Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 13:30 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142  Next
Author Message
 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 15:12 19. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Nic ti nebrání RP zahájit hned...

To pravidlo jsem zažil v zahraničí a ve výsledku to končí hádkami o tom, zda bylo splněno nebo ne. Navíc to akorát vede k tomu, že se každý může z PvP vylhat a tak, takže to eliminuje PvP celkově i jejich smysl.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 15:55 19. Sep 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Barbar321 wrote:
Tak já o řeknu trochu jinak. Při současném nastavení, pokud s podtemňáckou postavou narazím na povrch, okamžitě jedu PvP (holt právě ten pozůstatek z minulosti) a v případě v případě výhry jednoduše postavu zvednu a jednám s ní z pozice síly. Moc prostoru pro RP to zrovna nedává, protože logicky když začnu psát, tak než dopíšu větu, už je postava v pekle a nebo se všichni rozprchnou na všechny strany.

Zkrátka bych řekl, že není na škodu trochu rozevřít možnosti a vpustit trochu toho RP do náhodného nebo hledaného střetnutí

Takže jestli to správně chápu, tak ty jedeš PvP bez valnýho hraní, které by ostatní bavilo (ano, tak jsem byl tvou postavou párkrát sejmut) a chceš pravidlo (v podstatě nevynutitelné, protože okolnosti nikdy nebudou průkazné), které by ti v tom bránilo?

Napadlo tě někdy, že i když na něco neexistuje pravidlo, můžeš to pro zpříjemnění hry druhým dělat i tak?

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 16:09 19. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
kucik wrote:
Takže jestli to správně chápu, tak ty jedeš PvP bez valnýho hraní, které by ostatní bavilo (ano, tak jsem byl tvou postavou párkrát sejmut) a chceš pravidlo (v podstatě nevynutitelné, protože okolnosti nikdy nebudou průkazné), které by ti v tom bránilo?

Napadlo tě někdy, že i když na něco neexistuje pravidlo, můžeš to pro zpříjemnění hry druhým dělat i tak?


Ano, nejprve útočím a pak z pozice síly jedu RP s jednou zvolenou postavou, kdy moje postava vesměs zjišťuje informace, které by v případě fungujícího podtemna mohly být užitečné. Kdybych se zde měl striktně držet reálií a charakteru postavy vč. příkazu od nadřízené, skončilo by vše pouze v prvním krokem a nebo by druhý krok už žádná vyslýchaná postava logicky nemohla přežít.

Nevím, prostě mě jen napadlo, že by bylo možné odprostit se od léta zažitého frakčního "pořádku" a zkusit navrhnout nějakou změnu, která by spíše otevírala možnost pro nějakou tu hru. Vždyť od doby, co jsem se na Thalii přihlásil jsem prakticky nic jiného ani nezažil (a to ani na straně povrchu, ani na straně podtemna).

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 17:14 19. Sep 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Barbar321 wrote:
kucik wrote:
Takže jestli to správně chápu, tak ty jedeš PvP bez valnýho hraní, které by ostatní bavilo (ano, tak jsem byl tvou postavou párkrát sejmut) a chceš pravidlo (v podstatě nevynutitelné, protože okolnosti nikdy nebudou průkazné), které by ti v tom bránilo?

Napadlo tě někdy, že i když na něco neexistuje pravidlo, můžeš to pro zpříjemnění hry druhým dělat i tak?


Ano, nejprve útočím a pak z pozice síly jedu RP s jednou zvolenou postavou, kdy moje postava vesměs zjišťuje informace, které by v případě fungujícího podtemna mohly být užitečné. Kdybych se zde měl striktně držet reálií a charakteru postavy vč. příkazu od nadřízené, skončilo by vše pouze v prvním krokem a nebo by druhý krok už žádná vyslýchaná postava logicky nemohla přežít.

Nevím, prostě mě jen napadlo, že by bylo možné odprostit se od léta zažitého frakčního "pořádku" a zkusit navrhnout nějakou změnu, která by spíše otevírala možnost pro nějakou tu hru. Vždyť od doby, co jsem se na Thalii přihlásil jsem prakticky nic jiného ani nezažil (a to ani na straně povrchu, ani na straně podtemna).


Je to hodně o stylu jakým kdo ke hře přistupuje. On kdyby se opravdu každý držel toho, co by se ve chvíli přepadení asi odehrálo v realitě, tak bychom sotva našli postavu, která v okamžiku, kdy si v chatu přečte hvezdickovanou zprávu *kolem hlavy ti prosvistela šipka z kuse a ozval se výkřik * Stůj!, udělala něco jiného, než že by zastav ila a poslušně zvedla ruce nad hlavu. Protože pokud se nechá překvapit, tak nemůže tušit kolik je útočníků a ani jestli na ni z houští nemiri těch střelců víc. Do hry ovšem vstupuje v takovém okamžiku i ten faktor strachu o postavu, expy apod. A pokud ten zvítězí je po hře.
Proto jsem psal a souhlasil s tím, že dohoda předem je fajn věc, nicméně bych ji určitě nevynucoval žádným psaným a tedy zpětně vymahatelnym pravidlem.
To už bych radši v případě, že bych si chtěl zahrát, napsal na forum nebo discord, jestli by měl někdo zájem si sehrát interakci s podtemnem. Pripadne obráceně. A pak by stačilo jen domluvit čas a nějakou zápletku. Např. Povrchnan povězte něco odněkud někam a bude s postavou cestovat přes určené lokace v určeném čase. Nebo naopak podtemnak bude na lovu tehdy a tehdy a tam nebo tam. A prostor pro hru je pripraven.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 17:20 19. Sep 2018 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Barbar321 wrote:
kucik wrote:
Takže jestli to správně chápu, tak ty jedeš PvP bez valnýho hraní, které by ostatní bavilo (ano, tak jsem byl tvou postavou párkrát sejmut) a chceš pravidlo (v podstatě nevynutitelné, protože okolnosti nikdy nebudou průkazné), které by ti v tom bránilo?

Napadlo tě někdy, že i když na něco neexistuje pravidlo, můžeš to pro zpříjemnění hry druhým dělat i tak?


Ano, nejprve útočím a pak z pozice síly jedu RP s jednou zvolenou postavou, kdy moje postava vesměs zjišťuje informace, které by v případě fungujícího podtemna mohly být užitečné. Kdybych se zde měl striktně držet reálií a charakteru postavy vč. příkazu od nadřízené, skončilo by vše pouze v prvním krokem a nebo by druhý krok už žádná vyslýchaná postava logicky nemohla přežít.

Nevím, prostě mě jen napadlo, že by bylo možné odprostit se od léta zažitého frakčního "pořádku" a zkusit navrhnout nějakou změnu, která by spíše otevírala možnost pro nějakou tu hru. Vždyť od doby, co jsem se na Thalii přihlásil jsem prakticky nic jiného ani nezažil (a to ani na straně povrchu, ani na straně podtemna).


Začínal jsem na Thalii na povrchu. Rád vzpomínám na různá setkání s Berserkem.

Jednou jsem byl s postavou u beldských orlů, když se tam objevil. Mohl se na mě hned vrhnout a zabít mě. Místo toho ale hrál, že se zrovna dívá jinam - podle toho kam byla otočená jeho postava - pak si prohlížel skály... a dal mi příležitost *schovat se za strom*... pak šel kousek dál, *všiml si krvavých stop* z mého předchozího boje a pomalu se blížil a hledal stopy a náznaky. Vždy, když se zrovna jeho postava otočila, jsem se snažil proplížit o kousek dál, za další překážku. Nakonec jsem po zemi rozházel zlaťáky směrem k orkům a tím ho "svedl z cesty". Bylo moc fajn, že byl ochotný kvůli zábavnosti omezit moc vlastní postavy a přitom jednal RP a v souladu s příkazy, které nejspíš také měl.

A to při prvním setkání s ním jsem také jel naučeným stylem, rovnou jsem útočil a pak zdrhal. Až když mě další lidi ujistili, že Berserk je v pohodě a vyplatí se to hrát, tak jsem byl jsem ochotný to zkusit. A fajn - přesto, že párkrát mi pak postavu zabil.

Pokud chceš změnu, tak s ní začni. Je to hlavně na tom se silnější postavou, kdo vidí první a má převahu. Pokud ostatní uvidí, že jedeš pro ně zábavným stylem...

RP si to můžeš okecat, abys postavě nekřivil charakter. Třeba tím, že se tvé postavě "mimo záběr" poslední dobou stávalo, že někoho chtěla omráčit a skončil zabitý, takže se nedostala k informacím a proto se tomu snaží vyhýbat. Nebo se může splést a náhodného povrchňana považovat za špeha z podtemna a začít, jako na známého - možností je hodně.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Last edited by LDamian on 19:24 19. Sep 2018, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 17:33 19. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Jak řekl kucik a odrománoval damian. Stačí začít...
Fun fact: Třeba nynější Azhael je stejná kvalita hry jako na ST. :lol:

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 10:32 20. Sep 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
===========================================================
LDamian wrote:
Pokud chceš změnu, tak s ní začni. Je to hlavně na tom se silnější postavou, kdo vidí první a má převahu. Pokud ostatní uvidí, že jedeš pro ně zábavným stylem...
===========================================================
Fakt nemusí být na všechno pravidla.

Jen bude možná chvíli trvat, než si takové změny v chování ostatní hráči všimnou a chce to být trpělivý. Přecijen sis s postavou vybudoval určitou reputaci.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 10:18 07. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Neuvažuje se o úpravu lootu?

Myslím bedny, mrtvoly, sudy a další. To co tam najdu jsou většinou drobné a někdy jsem si všiml, že dung je vybitý, ale všechny bedny jsou plné, takže to hráči ani nevybírají. Možná by stálo za to tam dát víc zlatek, aby se to vyplatilo.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:06 07. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Puxina wrote:
Neuvažuje se o úpravu lootu?

Myslím bedny, mrtvoly, sudy a další. To co tam najdu jsou většinou drobné a někdy jsem si všiml, že dung je vybitý, ale všechny bedny jsou plné, takže to hráči ani nevybírají. Možná by stálo za to tam dát víc zlatek, aby se to vyplatilo.


Je to v plánu, každopádně to není vepředu na pořadníku :)

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 16:15 07. Oct 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Puxina wrote:
Neuvažuje se o úpravu lootu?

Myslím bedny, mrtvoly, sudy a další. To co tam najdu jsou většinou drobné a někdy jsem si všiml, že dung je vybitý, ale všechny bedny jsou plné, takže to hráči ani nevybírají. Možná by stálo za to tam dát víc zlatek, aby se to vyplatilo.


Copak o to. Ono se i v tehle náhodných bednách a mrtvolkach dá najít docela dost. Co mi na tom vadí víc je to, že kolikrát otevřu bednu s pastí, která by postavu na menším levelu spolehlivě odeslala do podsvětí a v ní je 10 gresli. Zatímco v jiné bedně téhož dungu, bez rizika lze najít třeba 1500 grešlí.
Mam takovy pocit, že v okamžiku, kdy by se tenhle liot navýšil, tak už se nevyplatí do těch beden ani koukat, protože to se rázem naučí pokládat pasti na bedny i starej jezevec.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 20:50 07. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Hele dnes jsem strávil dost času hledáním učitele Pán Zbraně. No nenašel jsem ho (ti učitelé to je vcelku porod vám povím :) ). Ale spíš mi vadí, že se na serveru vyskytují povolání, které byly zrušeny (Kurtizána, Kensai, Samuraj, Shinobi, stínový tanečník).

A tady třeba Israel de Aers (viz screenshot) vyučuje Kensaie. Vždyť hráč téhle postavy, to hrál jako bojovník/pán zbraně a zrovna v akademii Brana Rozváženého bych bral, že Pána zbraně najdu ;).

Nešlo by to prosím opravit a předělat ho?


Attachments:
wm.jpg
wm.jpg [ 294.63 KiB | Viewed 5327 times ]

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:14 07. Oct 2018 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:45 13. Jan 2012
Posts: 599
Puxina wrote:
Hele dnes jsem strávil dost času hledáním učitele Pán Zbraně. No nenašel jsem ho (ti učitelé to je vcelku porod vám povím :) ). Ale spíš mi vadí, že se na serveru vyskytují povolání, které byly zrušeny (Kurtizána, Kensai, Samuraj, Shinobi, stínový tanečník).

A tady třeba Israel de Aers (viz screenshot) vyučuje Kensaie. Vždyť hráč téhle postavy, to hrál jako bojovník/pán zbraně a zrovna v akademii Brana Rozváženého bych bral, že Pána zbraně najdu ;).

Nešlo by to prosím opravit a předělat ho?


To je učitel pána zbraně. Gratuluju k jeho nalezení.

_________________
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 07:07 08. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
NesQe wrote:
Puxina wrote:
Hele dnes jsem strávil dost času hledáním učitele Pán Zbraně. No nenašel jsem ho (ti učitelé to je vcelku porod vám povím :) ). Ale spíš mi vadí, že se na serveru vyskytují povolání, které byly zrušeny (Kurtizána, Kensai, Samuraj, Shinobi, stínový tanečník).

A tady třeba Israel de Aers (viz screenshot) vyučuje Kensaie. Vždyť hráč téhle postavy, to hrál jako bojovník/pán zbraně a zrovna v akademii Brana Rozváženého bych bral, že Pána zbraně najdu ;).

Nešlo by to prosím opravit a předělat ho?


To je učitel pána zbraně. Gratuluju k jeho nalezení.


Aha hehe super. :D Díky za info ;)

A proč to má pak takový název? Na foru Pán Zbraně a ve hře Kensai. To je asi nějaký druh Trollení zdá se :)

Aspoň ty učitele, co jsem našel, tak jsem si s něma udělal seznam, takže kdyby někdo potřeboval :roll:

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:58 08. Oct 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Kensai byla varianta pána zbraně na začátku nové thalie, pak byl odstraněn a navrácen původní v rámci "dejaponizace". Nejspíš sem tam název ještě zůstal.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 18:56 11. Oct 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Děd Palikot - je tak hloupě skrytý v domě bez popisu, asi jako jediný balíkář, navíc pohyb v domě je náročný, protože je ten extériérový interirér zaplněn nábytkem. Nebylo by snažší dát ho před dům?

_________________
.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits