Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 14:30 23. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 12:26 25. Jan 2014 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 18:40 28. Dec 2009
Posts: 1530
Location: Buran z Buranova
Dorazil jsem v divočině na místo podle "kompasu" kde by měl být můj cíl už mi to neukazovalo, že mam jít na Západ nebo na Jih, a ukazovalo mi to jen ***, tak jsem předpokládal, že jsem na správném místě, kde má být můj cíl, ale nikde nikdo ať jsem to tam prolezl jak jsem mohl :?

_________________
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 12:29 25. Jan 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
de Aers wrote:
Dorazil jsem v divočině na místo podle "kompasu" kde by měl být můj cíl už mi to neukazovalo, že mam jít na Západ nebo na Jih, a ukazovalo mi to jen ***, tak jsem předpokládal, že jsem na správném místě, kde má být můj cíl, ale nikde nikdo ať jsem to tam prolezl jak jsem mohl :?

S adventurer modem neporadim. Ja radeji masakruji trpasliky po desitkach (=necham masakrovat) :D

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 13:23 25. Jan 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
V současné verzi jde navštívit jen vlastní pevnosti nebo lidská osídlení, ta původní - elfská lesní útočiště, trpasličí horské síně nebo skřetí temné pevnosti navštívit nejde.

Vpodstatě můžeš prolézat jen hrobky, nekromantické věže, stoky pod městy, tábory banditů, jeskyně (když budeš mít kliku a najdeš nějakou) a doupata různých svůr, popřípadě lovit po městech upíry.

Když dorazíš na místo, tak to místo buď ve hře ještě není (vše, co jsem jmenoval, se chystá do příští verze), nebo je to v podzemí.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 13:45 25. Jan 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Caehan wrote:
V současné verzi jde navštívit jen vlastní pevnosti nebo lidská osídlení, ta původní - elfská lesní útočiště, trpasličí horské síně nebo skřetí temné pevnosti navštívit nejde.

Vpodstatě můžeš prolézat jen hrobky, nekromantické věže, stoky pod městy, tábory banditů, jeskyně (když budeš mít kliku a najdeš nějakou) a doupata různých svůr, popřípadě lovit po městech upíry.

Když dorazíš na místo, tak to místo buď ve hře ještě není (vše, co jsem jmenoval, se chystá do příští verze), nebo je to v podzemí.
Muzes samozrejme prochazet nejen povrch. Ale i mistni obdobu podtemna - najdes-li do ni vstup...

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 01:32 28. Jan 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
Akorát to stahuju... závislostí není nikdy dost

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 11:36 29. Jan 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Absinthorix wrote:
Akorát to stahuju... závislostí není nikdy dost
Uzasne je, ze DF jede naprost na cemkoli - stary krap, novy high-end PC, linux ci woknousove... :)

A neuveritelne dlouhe hodiny zabavy a vyzev, pri jejichz plneni mohou trpaslici obcas i prezit. :)

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 13:30 29. Jan 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Staženo, ale není čas se tomu věnovat.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 14:26 29. Jan 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Nalkanar wrote:
Staženo, ale není čas se tomu věnovat.


Na to opravdu nespěchej. Jednak trvá opravdu dlouho proniknout do podstaty hry a dále hra bude stejná teď i za rok. Neuteče ti :wink:

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 16:13 31. Jan 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Zázračný příběh aneb kterak nejposlednější trpaslíček nezraněnou epickou potvoru na jednu ránu zabil


Attachments:
DF epic 2.jpg
DF epic 2.jpg [ 104.24 KiB | Viewed 4320 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
PostPosted: 12:28 16. Dec 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Kdyz uz jsem se psal s odpovedi, hodim ji sem:

NEZNAMY_JEDINEC wrote:
...potřeboval bych trochu poradit s Dwarf fortress. Nějak jsem kopal hluboko a narazil pod lávou na hejno démonů. Pouštěli se pomalu nahoru, pár se mi jich povedlo vycvičenou armádou zabít, ale stačilo jich v podstatě 5, aby zlikvidovali čtyřicítku vycvičených vojáků v plátech a někteří i s adamatinovou výbavou. Co je špatně? Je to nějaký cíl tyhle pršky porazit? Jde to vůbec?
Jde to.

Tezce, ale jde to.

Predne:
1) Adamantinova vybava je sice vyborna, ale (dle me zkusenosti) nejvice rozhoduje zkusenost vojaku. Tzn. pokud jsi mel par "rookies", tak jim nepomuze ze jsem zakuti v adamantiu.

2) Nevim jak moc rozsahle znalosti mas o skladani brneni aby jsi maximalizoval obrannou silu. To ze mas prsni pancir z adamntia pomuze - ale neni to samospasitelne. Doporucuji prozkoumat DFwiki, kdybys opravdu tapal, mohu Ti poslat optimalni skladbu jak ma brnco na trpaslicich vypadat (co si tak z hlavy pamatuji tak na trup je to Breastplate, 3x mail shirt, ...). Poznamka: Protoze DF pocita ze i kdyz neprorazis brneni, muzes zpusobit ujmu (otres mozku, zlomeninu, pohmozdene tkane...)

3) Zalezi na zbranich - a imunitach/redukcich tech demonu. Priklad: valecne kladivo z adamntia je horsi (!!!) jak ze stribra (jde proste o hustotu materialu, ne o jeho odolnost). Opet doporucuji DFwiki. Osobne se drzim strategie: warhammers: silver, battleaxes: steel/adamantium, spears: steel. Velmi ucinne jsou exoticke zbran: bice (whip) -viz poznamka u bodu 2). Mozna se divis proc ostepy: hra pocita i velikost priserky - proste pokud pristane drak tak sekerami sice dokazes pomalu osekavat povrchove casti (esteticke zahlazovani), lec k vnitrnim organum se nedostanes. Pripomina mi to kdyz sleduji chlapika v kebabovem stanku: orezavas maso, ale to muzes orezavat dlouho. Naproti tomu ostep dobre pronikne pancirem (velka sila soustredena do spicky hrotu) a je dost dlouhy aby projel kuzi, tukem a masem a tak se intimne seznamil s vnitrnostmi one prerostle bestie.

4) Zkus sve trpasliky cvicit v obrane - podivej se na nejihc statistiky "dodge" a "use shield" a "use armor" (nebo jak se to jmenuje).

5) Zkus pouzit teren: i ten demon ma problem kdyz mu shodis kus jeskyne na hlavu... ;) Vetsina je ale imunni na magmu. :(

6) Doporucuji vycvicit par maniku na praci s balistou (idealne), eventuelne katapultem. Ma zkusenost pravi ze i notne po pokladech lacny drak da zpatecku kdyz v ramci pozdravu jeho priletu dostane sipkou z balisty do tela.

7) Doporucuji pouzivat elitni lukostrelce/kusniky. Specialne proti temhle bestiim: ktere na blizko maji dkejake ficury navic...

Zaverecna poznamka: I pres to vsechno pocitej s tezkymi ztratami. Ty bestie zdola jsou... bestie. ;) A vzdy si pamatuj: Prohrat je zabava! :D

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 85 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits