Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 08:28 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 214  Next
Author Message
 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:10 19. Jun 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
J.F.Payne wrote:
IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM :)))

Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.


Imho nekdo u nich pochopil, že věci se dějí i bez GM, když svět není zcela mrtvý.... Prosím číst celý Katoušův text, ne jen hodici se pasáže;)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:12 19. Jun 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Co brání hráčům na Thalii dělat to, co je v tom KaTově textu popisováno?

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:50 19. Jun 2015 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:58 20. Aug 2012
Posts: 945
Location: Somewhere I belong
Goran wrote:
Podle mě je to dlouhodobým směřováním serveru v oblasti RP.

Možnosti nwn mi nepříjdou nijak zvlášť limitující oproti jiným hrám, pokud jde o RP, takže tím to asi nebude. Když máš server, kde většina komunity hraje ráda RP, snaží se v něm být dobrá, a je silně podpořena vedením. Server vypadá úplně jinak. Tam kde je hodně dobrých RPerů se další tvoří, nebo přicházejí. Kvalita se kumuluje a RP hra dostává obrátky.

Když se připojíš do komunity, kde je RP silně vyžadováno. Začne to utvářet tvoji hru. Budeš za vyděděnce, pokud si pojedeš jen craft a creep bez nějakého RP snažení. Naopak, když máš server, kde se tohle moc nevyžaduje, hraní reálií a dobré zařazení postavy do světa je vedlejší, získáš dojem že ti RP brání v dosažení cílů. Svět ožije jednou za čas, nejvýhodnější je běhat a co nejvíce creepit. Dělají to všichni ostatní, takže by ses sám ochuzoval hraním RP. Kde nejsou zajímavé RP hry, tam nepřichází noví erpeři. DM nemají moc velkou aktivitu, protože bez zapálených erperů vlastně musí za hráče vše vymýšlet a hrát, což také navěky nebaví. Takže je z toho takový začarovaný kruh, který kvalitu nekumuluje, ale spíše postupně ostrouhává.

To je můj názor.


Tohle je trochu špatně. GW2 má defacto jeden server, kde hrajou všichni hráči. Kvůli obrovské populaci se to ale instancuje. Nicméně není to tak že by někde RP vyžadováno bylo nebo ne, protože je to stále ten jeden server. Jde jen o to že když se připojíš do města, tak většinou napíšeš nějakýmu kámošovi, aby jsi byl ve stejný "instanci" ve který jsou zrovna RP hráči. Takže tohle všechno co kato popsal se děje regulérně na normálním severu MMORPG hry, kde si další hráči normálně hrají bez RP atp.

_________________
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:58 19. Jun 2015 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
Krysak wrote:
J.F.Payne wrote:
IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM :)))

Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.


Imho nekdo u nich pochopil, že věci se dějí i bez GM, když svět není zcela mrtvý.... Prosím číst celý Katoušův text, ne jen hodici se pasáže;)


Hrál jsi někdy GW2 ? Je to asi nejThemeparkovější MMO co jsem kdy viděl. To znamená, že jediné dění ve světě jsou nascriptované eventy které se točí stále dokola a nemají v zásadě žádný vliv na nic jiného. Je to slušná iluze živého světa, ale to je vše.

Jediné opravdové "dění" a "živý svět" tam můžou zajistit pouze hráči samotným RPením, bohužel bez možnosti svět nějakým způsobem opravdu ovlivnit. To ale nemusí tak vadit pokud těch hráčů je dost nato, aby to vytvořilo určitou atmosféru, což se jim zdá se povedlo.

TL;DR svět samotný není o nic víc živoucí než Thalka, jen je tam tisíc hráčů kteří o oživují.

Nijak to neshazuju. Zní opravdu hezky a je fajn, že RP neumírá, ale pohádek netřeba.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:02 19. Jun 2015 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:58 20. Aug 2012
Posts: 945
Location: Somewhere I belong
Zeerit wrote:
Krysak wrote:
J.F.Payne wrote:
IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM :)))

Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.


Imho nekdo u nich pochopil, že věci se dějí i bez GM, když svět není zcela mrtvý.... Prosím číst celý Katoušův text, ne jen hodici se pasáže;)


Hrál jsi někdy GW2 ? Je to asi nejThemeparkovější MMO co jsem kdy viděl. To znamená, že jediné dění ve světě jsou nascriptované eventy které se točí stále dokola a nemají v zásadě žádný vliv na nic jiného. Je to slušná iluze živého světa, ale to je vše.


Vážně? Living story questy které stále a stále rozšiřují příběh? Lion's Arch, město které padlo při dobývání, a momentálně se opravuje a časem bude postavené a funkční? Rozšiřování světa? Změny světa podle příběhu světa který plyne? To není živoucí svět ale naskriptované eventy?

_________________
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:05 19. Jun 2015 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
Mourisson1 wrote:
Vážně? Living story questy které stále a stále rozšiřují příběh? Lion's Arch, město které padlo při dobývání, a momentálně se opravuje a časem bude postavené a funkční? Rozšiřování světa? Změny světa podle příběhu světa který plyne? To není živoucí svět ale naskriptované eventy?


Ne není, to jsou pravidelné updaty a měsíce dřiny velkýho development teamu, nic co by se dalo srovnávat s Thalií. Svět sám o sobě živoucí není, jak už zde padlo "bez DM".


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:08 19. Jun 2015 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:58 20. Aug 2012
Posts: 945
Location: Somewhere I belong
Tak ono "srovnatelné" vážně chceš srovnávat MMORPG server populární hry kterou hrajou statisíce hráčů, a TH která má 20 hráčů? To mi nepřijde jako srovnatelná věc.

_________________
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:09 19. Jun 2015 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
Mourisson1 wrote:
Tak ono "srovnatelné" vážně chceš srovnávat MMORPG server populární hry kterou hrajou statisíce hráčů, a TH která má 20 hráčů? To mi nepřijde jako srovnatelná věc.


Já to právě nesrovnávám. Jen snažím trochu usadit ty kteří ano :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:10 19. Jun 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Krysak wrote:
J.F.Payne wrote:
IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM :)))

Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.
Imho nekdo u nich pochopil, že věci se dějí i bez GM, když svět není zcela mrtvý.... Prosím číst celý Katoušův text, ne jen hodici se pasáže;)
Krysákovi odebrán jeden zelený bludišťák ze skladu (za trefnou připomínku k tématu) a naopak poslán Jonovi.

Hele, krysak má (výjimečně) pravdu Jone - svět v GW2 se hýbe z hlediska WB (DM je tam taky jak šafránu, jsou to spíš "OOC pomáhači" při zásecích a když se vyhlásí celoserverový příběh, tak na něj "dohlíží"). Já to tedy hrál v minulosti jako "online singleplayer" se skvělým herním příběhem, a během mé přestávky se na GW nic z toho nezměnilo, ten svět se hýbe pořád.
Víceméně pravidelně je ve světě nějaký minipatch/event, který mění/doplňuje GLOBÁLNÍ světopříběh (dobývání přístavu hordami NPC, dobytí NPC, plánování znovuobsazení, obsazení, oprava, oslavy opravy, návrat přístavu do původního stavu = lokace pro cestování (a paraelně běželo zpřístupnění nových lokací, odkud proběhla invaze těch NPC hord a jejich zkoumání = nové dungy a creep :) ).
//něco podobného byla občanská válka s Isilem nebo pak válka mezi Podtemnem a Povrchem.

Tyhle (a jim podobné) akce plynou tak v řádech týdnů, je to pevná kostra, kolem které se obalují příběhy právě PC hráčů. Jsou to majáky/"berličky" mezi kterými si hráči vymýšlejí jejich příběhy. Tj. hraničáři tohle mohou dělat i na NT, ale jaksi...záchrana lesa se dá vymyslet a odehrát, jednou, dvakrát. Třikrát...čtyřikrát? Pak dojdou nejspíš lesy :lol: a trpělivost, protože ten les je pořád ten samý.
V GW ho v jednom eventu vypálili, Skarletka si tam pořídila pevnost, která se musela dobýt, po té země zase očistit.
Mimochodem, ty světopříběhy trvají TAK dlouho, dokud PC hráči ten dung dostatečněkrát nedobijí :lol: (celoherně je v té lokaci odpočítávadlo ukazující "životnost" dobývané tvrze). Já vím, že je to z hlediska creepu (ale svět je primárně creepový). Tj. pokud by na event hráči kašlali, tak tam "ta opruz lokace" bude nahraná dýl. Naopak když se snaží, tak se to zkracuje.

to Zeerit: Říkáš toho jen půlku. To co popisuješ jsou pevné expící eventy pevně na mapách. Zapomněl jsi na "Living story" - tj. to co sem popisoval výše. A ano na GW2 je linka "living story", tj. světopříběhu daná pevně scénářem WB (tj. skriptem). Alle to bylo i "dobytí" podtemna při posledním Wipe, který PC hráči Podtemna nemohli nijak zvrátit, prostě bylo rozhodnuto (to není kritika :D , jen argument, že hráči ani na NT neovlivňují questy, když DM "nedovolí"). A je to něco co NT nezná.

to Jon: Držím ti palce, ať ti to snažení vyjde a dotáhne se do konce...

to Goran: Hmm...asi jo.

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:22 19. Jun 2015 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
KaTo wrote:
to Zeerit: Říkáš toho jen půlku. To co popisuješ jsou pevné expící eventy pevně na mapách. Zapomněl jsi na "Living story" - tj. to co sem popisoval výše. A ano na GW2 je linka "living story", tj. světopříběhu daná pevně scénářem WB (tj. skriptem). Alle to bylo i "dobytí" podtemna při posledním Wipe, který PC hráči Podtemna nemohli nijak zvrátit, prostě bylo rozhodnuto (to není kritika :D , jen argument, že hráči ani na NT neovlivňují questy, když DM "nedovolí"). A je to něco co NT nezná.


To je ta půlka která se týká samotnýho světa. Jenom jsem nechtěl aby si někdo omylem zaměnil pravidelný update/expansiony/patche za živoucí svět. :D Z pohledu postavy to je živoucí svět, ale z pohledu hráče je to v zásadě to samé co dělá WB/DM na nwn serveru. Kdyby ArenaNet řekl teď si dáme na půl roku pauzu, do dvou měsíců bude hra mrtvá. :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 13:47 19. Jun 2015 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
J.F.Payne wrote:
Co brání hráčům na Thalii dělat to, co je v tom KaTově textu popisováno?


No, sem bych už svůj názor přihodil.

Osobně se mi líp hraje RP (je pro mě větší motivací), abych něco udržel (a nemusí to nutně být postavení) než něco získal (několika měsíční odříkání všeho, abych měl teoretickou šanci, že se mnou někdy někdo něco sehraje).

- hraju RP pro diváky (RP pro prázdný server mi to přijde mimo mísu, je to jen hra - (a jak už mnozí poznamenali je to jen o lidech))

- pokud si někdo vymyslí, že si např. založí chovnou farmu kdesi v hlubokých tunelech, ale je nutné každý IC týden odsud vyhnat havěť a zkontrolovat, nemám problém tam s postavou chodit (tj. udržení úkolu - splnění), pokud to s ní bude nějak souviset.

- Bahňák mě kdysi naverboval do svého úkolu, sehrál jsem ho ochotně, měl jsem pak IC k jednání spousty záležitostí , diskutovalo se o tom IC několik večerů, rozvíjelo se to dál.

- Taky předpokládám, že máte nějakou koncepci světa, takže by nebylo na škodu sem tam něco vypustit do pléna, aby bylo zase o čem mluvit. Taky to pak vypadá, že se i něco děje a příležitostní RP hráči se snáž chytají (ale i to už zde bylo řečeno a myslím, že je to zrovna příklad toho, že za málo peněz hodně muziky).

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 15:46 19. Jun 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Kdysi jsem napsal bankeřovi, ze děkuju a popřál mu hezký den.....
Napsalo mi pak GM ko, jestli jsem teda neco chtel, nebo co to jako bylo?

Odpovedel jsem, ze jsem nepsal do party ani gm kanálu, že to dělám běžně. Podivilo se, proč hraju s NPC, když tam není GM ko a šlo po svém, jakej jsem to divnej páprda.

PS: Krysak nedela veci jen tak, krysak vi vzdy, co dělá. Poděkoval jsem protože by se mi jinak zastavily časovky a nudil jsem se.....

Ale jinak poste nema smysl hrat svou postavu, kdyz nebude nikdy zadna reakce. Jon namítne, ze to je tak spravne, odpovim, ani herec nehraje v černé komoře pantonimu:).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 17:05 19. Jun 2015 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Krysak wrote:
...


Pokud si to ono DM myslelo, pak nejspíše o sobě, jakýže je to divný páprda. To že jsi to tak hrál i sám bez DM je super. Dávám ti palec nahoru.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 18:12 19. Jun 2015 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
KaTo wrote:
Chybí mi na Thalii, co jsem viděl včera v GW2 (na RP serveru edit: Prý jsem nepřesný - ve skutečnosti se jen na foru hráči dohodli, že na tomto serveru budou ctít RP pravidla, jinak je to normální server). Živý svět.

Kámoš co tam hraje, mi to sice líčil už nějakou dobu, ale tak nějak jsem mu to moc nežral... Až včera mě "definitivně" přesvědčil, ať lognu a podívám na vlastní oči. Docela šok vidět živý svět tvořený hráči. Prvně jsme koukli do "lidského" hlavního města. Po městě se neběhá (poprvé za celou dobu hraní jsem musel najít, kde se zapíná mód chůze :lol: ). Ani v hastu :twisted: .

Vlezu do hospody, za barem postava "jako barman" a volá a nabízí našim postavám pití.
Na ulici se další postavy IC baví o posledním dění ve světě (rozumějte o "OOC patchi", který posouvá děj celého světa příběhově dál) a spekulují o jednotlivých protagonistech a jejich skutcích.

Přejdeme do malé vesničky Sylvari (něco jako rostlinní elfové, mám postavu se stejnou rasou), kterou má jedna PC guilda "adoptovanou" jako svoje sídlo. Hráčská stráž mě upozorní, že tady jsem v bezpečí a pro svoje pohodlí mám nechat zbraň na "vrátnici" (to si vymysleli sami hráči), že až budu odcházet, že mi ji vrátí (= systémově prostě skovat zbraně).
O kousek dál v rostliném altánku rokovala skupinka o nějakém AQ (kterému jsem svojí angličtinou úplně nerozuměl). Ale bylo tam něco o polámaných stromech a co s tím. Kámoš se tam šel podívat a pokecat, tak jsem šel o další kus dál, kde u stánku odpočívala (seděla opřená o kmen stromu) osamocená postava a když jsem se tam zaparkoval a v šoku trávil, co jsem viděl předtím, když mě zničehonic pozdravila a pozvala, ať si přisednu, že sice jen odpočívá a klimbá (hádám, že AFK dělal hráč něco jiného) a jen ji probudilo, když na ni padl můj stín, tak že přece nebudu stát...

Jako co to WTF je? Jaktože to někde funguje?! Je to lidma? Je to nastavením světa (který mimochodem považuju, už od vydání GW2, za jeden z nejvíc user-friendly setingů na kterých jsem kdy hrál)?

Smutno mi bylo za Thálii :oops: .

Ty jsi našel v obrovské hře konstantně rozvíjené lidmi, co jsou za to placení, a která má mezinárodní účast spousty hráčů jednu gildu? Myslím, že srovnáváš nesrovnatelné.

Většina lidí nahoře ve městě většinu času neběhá. Lidé nahoře, co jsem pochytil, se baví o aktuálním dění, zbraně se tam otevřeně nenosí. Pravda, interakce se odehrávají často v dílnách (ne tak nepochopitelné v takovém settingu - v dřívějších dobách se také elita vesnice nejspíš scházela v kovárně)

Co tam máš dál?

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 19:30 19. Jun 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Za mě dávám taky palec nahoru za hru bez DM. Když to budete dělat, možná se nějaká NPC i občas chytnou :))

A znova opkuju (Barbare, třeba pro tebe): chcete li potkat DM, neběhejte... (jste v další lokaci dřív než se mně lokace kterou jste proběhli načte...).

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 214  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits