Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 17:25 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 142  Next
Author Message
 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:21 10. Jul 2011 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
mandos wrote:
- Nelíbí se mi jak je tu spousta systémů nedodělaných jako například systém pokojů. Já třeba nevím jak je to s prací tady, kolik je toho potřeba udělat aby ten script fungoval ve všech hostincích na Thalii ale přijde mi škoda že se zavede nějaký systém a místo toho aby se dodělal všude tak se udělá v Karatě a Ivory a pak se tím nikdo nezabývá.


Nerozumim. V Ivory se pronajem pokoju delal jako prvni, takze jsem presvedcenej, ze tam urcite je. Kde jeste chybi? Napada me Alwariel.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:22 10. Jul 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 23:19 23. May 2009
Posts: 524
Location: Kladno/Praha
Alwariel, Isil, Hrumburác, Doubkov, Kel, Gruberik...pokud se to nezměnilo za poslední měsíc.

_________________
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:24 10. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
V Kelu pokoje jsou. Koupí se klíč, kterým se odemkne horní patro a "dveře" (závěs) pokojů jsou pak bez zámku.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:26 10. Jul 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 23:19 23. May 2009
Posts: 524
Location: Kladno/Praha
Lépe řečeno pořád tam funguje starý systém pokojů zaplatíš dvacku a jdeš si lehnout ten systém se pak upravoval ale jen v Ivory a Karatě což mi přijde škoda vám že to není nic urgentního jen říkám že mě to mrzí...jestli je třeba jen někoho kdo to podle předlohy přepíše někde řádek nebo tak klidně bych se toho zhostil.

_________________
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:28 10. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Aha, já to bral prostě jako znak jiné kultury, ani mi to nepřišlo nějak rušivé, naopak.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 22:04 10. Jul 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 14:52 07. Jun 2010
Posts: 446
Mě na thalii vadí že sem na lvl 10 dostala za zabití sněžné tygřice 81xp...to sem opravdu zírala.... :shock: :shock: :shock:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 22:05 10. Jul 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
To bude tím, že ona neni braná jako boss, ale jako mob.

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 22:34 10. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Vadí mi, když odpovědí na stížnost nebo návrh je "Udělej si to sám/Víš, kolik je to práce?/Hm, a kdo to jako udělá?" a podobné


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 23:58 10. Jul 2011 
Offline
Obyvatel
User avatar
 Profile

Joined: 19:32 04. Dec 2009
Posts: 148
-no mě přijde divny ten system že se musí brát hned 10 lvlů druhého povolání za sebou, chápu ten duvod, a podle mě taky není plně košer řešení, aby si každej vzal lvly kdy potřebuje... dle mě by idelaní bylo tak 5 lvlu a pak si to dotyčný muže volit jak si je nakombinuje dal, ale všech 10 mi přijde zbytečne...

-k možnostem kombinace monk/palach se tu pěkně vyjadřil mandos, prostě vždy bude něco silnějšího ap. nejde vše vyvážit, podle mě je duležity aby neběhala většina postav se stejným povoláním a ty co jsou v menšině bych spíše přiměřeně podporoval (viz druid, třeba na kandošce se do přeměn na zvěř dával perma haste)

-co se 3 skillpointu za lvl týče, tak je to podle mě drsne omezení, ale da se s tím vyjít... podle mě je slušný kompromis 5/lvl ale to je muj nazor

-ke kritikum bych dodal jen to, že v mechanice nwn jsou z nějakeho duvody tyto imky dany, a podle mě to je jen dobře, každý člověk kriticky zasah bere jinak podle toho co jsem četl, ale rozhodně když ma nějak druh imunitu, tak by měl být v menšině (nevim kolik je na Thalii celkem nemrtvaku) a nemyslím jen imku na kritiky

_________________
Sareth - *Leč temnota nezvítezila, odpočívá rukou své milované, pokoj mu*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 07:06 11. Jul 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Nastavení prestižek tak jej to vidím já, je momentálně ještě dost benevolentní.
Nejraději by PG odkliklo jen 1-7 lelvů prestižka, protože je to výhodné. Ideálně 1lvl u SD, 7lvl u WM, u BG jen tolik abych si vzal diviny.
Ani já v momentálním nastavení totiž nenacházím důvod odklikávat víc, protože se to prostě nevyplatí. Tuto skutečnost momentálně VELMI řešíme a věřte že BUDE důvod klikat maximální lvl prestižka.
---
Komba s monkem a palem se z nějakého důvodu zakázaly a zákaz prostě trvá, je to nastavení Thalie a je poměrně ojedinělé a osobité, za ty roky jsem si na to už zvykl a nevidím důvod proč to po těch letech zase otevřít. Akorát by vznikly sorck/palové nebo bard/palové, a monkové by nabírali k spoustě útokům v kole třeba zákeřáky... Prostě je to pravidlo kterým se Thalie systémově dost odlišuje od ostatních světů, stejně jako možnost pouze dvou povolání.
---
Obecně vzato je tedy nastavení úprav povolání na Thalii dost specifické a svázané, ne ve všem může team vyjít lidem vstříc. Skill pointy tři za level? To je špatně? Mě zase by přišlo špatně že postavička se naučí za jeden level barda či thiefa třeba akrobacii, UMD, umění apod hned z fleku na 40 jen proto že měla skillpointy. Ale asi to bude věc názoru.
---
Jen pro pořádek: Úpravy povolání a jejich vyvážení je velmi náročná činost. Ponechání původního nastavení nic neřeší, neboť původní nastavení vyvážené prostě není.
Na úpravách povolání se pracuje téměř denně. Jde o řadu kroků které logicky vyplývají z toho co team vidí denně ve hře. Tyto kroky nelze podniknout bez chyb, jediná efektivní metoda je pokus/omyl ale i zde se team snaží předejít všem zrůdnostem dopředu. Na Thalii se žádná změna neděje bez dlouhé diskuze celého teamu. Nastavení "jak je dnes" je výsledek mnohaleté práce teamu, která bohužel nemá konce. Vždy bude co řešit a co opravovat a vylepšovat.
---
Stejně jako když někomu vadí že se někdo ohradí větou: "A kdo to nasriptuje?" či "A kde na to vzít čas?" mě osobně vadí kritika či názor, které tyto otázky vůbec neřeší. Thalie je onlajnovka zdarma, tudíž si všechny úpravy děláme sami, zadrmo a ve volném čase. Nadhodit do placu kritiku bez zamyšlení nad těmito otázkami je prostě dle mého názoru dost sobecké. Kritiky a úvah hráčů si vážím, ale musí mít nějakou formu a nesmí řešit "problém" jen z jednoho úhlu pohledu, nejčastěji pouze hráčského.
---
Maminy s břichem coby válečnice s mečem v dungu? Jo, tohle je dost na facku, větší zhovadilost proti RP snad ani neznám.
Co se názoru na ženy-bojovníky ve středověku týče, tak ruku na srdce (nebo spíš na hlavu), opravdu neexistovaly. Ale máme tu fantasy tak proč ne? Problém tedy zde bude asi v hráčích, kteří si chtějí zahrát porod a výchovu prcka, ale už je nezajímá co by pro to v reálu na takovým světě musely objetovat. Já ještě neměl to štěstí spatřit ve hře těhuli v plátech jak pobíjí obry. Kdybych měl, tak potrat je to nejmenší co hráč řeší.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:04 11. Jul 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 10:58 23. Jun 2007
Posts: 352
Location: Ostrava
Imunity:

U těch nemrtvých chápu imunitu na mysl i na kritiky. Ale nechápu proč by jeden zástupce nějakého druhu jí neměl mít a jiný, který je shodou okolností boss, ji má. Leda že by měl předmět který mu imunitu propůjčuje, ale tyhle předměty na thalii nejsou, že? To samé platí pro imku na drudsko-hraničářský skill. Je to nelogické. Maximální DC které může mít čaroděj na thalii je cca kolem 45. ať mají tyhle monstra vůli třeba 50 a je. Ale ne imunitu, principiálně to je hloupost. Samozřejmě že zmámení je silná schopnost a s použitím na bosse je ještě silnější, ale nevidím co je na tom špatného. To se postupně rovnou můžou omezit všechny skilly, protože brzy se najde něco dalšího co je "moc silné" a zakáže se to, nebo oseká.

A upřímně nemyslím si, že by nějaká postava (povolání) zde bylo nějak znevýhodněné, ten systém jak je teď je poměrně dobře vyrovnaný a jednotlivé postavy se od sebe liší jen tím, jak daný build postaví hráč a hlavně jak s danou postavou umí hrát. A pokud někdo vymyslí nějakou silnou kombinaci za daných pravidel, nevidím důvod proč by svět měl reagovat nějakou úpravou skillu, featu nebo monster. Jedině, že by se jednalo o bug, nebo o hromadně zneužívanou chybu, která je IC opodstatnitelná. Například kdyby ohnivý drak neměl imku na oheň protože mu jí někdo zapomněl dát, ne proto že by ji neměl mít. Na druhou stranu si nemyslím, že by důvod pro daní imky na oheň mělo být to, že nějaký hráč udělal super ohnivého čaroděje který za zadnice šlehá ohnivé koule a z očí mu střílejí cejchy jak na běžícím páse...

Ad imky u nemrtvých: Uvedu příklad kritického zásahu. Například kritik dýkou vedený na člověka je zasah třeba do srdce, ledvin nebo jiných životně důležitých orgánů, který nemá nic společného se silou daného bodnutí. Bodnout do ledvin mrtvolu jaksi nemá význam, tudíž je jí možno zabít až po úplném rozsekání na kousíčky. To samé platí pro všechny zbraně, obouručním mečem lze způsobit škrábnutí na holeni a stejně silnou ránou přetnout tepny v krku...

_________________
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu


Last edited by Grunt on 13:56 11. Jul 2011, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:12 11. Jul 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:37 02. Feb 2008
Posts: 2654
Location: Praha
OOT:
Bahnak wrote:
Co se názoru na ženy-bojovníky ve středověku týče, tak ruku na srdce (nebo spíš na hlavu), opravdu neexistovaly.

Jen pro zajímavost, ale přečti si, hlavně od bodu dva :) Autorem je kapacita v oboru šermu, Peter Koza. Ne se vším se tam dá naplno souhlasit, ale zas tak žhavý, že by ženy bojovnice "neexistovaly" to nebylo. Jen to nebyl ten model, který známe z fantasy: http://www.serm.sk/zeny-a-serm-januar-2 ... _art=14601

_________________
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.


Last edited by Braenn on 09:15 11. Jul 2011, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:14 11. Jul 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Takový ty amozóónky jak jsou ve filmech neexistovali? Ty přece neměli amazoňáky ne? :mrgreen:

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 13:23 11. Jul 2011 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 20:20 24. Jul 2009
Posts: 5342
Nelíbí se mi a vcelku to nechápu proč u bossů hodně často nacházíme předměty, které jsou téměř nepoužívané. Například sap, nunchaky, řemdichy, cepy a tak dále. :wink:

_________________
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 13:39 11. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Aby se třeba začaly používat? :) Problém bych viděl pouze u CEPových zbraní, na které se nedají vzít featy a začarovat kouzla.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 142  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits