Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 06:19 20. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 214  Next
Author Message
 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 10:35 20. Feb 2008 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 11:23 28. Apr 2007
Posts: 1055
Location: Plzeň
Dalsich par blbosti jako napad... :)
1. chybi me aby vobcas byla v bednach nebo u zabitejch NPC koralka a jiny lihoviny - ne tolik jako driv, abych zas neudelal Berserka alkoholikem, ale nejaka by bodla :)

2. a dalsi napad, nevim jestli to uz nejak funguje - u opotrebenejch zbrani, aby se vypsalo napr... zbran nebo brneni vypada dost rozbite nebo tak podobne tesne pred uplnym zniceni,
zatim se mi to nestalo, abych uplne rozsekal hlavni zbran tak netusim jastli neco podobnyho se uz nevypisuje :idea:

_________________
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 10:58 20. Feb 2008 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 23:43 08. May 2007
Posts: 313
Location: Praha
Pro začátek bych řekl že z nové Thalie mám mnóóhem lepší pocity než ze staré, předwipové.
Jsou věci, které mi občas lezou na nervy a které mi tu chybí:
1.Pravda je ,že určitým postavám může chybět craft. Já jen doufám ,že nebude stejně špatný jako byl před wipem...
2.Trochu mi leze na nervy koncepce lokací -co lokace,to jiná monstra. Občas mám pocit, že tam jsou nazdařbůch plácnuta bez nějaký bližší vazby na prostředí (kde se tam vzala? čím se živí?)
ale to je jen moje osobní úchylka :)
3.Bohužel, co tu chybí nejvíc ,jsou aktivní DM (do tohó, Žorží!*fandí a mává transparentem*:))
4.Nepoměr možností pro postavy v Podtemnu a na povrchu se mi taky vůbec nelíbí.

_________________
Vaillardo Vran:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:09 20. Feb 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Pestrost a rozmanitost vzhledu veci: V soucasnosti je tu prezentovana myslenka, ze barvy a extravagantni veci jsou neco honosneho a pro chude postavy nedostupneho. Sam jsem docela umiral pri pohledu na to zahnedle obleceni a ta unifikace postav se mi nelibi.
Co do vzhledu (tvary a nikoliv barvy), tam to castecne take jde proti myslence craftu, kde budou krejci a platneri schopni predelavat vzhled veci. S tim souvisi trochu zdrzenlivost k predelavani vzhledu u NPC. Mela by to byt totiz domena PC krejcich a platneru a je to tak trochu priprava trhu pro ne.

Vydelavani sberem (tezbou) surovin by se melo v budoucnu zlepsit. Bude to ale velmi uzce vazane na craft. Bude novy vykup surovin, ale bez craftu jako odbytiste surovin by se trh jen zahltil surovinami a situace by se opakovala.

Chystaji se take dalsi, nejen craftove, moznosti vydelku.

Shlukovani do part bude fungovat vzdy. Precijen je to imho primarnim cilem multiplayeru. Samotari nejsou zamerne potlacovani, ale protloukat se svetem sam je holt vzdycky tezsi, tomu se nelze divit.

Nejakou tu koralku v lootu bych taky uvital. :wink:

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:16 20. Feb 2008 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 19:34 12. May 2007
Posts: 350
Location: Praha
1) Hodit do podtemna neco co se da sezrat
2)Lehce upravit ty rozhovory (v olath deis vypraveni o rodech, myslim ze stat se driderem neni pro drowa zrovna odmena, jestli se nepletu tak to byl trest pro drowy ktery nesplnej zkousku dospelosti a to usmivani drowi veleknezky)
3)uz me nenapada nic co by tu nekdo nerek

_________________
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:03 20. Feb 2008 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Zdravím Vás.
Oba příspěvky od Theogil I jsou opravdu super a souhlasím s nimi.
Co chybí - samozřejmě craft to je jasné. Nešlo by alespoň něco udělat s vařením?
třeba - na staré Thalii byl takový ten kotlík na ohni a mohli by se do něj naházet
třeba vajíčka a uvařit - takto nejsou vejce k ničemu, a to je škoda.
2.- zisk peněz , vyvážení přísunu a odčerpání peněz do a z modulu, noo to je těžká práce . Vlastně je několik možností :
A: zpestřit sortiment nabízeného zboží aby postavy měli kam investovat
B: udělat se sběrem , který dominoval ziskům postav, to co se nyní stalo.
To znamená snížení výdělků a mělo by být nahrazeno něčím jiným , jinak to skončí jak včera - další trochu výdělečná činnost - stahování zvěře. Les byl totiž neuvěřitelně čistý - tam nebyla vůbec žádná zvěř - druidi budou štěstím bez sebe.
Když jsem si na 3 lvlu koupil sekeru myslel jsem si že si půjčím mulu a nasekám drevo - no a tak jsem zkušebně nasekal kus dreva a šel ho prodat - dostal za něj 1 zlatku (na Eq měli těžbu dřeva zmáklou dobře) a tak je to i s kopáním - absolutně nevydělečné!
3.-Sortiment zboží se mi na staré Thalii zdál širší jak nyní.
- Velmi VELMI mi a nejen mě chybí vaky pohlcení váhy. Bohužel tažná zvířata jsou dobrá na to že jdu sekat drevo a nebo kopat - ale dex buildy neunesou ani svoje nářadí, jsou okamžitě přetížený - takto vyřadíte všechny postavy co jsou na obratnost a postavy na sílu budou ve velké výhodě. Budu muset časem prodat i deku !!! Já neříkám že ty vaky musí být hned přímo v Karathe, ale někde trochu dostupně by být měli - třeba u půlčíků v Doubkově (ty také nic neunesou) alespoň ty na 20 a 40%
4.-Také se mi zdála ta stará Thálie víc pohodová, takové ty stálice se jistě najdou i tady . Nová Thálie je krásná , hezká krajina a atd , ale na staré se mi velice líbil craft - byl jsem udiven že tak uspěšný craft předěláváte.
5.- Když jsem zpočátku zjistil , že v Karathe nejsou štíty , pomyslel jsem si - noo Ti tvůrci jsou filuty to oni budou v jiném městě - třeba v pevnosti .
Myslel jsem si že je to záměr zpestřit sortiment tím že se rozmístí na větší plochu než-li ho soustředit v jednom jediném místě. pokud ale ne tak nevadí nic se neděje, štíty už jsou v Karathe.
6.- Co mi tu ale také bude chybět je úschovna věcí (Na Demoně je velmi dobře vyřešená) Ono pokud nejede craft tak to tak zatím moc cítit ta potřeba není,
ale časem jistě bude.
7. - Prosím Vás mohli by jste zařídit aby prodavači , obchodníci a stráže byli vždy neutrální . Zase mi nikdo nic neprodal.

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:28 20. Feb 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Lidi nehadejte se. O tomhle tenhle topic neni. Budeme sa snazit aby sme vyhoveli kazdemu a vacsina hracov bola spokojna, i ked to nebude hned a asi sa kazdemu zavdacit nepodari.

1. Co pisal Theogil o druzinach. Nemyslel som to tak, ze jednotlivec nema sancu prezit alebo bude nak velmi znevyhodnovany. Len vravim, ze niektore dungeony su narocnejsie a preto pestra druzina to ma lahsie ich prekonat, ale moze to zvladnut aj jednotlivec, len sa bude musiet viac snazit.

2. Craft, suroviny, vydelek z nich atd. No stary craft bol hodne spatny. Bol zamerany na masovu vyrobu v style velkej fabriky a nic v zlom, ale po urcitej dobe uz pre mna nebolo zabavne nahadzat hromadu surovin do stroja, odklikat nake veci cez dialog a pak zas vybrat hromadu vyrobkov z neho von, tie pak odniest a predat. Novy craft bude zaujimavejsi, mozno komplikovanejsi a prepracovanejsi. Bude tam vacsia moznost skumania a objavovania ako co vyrobit a nie, ze kazdy remeselnik vyroby presne to iste. Proste vacsia variabilita. S tym bude suvisiet aj vykup veci, ktory bude fungovat pod ekonomickym model. Hadam vela nepokazim, ked prezradim aspon zaklad. Ak vela predavate tak ide cena dole, ak vela kupujete ide cena hore, zaroven by mala byt rozdielna cena podla oblasti napr. drevo bude drahsie v pusti, ruda lacnejsia v horach atd. Tak isto ak sa podari by mali obchodnici uchovavat veci ktore im hraci predaju a za urcity priplatok ich predavat dalej, cize bude mozne craft hodne naviazat. Takze znova podotknem majte trpezlivost a hadam uz coskoro sa objavia prve informacie a veci v hre. :wink: Takze zatim zo surovin a ich predaja nepanikarte, vsetko sa este bude upravovat, zatial je to nastavene tak aby sa docasne nerozhodila ekonomika.

3. Predmety na znizenie vahy a podobne. No pokusime sa nieco vymysliet co by bolo ku spokojnosti vsetkym. :wink:

4. Sortiment veci jak v obchodoch tak v celej Thalii coskoro narastie. Na novych predmetoch sa uz pracuje a v najblizsej dobe bude moct ocakavat nove veci v hre.

S kludom piste dalsie pripomienky, napady a navrhy, len sa skuste nehadat. Thalia vzdy bola vzdy svetom ktory sa neustale vyvija a takym bude aj nadalej. :wink:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 14:59 20. Feb 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 11:08 15. Feb 2008
Posts: 159
Location: vsetín
Rejty wrote:
Co vam na Thalii chybi? Piste vase navrhy, napady. Jen jasne a konkretni veci, spam budu mazat...

jo je to o tom,trochu se mi zda ze Tahlia je mrtva,lidi nepribivaji,je to o tom ze je tu mrtvo,nikoho samtneho nebavi pobihat a jen levely honit,o penezich ani nemluvim tech je nedostatek.ale to ze behem dne je on-line asi jen kolem 10 charakteru to je dost malo.klidne sedel v hospode pul dne a kecal ale neni s kym.je to asi konkurenci ostatnich svetu,co jsem se tak dival maji vselijake vylepseni,at uz se to tyka ruznych ras navic ,to asi lidi pritahne nejvic.jinak to ze je vsechno tak drahe je asi dobre ,ale co se tyka preziti tak to je hruza,hral jsem spoustu RP at uz jsem zacinal na dracaku,nebo ADaD,ale ono se tomu rika hra na hrdiny,ale ja si spis pripadam jak hrac nuzaka,ktery se klepe aby si mohl zaplatit pokoj.proste to jde z tuha.

ale abych jen nenadavl velice se mi tady libi a proto ani neuvazuju ze bych sel na jiny server byt je tam mnohem vice lidi on line.jen by to asi chtelo par zmen,ale o tech uz tu napsalo spoustu lidi a ja s nima muzu jen souhlasit.tak drzim palce a mej te se vsichni fajn a doufam ze se sejdem v hojnem poctu na Thalii!!! :P

_________________
Dormalhir -- Hrdina na volné noze


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 17:26 20. Feb 2008 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:37 29. Aug 2007
Posts: 649
Location: Plzeň
Už to tu bylo řečeno, ale stejně.. Zdá se mi, že postavy v Podtemnu nemaj moc možností a příležitostí :wink: Nejsem sice asi ten pravej to porovnávat, když sem na Thalii novej a postavu ,,nahoře,, sem nidky neměl, ale mám takovej pocit:)

_________________
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 19:41 20. Feb 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Podtemno je zatim na Thalii novinkov a nikto tam este nehral, takze berte to tak ze ste prvy. Verim, ze je tam este niekolko nedostatkov, takze treba pisat vase postrehy, pripomienky a navrhy ako co zlepsit, urcite sa to postupne udela. :wink:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 20:34 20. Feb 2008 
Offline
Obyvatel
User avatar
 Profile

Joined: 23:25 27. Apr 2007
Posts: 118
Location: PLZEN
souhlasim s tim ze tu chybi kraft :| jak pise daanri ani me nebavilo nahazet veci do stroje neco vytvorit a jit to prodat :evil: ale vedela jsem ze zato budou penize a moje postava se nemusi nekde honit aby se uzivila 8) proto byla stara thalie klidnejsi na vsechno bylo vic casu nikdo se nemusel honit pro zlataky :) kdyz se nekam slo slo se jen kvuli zpestreni ne pro poklady vedelo se ze mam v bance penize ktere mi bohate staci jak na zivot tak na ucitele tim padem me nic netlacilo :|

_________________
Kamkoli se vydate, jdete s celym srdcem.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 22:03 20. Feb 2008 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:37 29. Aug 2007
Posts: 649
Location: Plzeň
*Rozhlídne se po davu, udělá na podiu krok kupředu, odkašle si a zpustí* Co takle pár nějakejch pevnejch questíků, jenom tak pro zábavu, ne za kdoví jaký odměny, ať už v podobě zlata, nebo xp. Prostě jen něco na odlehčenou :)
*Vyhýbá se letící hlávce shnilého zelí...*
_____________________
(A když už, tak s tím začít v duergařím městě :D Sakra lidi proč nikdo za ty rotomilý, tmavší dobrosrdečný chlapíky nechcete hrát? :) )

_________________
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 22:06 20. Feb 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Nad pevnymi Q sa uz premyslalo a hadam nake pribudnu, len ich treba riadne vymysliet. :wink:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 22:08 20. Feb 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
Repsektive nápady by na ně byly, ale to by musel někdo vymyslet, jak je nastrkat do hry. :) To bych možná taky zvládnul po troše učení a hromadě pokusomylů, ale to bych potřeboval trošku více času. Ale určitě pevné questíky mi přijdou jako jeden z hlavních bodů skutečně zábavného světa.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 22:18 20. Feb 2008 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 23:43 08. May 2007
Posts: 313
Location: Praha
Ale zase musí být opravdu promyšlený a ideálně aby se třeba náhodně dynamicky generovaly :)
Aby pak nebyly paradoxy typu "už po osmdesáté zachráněná ubohá stařenka z hilských ruin" žeano :)

_________________
Vaillardo Vran:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 04:33 21. Feb 2008 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Jen zkusím pár nezávazných nápadů co vše by tu mohlo , ale nemuselo být, věřím že si realizační team vybere a pokud ne nic se neděje.
Myslím si , že postavy by si neměli kupovat jen zbraně a zbroj (to pak žene server moc dopředu) ale i jiné věci -předměty které budou mít
pro ně různý význam a užitek.
Možností je mnoho zkusím namátkou nezávazně : - klíče od něčeho - někam,
/klíče od velkého, středního, malého, starodavneho či zdobeného zámku/
qestové předměty, recepty na jednoduché věci třeba jak uvařit vajíčka na tvrdo
,společenské předměty(deštníky, plesové šaty, narozeninové dorty)
knihy po jejichž přečtení se postava něco naučí např: po přečtení knihy "Malý zálesák" se postava naučí pracovat s lanem a atd atd.
Váček na drahokamy /na Eq ho mají/ A dál už mne teď nic nenapadá z toho drobnějšího. V budoucnu asi úschovna věcí /velice dobrá je na Démoně/,
A ještě později nájemní domy v Karathe ,kde se dá pronajmout malý pokoj na rok.
Jsou to jen bláznivé nápady , ale pestrost tady neuškodí.

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 214  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits