Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:55 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 09:55 09. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Zdar,
dávám sem video, které bych doporučoval vidět každému. Určitě je mrne manipulativní, ale cílem spinů jsem furt, takže jeden mírně islamofobní spin nenahradí stovky medii prezentovaných islamofilích a multikultifilích spinů.

http://www.mrctv.org/videos/bill-warner-1400-years-fear-czech-titles?n_play=54ade217e4b01b0e734029b9

Humaniste ted říkají, že ten, kdo nemá rád cizince je zlý, hloupý, sobec a vlastně chudák. Dozvěděl jsem se třeba od jednoho islamisty, že jsem zakoplexovaný, nasraný na jiné veci a ventiluji svou zlobu na cizince, tedy tím je myěleno "Já = čech". Dozvěděl jsem se od jedné konvertitky k islámu, že oni jsou toleratní a skvelí a když to neuznáme, mají nás právo zabít. Vím od "východního" spolužáka z vysoké školy, že on může píchat český holky, protože s nima to ani není nevěra, jestli to platí obecně, kdo ví, ale on v to věřil. Stejně tak mi řekl v lihovém opojení po západu slunce, že ho ten jeho po setmění nevidí a když by uzavřel smlouvu s něvěřícím, nemusí ji dodržet.....

Za sebe říkám, že ke všemu cizímu by jsme měli mít respekt a měli by jsme být krajně opatrní dokud "cizince" nepochopíme a pokud bude přítel, tak dát prst ze spouště zbraně a pozvat ho k nám a učit se navzájem. Ale pokud nebude chtít vysvětlovat a bude mít třeba v ruce granát, je lepší vystřelit první.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 10:22 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Dovolím si s ohledem na "mírně" manipulativní video připomenout pravidla fora:

5. Urážet či zesměšňovat jakoukoli rasu náboženství jakož i propagovat radikální myšlenkové proudy podporující rasovou či náboženskou nesnášenlivost.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:02 09. Jan 2015 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 19:58 10. Nov 2011
Posts: 1500
Location: Žatec
Nevidim na tom nic špatnýho...

Když se tady minule řešila Ukrajina....taky na to nikdo nekoukal...;)

_________________
Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...

Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech

Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí

Kde neni Krocák, tam se nechodí!!



Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás

Quote:
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:05 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
"Ukrajina" není ani rasa, ani náboženství :P

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:20 09. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
J.F.Payne wrote:
Súra 9 (pokání), 129 ája, verše 1-5:

Zprosštění od Boha a Posla Jeho pro ty z modloslužebníků, s nimiž jste uzavřeli úmluvu:
"Pohybujte se volně po zemi po donu čtyř měsíců a vězte, že nejste schopni uniknout zásahu Božímu a že Bůh zahubí nevěřící!"
Provolání od Boha a posla Jeho k lidem v den velké pouti: Bůh a Jeho Posel se zříkají závazku vůči modloslužebníkům; jestliže se však kajícně obrátíte, bude to pro vás lepší, jestliže se však obrátíte zády, vězte, že nejste schopni uniknout zásahu Božímu. A oznam těm, kdož nevěřili, zvěst radostnou o trestu bolestném.
Výjimku tvoří ti modloslužebníci, s nimiž jste uzavřeli úmluvu a kteří vám potom nikterak neškodili a nikomu proti vám nepomáhali. Dodržujte tedy plně vůči nim úmluvu až do vypršení lhůty její, neboť Bůh věru miluje ty, kdož jsou bohabojní.
A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jesliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpoštějící, slitovný.
Požádá-li tě některý z modloslužebníků o ochranu, mu ji poskytni - aby mohl slyšet slovo Boží. Potom jej nech dospět do místa pro něj bezpečného, a to je proto, že jsou lidé, kteří nic nevědí.

Ještě bych si dovolil ocitovat Súru 2. (kráva), 286 ája, verše 191-193:

Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné*, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících! **
Jestliže však přestanou... tedy Bůh věru je odpouštějící, slitovný.
A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

* Korán čtu v překladu Ivana Hrbka. Komentář k němu nasal Abdulláh Jusuf Ali. Ten zde píše:

"Tebto odstavec vysvětluje události, k nimž došlo v Hudajbíji v šestém roce hidžry, přestože není jasné, zda byl seslán k této přžíležitosti. Muslimové tehdy tvořili silnou a rozvíjející se společnost. Mnozí z nich byli učenci z Mekky, kde pohané nastolili nesnášenlivou autokracii, pronásledovali muslimy a bránili jim v tom, aby navštěvovali své domovy a dokonce i konali pouť v období všeobecně uznávaného příměří. Vládla tu nesnášenlivost, útlak a autokracie, a jen připravenost muslimů prosadit svá práva jakožto práva Arabů přinesla - aniž byla prolita krev - smlouvu, kterou důsledně dodržovali, Avšak pohané bez sebemenších skrupulí zradili důvěru. Věnovat se následujícím zdálostem není na tomto místě nutné. Obecně lze říci, že Islám je náboženstvím míru, dobré vůle, vzájemného porozumění a oddané víry. Nesmíří se však s křivdou a jeho stoupenci budou chránit čest, spravedlnost, laskavot a vlídnost, tak, jak jim svým osobním příkladem předurčil Prorok. Věří v odvahu, poslušnost, kázeň, smysl pro povinnost, a napření všech sil, tělesných, duchovních i morálních, k nastolení pravdy a spravedlivé společnosti."

** ""Nevěřících": v užším i širším slova smyslu. Pokud vám chtějí násilně zabránit v provádění svatých obřadů, vlastně tím vyhlašují válku vašemu náboženství, a bylo by zabělostí tuto výzvu nepřijmout a nepokusit se vyvrátit tyranii z kořenů."



Takže jo, islám je náboženství míru, ale jen pro muslimy. Jak jseš káfir, máš to blbý. Kromě toho, a teď mi odpusťte menší odlehčení, pokud je islám náboženství míru, neměli by radikální islámové být nejmírumilovnější lidi na světě?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:29 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Mně tam ještě strašidelnější než samotné súry přijdou ty výkladové komentáře...

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:52 09. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
J.F.Payne wrote:
Ano, prosím, nezapomínat na to, že Blízký Východ včetně Severní Afriky, od Tunisu, přes Alexandrii, Gazu, Jeruzalém, Damašek i Antioch, byla území křesťanství, centra tehdejší vzdělanosti.

Jinak bych taky prosil tu historii nepřekrucovat. Kžížové výpravy do Svaté země byly odpovědí Západu na muslimskou agresi. Odpovědí papeže na prosbu byzantského císaře o pomoc. Že se tp 'třeba díky benátčanům za IV. výpravy zvrhlo... to je bohužel věc jiná. Křížové výpravy proti pohanům do Skandinávie a Pobaltí jsou už něco jiného, nicméně tam zase spíše než náboženství hrály roli ambice mocných feudálů tehdejší doby. Ostatně, máloco je jen černé nebo jen bílé.

Co se inkvizice týká, z dnešního pohledu je samozřejmě neobhajitelná, ale bylo by chybou pohlížet na historii mentalitou dneška. Bylo to prostě jiné, a mimochodem i díky inkvizici není dnes katolické křesťanství tak rozdrobené jako islám. Kromě toho, pokud se srovnají dobové demografické údaje, které máme k dispozici (typicky knihy o správě daní, o převodu majetků, o alodech a jiných lénech atp.) zjistíme, že kdyby se počet běžně uváděných obětí inkvizice shodoval s realitou, byly by některé kraje Evropy naprosto vylidněné - což nikdy nebyly. To pramalé tušení o inkvizici, které máme, pochází z per nikoliv historiků, ale jakýchsi "spisovatelů literatury faktu". Co se líp prodá? Knížka, která hlásá, že byly upáleny miliony lidí, nebo historická studie, která bádá nad téměř 50 000 případy v archivech a zjistí, že rozsudek smrti padl "jen" 754x v rozmezí dvou set let?

A to nebudu zmiňovat fakt, že spousta lidí té doby považovalo církevní žaláře a procesy za mírnější, než světské. Protože světe div se, byla to církev, kdo přišel s prvními nařízeními proti mučení. Jen se muselo dospět z toho, co bylo běžné tehdy, k tomu, co je běžné teď. Jednalo se o filosofický vývoj, jemuž příálo mnoho dílčích faktorů.

Ale to už je všechno jiná diskuze.


Dodávám jen, že jsem kdysi o inkvizici četl docela podrobně a pokud se nemýlím ta církvení ve Španělsku v nejtemnejší době nevydala jediný hrdelní trest, z hlediska celkového počtu trestů pak ta skutečná církevní neměla ani 5% trestů vydaných světskou "složkou". Jedná se o literární zneužití církve jako zla.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 12:38 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
J.F.Payne wrote:
Mně tam ještě strašidelnější než samotné súry přijdou ty výkladové komentáře...


Jako vtipný je právě to, jak člověk sleduje jak se věci měnily. Protože Korán není ucelený text, ale sbírka přepisů kázání. Takže když se pánové kamarádili s křesťany, tak tam máme, že "křesťané jsou nejbližší bratři, vyznávají stejného boha atd". A když byly problémy, tak dojde na drcení :D

Nebo, nejvtipnější. "Nepojmeš manželky zemřelého bratra za ženu", řekl Prorok. Pak mu umřel bratr a měl sličné manželky. A tak si je Prorok vzal. A ejhle, ono se ukázalo, že předchozí verše u vnuknul šejtán a jakože vlastně neplatí. A když neplatí tyhle, co všechno mu ještě kdo nakukal? Třeba že můžeme vyznávat jiné bohy, než Aláha, třeba sličné Allāt, Uzzu a Manāt :D

Vysloveně doporučuju Satanské verše, Salman Rushdie

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 12:45 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Znám, ne nadarmo na něj vyhlásili fatwu...

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 13:09 09. Jan 2015 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Děkuji Krysáku, rozhodně se na to podívám a uvidíme, zda mě to v nějakém ohledu inspiruje nebo nikoliv. Rozhodně však děkuji za snahu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 13:17 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Podle mě se "islám" do Kelu rozhodně nehodí. Uctívá se tam převážně Liith, a ta věru nemá moc společného s Alláhem. Co se ale nějakých "jižanských" zvyků týká, tam bych se spíš inspiroval tradicema a kulturníma zvyklostma pouštních kmenů předislámského Arabského poloostrova. Nějakej "desert folklore" rozhodně nemůže nic zkazit.

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 13:36 09. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Tady mám celekem zajímavé zamyšlení pro ben Kokose:

http://zpravy.idnes.cz/glosa-teodora-marjanovice-k-islamu-koranu-a-terorismu-pfx-/zahranicni.aspx?c=A150109_2129594_zahranicni_jav#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box


Payne: Které kmeny máš na mysli, co vím tak se ví dost jen o zvycích kolem starého zákona a pak Persie a Egypta. Egypt je už jen v hrobkách přítomen, takže předpokládam, že minulost Kelu byla analogií Egypta. Dále je to tam plné skvostných kultur i neobvyklých - Chetité a podobně.

Předpokládám, že čas Faraonů je jen v mýtech a ted jsou to kmenová uspořádání, čeu jsou nejbližší?

Pro mne je Kel doted neuchopitelný, rád bych si ho k něčemu přirovnal, která kultura je Však nejbliží názoru GM nevím.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 14:15 09. Jan 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Krysak wrote:
Tady mám celekem zajímavé zamyšlení pro ben Kokose

Já to synovi vyřídím. Až si nějakého pořídím :D Mě bys musel adresovat jako Reb Kokose, když už :P

Jojo, vědět něco o tom co člověk píše pomáhá :P

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 14:17 09. Jan 2015 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Ten tvůj kamárád, kterého popisuješ na konci - rozhlédni se po středních školách - najdeš tam spoustu týpků, co budou mít podobné kecy a budou podobné typy. Jen to u nás bude většinou bez nevyřešených komplexů vycházejících z jejich vyznání.

Myslím, že si alespoň občas lidé rádi pletou blbce, co vyznávají nějaké náboženství, za náboženstvím zblblé lidi.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Islám - možná inspirace pro hráče z Kelu
PostPosted: 11:11 10. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Abych zase jen Kokosákovi nekřivdil. Souhlasím s tím, že Muslimové využívají jen evoluce, ale za zničení moderní civilizace si můžeme sami, oni jen využívají svou pozici a nahrazují slepou vývjovou větev.

Nejde to obsáhnout vše, tak si vebru jen jednu z příčin konce naší civilizace. Můj kamarád nedávno řekl:

"Feminismus z hlediska míry zla řadím někde mezi Rusko a Islám."

Když si vezmete, tak jeden z klíčových rozdílů ve společnosti moderní Evropy a Muslimů, tak je to pozice ženy ve společnosti.
Neříkám, že vše je špatné, naopak i já jsem zvládnutý a vnitřně cítím, že jsme si rovni, ale ja jsem rasa určená k zániku. Jsem dokonalý prototyp Evropana určeného k ukončení jeho genetické linie.

Dám jiný pohled než je ten široce prezentovaný:
Podařilo se nám za 50 let odbourat tradice staré desetitisíce let, úspěšně popírat biologickou přirozenost pohlaví, nesmyslnými pseudovědeckými spiny změnit myšlení. K čemu to vedlo sekundárně? Ano, k potlačení skvělosti rozdílů ve vzorcích chování mužů a žen, nastavení homogenity společnosti. Fesminismus a jeho tlak na společnost dle mého nepřekvapivě vedl k navýšení počtu sexuálních partnerů, ale drasticky snížil počet trvalých partnerství, která by vedla k reprodukci.

Co se stalo - žena se chová při namlouvacích rituálech často jako muž, překvapivě ja jako chlap jsem vždy zařadil zpátečku a prchal jak zajíc, nejsem sám, že? Rodina je pro ženu obět kariéry a úspěchu, přitom evolučně je největší úspěch vychovat zdravé a silné potomky, tenhle spin se povedl feministkám dábelsky.

Samec je vytržený z geneticky zakódovaných tradic, cití se nejistý, neví jestli má investovat čas do reprodukce se samicí, která nechce plnit základní úlohy definované přirodou. "Ale děti mít miláčku nebudeme, raději si pořídíme pejska vid? Aby jsme mohli cestovat." "A až přijdes domů, tak půjdeš uklidit, vyprat, pohlídáš děti, uvaříš na další den a já si pujdu odpočinout s kamarádkama na kafíčko."

I díky feminismu došlo k narušení klasických svazků. Absence pokory vede ke zvýšení rozvodů, nejistotám a podobně. "Po určité době láska zmizí a je třeba ji nahradit vzájemným respektem a láskou k dětem." To mi říkala odjakživa babička, která i jako MUDr. chápala svou roli v rodině a plnila ji na 100%. Moje druhá babička zase v tajně odposlechnutém rozhovoru řekla: "I když se ti nebude chtít, tak mu parkrát do týdne dej, aby nehledal jinde." Urážlivé? Ani náhodou, je to pochopení přirozenosti muže dané přírodou.

Farministické seriály: Ano, 90% seriálů je dělaných pro ženy. Co vidí ve svých seriálech? Model prezentovaný v těch seriálech je super úspěšná podnikatelka, kavárnické manželky neviditelných otroků, nově pak úspěšné lékařky a další špičkové profese, ale namísto komplexu je zabírána jen část týkající se jejich úspěchu. Zcela chybí péče o rodinu a podobně.

Vzal jsem to z jiného pohledu, než jaký je schválený, určitě jsem někoho naštval, ale tohle je jedna z příčin konce naší kultury do 30-40 let. Islám má v tomto konkureční východu, kterou nemáme jak srovnat, feminismus je nástrojem konce našeho světa, protože odporuje pravidlům evoluce.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits