Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:37 18. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Problém s notebookem
PostPosted: 09:15 09. Feb 2017 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Poslední dobou mi zlobí notebook. Když je vypnutý, na kabelu tak svítí kontrolka nabíjení. Kdyz ho zapnu, naskoci vetrak, zacne točit disk, ale černá obrazovka. Nic nepipne, kontrolka žádná nesviti. Vypnuti pomoci napajeciho tlačítka nefunguje, musim ho rozebrat, vyhodit napájení, baterku a znovu složit. To vyhozeni baterky stačilo jednou, pak nabehnul. Včera jsem to musila udělat asi 4x než naběhl? Mam začít šetřit na novy noťas? Zkusit vyměnit bios baterku?

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém s notebookem
PostPosted: 11:20 09. Feb 2017 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 17:43 18. May 2007
Posts: 168
Location: Plzeň / Železná Ruda
karolina wrote:
Poslední dobou mi zlobí notebook. Když je vypnutý, na kabelu tak svítí kontrolka nabíjení. Kdyz ho zapnu, naskoci vetrak, zacne točit disk, ale černá obrazovka. Nic nepipne, kontrolka žádná nesviti. Vypnuti pomoci napajeciho tlačítka nefunguje, musim ho rozebrat, vyhodit napájení, baterku a znovu složit. To vyhozeni baterky stačilo jednou, pak nabehnul. Včera jsem to musila udělat asi 4x než naběhl? Mam začít šetřit na novy noťas? Zkusit vyměnit bios baterku?


U starších notebooků se toto děje často. Moje mamka má podobné problémy. Hlásí ti to ve windows výměnu baterie? Je možný, že blbne pamět baterie, tzn. použít bezpečnostní vypnutí (když notebook nereaguje, podržet spouštěcí tlačítko 4s a on se natvrdu vypne) Zkus nechat běžet notas bez baterie (vyndat a zapojit do sítě) Pokud všechno poběží v pohodě tak máš jasno. Pokud problémy přetrvávají, tak to může být v hardwaru - pamět, grafárna... Hardware na herních noteboocích odchází poměrně často. Jestli se ti to děje během delšího hraní, tak se může taky přehřívat grafika - vyčistit větráky, nebo aspon profouknout tlakovym sprejem. (Pokud se to děje po delším hraní)

_________________
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém s notebookem
PostPosted: 12:42 09. Feb 2017 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Nikde to nic nehlásí. Dela to po delší době co je vypnutý, chci ho zapnout, zhasne kontrolka napájení, jde slyšet ze notebook vrni, ale nenabehne nic. Pokus o vypnutí tlačítkem napájení nejde at mackam jak mackam.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém s notebookem
PostPosted: 15:54 09. Feb 2017 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:35 18. Sep 2010
Posts: 311
Mně přesně tohle dělal poškozený zavaděč, ale může to být náhoda.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits