Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:01 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 131 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?
Na doporučení přátel. 46%  46%  [ 55 ]
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák. 16%  16%  [ 19 ]
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž. 11%  11%  [ 13 ]
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling. 8%  8%  [ 10 ]
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG. 3%  3%  [ 3 ]
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.) 8%  8%  [ 10 ]
Kvůli své holce/klukovi ;) 3%  3%  [ 3 ]
Zcela náhodou. 5%  5%  [ 6 ]
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze. 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 119
Author Message
 Post subject: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:33 27. Apr 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 11:53 27. Sep 2009
Posts: 2551
Ahoj,

po domluvě s Rejtym zakládám tuto diskuzi s jejíž pomocí bychom rádi objevili co možná nejrozumnější způsob, jak dostat k Neverwinter Nights zcela nové hráče. I když jde na dnešní dobu o hru značně zastaralou, stále má co nabídnout a je pouze na nás stávajících hračích o tom přesvědčit i ty ostatní - potenciální hráče.

Abychom se ale vůbec mohli začít bavit o tom, jak k hraní nwn dostat nové tváře. Je třeba nejprve zjistit jak jsme se ke hře dostali my - současní hráči a proto bych Vás poprosil o vyplnění ankety.

Po vyhodnocení výsledků ankety se posuneme do další fáze, tedy k samotným nápadům, jak nalakát úplné nováčky.

Děkuji za pomoc :).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:37 27. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 14:52 07. Jun 2010
Posts: 446
Hrála sem bez netu a k tomuhle mě nalákal brácha...:) Řekl že hra je záživnější když sou okolo další hráči a pořád o tom neustále nadšeně vyprávěl...:)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:44 27. Apr 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
ten nejmilovanější mi k tomu přitáhl, přišel domů pustil mi odkaz a pravil,,přečti si to a řekni zda by se ti to líbilo." :D jojo není nad bráchu

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:54 27. Apr 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Dlhu dobu som hraval Draci Doupe s partiou kamaratov, pak sa ale partia rozpadla (odchod na Vysoke skoly a kazdy do ineho mesta) a bolo stale menej a menej moznosti sa stretnut. Tak som zacal prehladavat web co by mi to nahradilo a nasiel NWN. ;)

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:58 27. Apr 2011 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Já hrál chvíli singl, protože jsem si chtěl zahrát RPGčko i na kompu, a pak mi kamarád řekl, že lze NWN hrát i online. Ukázal mi Alhambrii, kde se mi začlo líbít, a tak začala závislost jménem NWN... :D

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:03 27. Apr 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Né, že bych tu moc hrál, ale přecijen...

Dal jsem - Po singl kampani jsem chtěl zkusit mulťák, ale příběh je delší.

Hrával jsem s kamarády díky dobrým podmínkám dlouho BG2 a později NWN singlové kampaně v kooperaci. Zároveň jsem do toho hrál některé onlinovky (nejvíce Lineage 2, WoW, pár méně známých a méně kvalitních). Pak jeden z kamarádů (možnost - na doporučení přátel) zjistil, že jsou online NWN světy, takže jsme vybrali server, postahovali potřebné věci a začli hrát. Po jisté době jsem to pak řekl dalšímu kamarádovi, který též začal hrát a tak se z naší skupinky původních PnP hráčů stala skupinka spíše NWN hráčů, protože ten svět dokáže docela nahradit to papírové hraní... ale ne úplně. A k tomu vlastně oproti jiným onlinovkám je ten svět v určitém vývoji, není to jen o tom, že stovky postav projdou tím samým questem a městečko je pořád v ohrožení. :D

_________________
.


Last edited by Nalkanar on 14:06 27. Apr 2011, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:05 27. Apr 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 11:05 28. Aug 2008
Posts: 600
Location: Zákupy
Já jsem s bráchou pařil Báldra TUTU, a měli jsme problémy s multiplayerem, tak jsem hledal rady na internetu, no a náhodou jsem našel Thálii. Asi takhle to bylo, hmmm? Nwn po síti? To by mohlo být zajimavý :D

_________________
Bůh s náma a dobré pryč!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:27 27. Apr 2011 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 14:12 12. Jul 2010
Posts: 106
Location: Ireland
Dal jsem na doporuceni pratel, ale mohl bych zaskrtnou kolonek vic, zacal jsem nekdy pred patnacti lety papiraky, pak rpgecka na compu az me pred sesti lety kamosi z tymu ukecali na nwnko...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:33 27. Apr 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 18:40 28. Dec 2009
Posts: 1530
Location: Buran z Buranova
Hodně rád sem hrával papírovej dračák a pak sem u kamaráda viděl tuhle hru.

_________________
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:51 27. Apr 2011 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:09 27. Apr 2007
Posts: 981
Location: Hell
No mě k NWN dotáhnul kámoš z práce(Moren) a pak se z toho stala v práci docela moda a začla pařit skoro celá firma :D
Pamatuju si jak jsem chodil na srazy a ještě ani pořádně nehrál a jen čučel o čem se všichni baví(a nejenom já, ty vyděšené pohledy ostatních cizích kaličů v hospodě při těch rozpravách o kradení a hlavně vraždění čehokoliv vidím ješte dnes :) )
Jinak jsem začínal na Arkhalii2/Alhambrii a pak jak se spustila Thalie, tak už jen na ní.

PS: Jooo jinak, one thousand...

_________________
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 15:03 27. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
Hral jsem ADND od druhé edice, ale k NWN mne pritahli kluci - Pilnk, Sven a Galrik.

Cilovka je relativně malá z globálního hlediska, ale pro Thalii obrovská, největší potenciál má imho osobní doporučení - protože nainstalovat nwn a spustit ho na thalii neni pro každou lamu, ja jsem na to čumel jak husa do návodu...... Pokud by noví hráči dostali taky pomocnou tlapku do začátku, nemuseli by hned utéci myslím - opět se jedná o osobní přístup a vysvětlení vo co jde - system NWN je komplikovaný a naučit se chodit po thalii taky není med. Současný hráč očekává něco jiného, než na Thalii dostane, ale může zjistit, že to co dostal je lepší, než jeho očekávání :) Číšníci v některých restauracích taky popíší to co servírují, aby neznalý zákazník neutekl, až se na něj vyvalí chapadla a na přání ukáží jak se ta škeble otvírá.

Když vidím jakou moc ma facebook možná by se par hraču chytilo jen peknou upoutávkou na TH, kterou byostatní doporučili svým přátelům, dal by se to šířilo samo jako vir. :) - Problém je že kromě nalákání na test, musí proběhnout komplikovanější proces zaháčkování:) - oslovení a zaujetí.
Z osobního pohledu jsem hned první den dostal krom mnoha smrtí od průzkumu - prostě nevíte kam jít a umíráte, taky kill od drowa baf, bum, říz. Odlogoval jsem pak, protože jsem vlastne za celou dobu mluvil jen s demonem v podsvetí a hru smazal. Pak jsem byl v hospode s vyse uvedenymia bavili se o tm, co zažili ve hře a taky dostal školení co a jak. DG by mluvil o těžkém vynášení informací, ja bych mluvil o ochutnávce, proč tu hru hrát a nalakali mne.
Co tím chci říci? že bych rád zdůraznil, že práce na udržení hráče začíná tím, že se ukaže zmatená postavička ve hře a myslet si, že si vše na foru přečetla je blbost, 90% z nás nejprve hraje akdyž ho to zaujme, tak to zpetně přečte. Nový hráč, kterej neprisel z jinych světů to má zatroleně težké.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 15:10 27. Apr 2011 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 12:29 08. Jan 2008
Posts: 287
15 let hraní DnD(ADnD), velká nadšenost, když podle těchto pravidel vyšla hra NwN a kamarádi, kteří mne, když už to papírové hraní DnD přestalo být pravidelné, dotáhli sem- toť asi důvody mého působení zde.

Jinak když už se tu dělá taková anketa ,možná by také stálo za to pokoumat odliv hráčů z Thalie jinam...

_________________
Obuki - ten vod Škopku


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 15:39 27. Apr 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
Když vyšlo nwn, hrál jsem to jako každé další singl player rpg kterým holduju doteď. Mno krátce nato jsem dostal svůj vlastní přístup k netu - jo dial up, tehdy nebylo ještě tolik možností co je dneska, a řekl jsem si, tak konečně můžu zkusit něco hrát online. Když už jsme měl dost střílení v No One Lives Forever, náhodou jsem zavadil o jistý nejmenovaný server a už to jelo. Pak se začaly rodit ještě datadisky, SoU, který ušel, HoTu, který stvořil pgčka, no a po pár letech, jsem skončil tady. Zaškrtl jsem možnost zcela náhodou, což asi Desmu moc nepotěší.

Víc propagovat stránky, nwn už moc lidí nepřiláká (možná ty se starším strojem, i když jenx, cep a podobné pitomosti zvyšují nároky na hru snad dvojnásobně), RP a Thalie lidi přilákat může stále. Propaganda, propaganda, propaganda.

edit: pilniku myslíš jako novou anketu ve smyslu "proč jste odešli jinam z thalie?"
-byli na mě drowové zlí
-byli na mě povrchňani zlí
-nešlo tu pořádně expit
-expilo se tu moc rychle
-postava musela furt jíst
-postava nemusela vyměšovat
-nikdo nechápal moje rp

..a tak?

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 15:51 27. Apr 2011 
Offline
DM adept
User avatar
 Profile

Joined: 23:26 18. May 2010
Posts: 2581
Manžel se mě chtěl zbavit.. aby si sám mohl hrát a povedlo se :twisted: :biggrin: :biggrin:

_________________
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 15:55 27. Apr 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Nejdříve to začlo s DrD.. nejprve se skautíky na každé výpravě. To nám to vždy tak rychle uteklo pak. Poté se přešlo k bratrancům kde už se jelo dle papírů. A pak jednou na táboře přišel za mnou kámoš a řekl mě a bráchovi že nám ukáže nwn po táboře a budem to hrát. Že nás potřebuje. Nóó a vzal nás pod křídla a závislost celkem rapidně rostla :biggrin:

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 131 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits