Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:04 16. May 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 142  Next
Author Message
 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 21:44 17. Dec 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
A skutečně to platí jen na vlastní hráčské postavy, jednak může z Jona udělat NPC a jednak má jistě dostatečné znalosti in-game církve, aby dokázal tuhle úlohu zastát skrze jiná NPC, která nepochybně jako hráč potkal.

Hodně štěstí!

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 15:53 18. Dec 2014 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
G-ladiator wrote:
Mě se zase nelíbí, když se někomu říká, co by měl hrát nebo kdy hrát.
Já Jonovi věřím, že kdyby ho hra za Johanna bavila, tak za něj bude hrát. Třeba ho rozehraje, až ho přestane bavit DMkování a bude to střídat. Třeba z Johanna udělá NPC a z jeho družiny hráčskou frakci s NPC v čele.
Tak jsem to rozhodně nemyslel a nikde jsem ani nepsal, co mi vytykáš. Tvou PM a stejně tak Jonovu, beru v potaz a můj příspěvěk je v podstatě odpovědí na to, co se v nich píše.
Jonovo rozhodnutí plně respektuji, je to jeho věc a v životě bych si nedovolil mu nařizovat co smí nebo nesmí hrát (to beru jako samozřejmost, která platí u každého, kterou snad ani není potřeba příliš zdůrazňovat).
Jak píše seveřan, je to pouze můj osobní povzdech, čistě z osobních důvodů, vycházející z toho, že jakmile se hráč stane DM, obvykle se svými postavami loučí nebo je (díky jeho postu) hra za ně už "jiná".
Pokud pozice DM adepta Jona přitáhne do hry častěji, tak budu jenom rád.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 17:17 18. Dec 2014 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 21:00 13. Jul 2010
Posts: 454
Vtip je spíš v tom, že ať už Jon hraje cokoli, pořád to nic nemění na tom, že moc často nehraje.
Nevyčítám, že nehraje, každý máme své věci důležitější než je hra. Otázkou je, jestli tohle post DM adepta změní. Co mi na Thálii vadí? Že se DM nedělají z aktivních hráčů. A když ano, aktivita obvykle spíš klesá než stoupá.

_________________
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 18:07 18. Dec 2014 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Kathermara wrote:
Vtip je spíš v tom, že ať už Jon hraje cokoli, pořád to nic nemění na tom, že moc často nehraje.
Nevyčítám, že nehraje, každý máme své věci důležitější než je hra. Otázkou je, jestli tohle post DM adepta změní. Co mi na Thálii vadí? Že se DM nedělají z aktivních hráčů. A když ano, aktivita obvykle spíš klesá než stoupá.

Ze kterých aktivních hráčů bys ráda viděla DM?

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:16 19. Dec 2014 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Je otázka, jestli ti "aktivní" hráči, o kterých mluvíš chtěli být DM a požádali o to, nebo zda raději hrají svou postavu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:40 19. Dec 2014 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
A co takhle vytvořit novou funkci pro DM, něco jako plný support. Sice to neřeší primárně problém zmíněný výše Kathermarou, ale mohlo by to prospět, jak hráčské základně, tak DM.

Pár aktivních a spolehlivých hráčů by se stalo DM supportem, bez možnosti vidět v DM forech IC záležitosti a bez práva je ve světě ovlivňovat. Dnes je šance zastihnout DM ve hře v průměru no... nevím, tak 5-10%? Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní. Naproti tomu jména postav hráčů, kteří by snad měli zájem pomoci ostatním, svítí v playlistu každý den dlouhé hodiny. Takový support pomůže ke zrychlení řešení chyb a ztrát, či případné testování na serveru. Odlehčí DM od řešení některých záležitostí a dá jim více prostoru vyvíjet aktivitu v IC rovině.

Samozřejmě je to ale nevděčná pozice založená na snaze pomoci ostatním, a nutnosti dodržování určitých pravidel. Takže je otázka zda by do toho někdo šel, případně jak by se na to díval tým.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:08 19. Dec 2014 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Nač vymýšlet další pozice, které budou podobné DM pozici? Není snažší, aby se ti, kteří by se rádi stali DM, ozvali na patřičná místa s patřičnou PM zprávou a skutečně se stali DM, bude-li to tým chápat jako rozumné rozhodnutí?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:16 19. Dec 2014 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
seveřan wrote:
Nač vymýšlet další pozice, které budou podobné DM pozici? Není snažší, aby se ti, kteří by se rádi stali DM, ozvali na patřičná místa s patřičnou PM zprávou a skutečně se stali DM, bude-li to tým chápat jako rozumné rozhodnutí?


Sám jsi řekl, kdyby to chtěli, tak by to už nejspíš udělali. Samozřejmě, že je snažší udělat další DM, jenže DM většinou nejsou ve hře třeba 8 hodin 5 dní v týdnu. Tahle myšlenka je založená na využití případného zájmu aktivních hráčů, u kterých aktivitu většinou zaručuje právě pravidelné hraní své postavy. Nevím jak to mají ostatní, ale když se zeptáš třeba mě, jestli se chci stát DM a vidět do sekcí fora s informacemi o světě. Odpovím, že ne. Když se mě zeptáš, jestli bych ti pomohl, kdybys měl zaseklou postavu a měl bych tu možnost, odpovím, že ano. Z dlouhodobého hlediska se mi zdá, že aktivní hraní vlastní postavy je jednou z mála záruk toho, že tu někdo opravdu pravidelně bývá. Teď už je jen otázka, zda tohoto nějak využít u těch, kteří by měli zájem, nebo nevymyšlet nic nového, a nechat věci tak, jak jsou.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:20 19. Dec 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Goran wrote:
Samozřejmě je to ale nevděčná pozice založená na snaze pomoci ostatním, a nutnosti dodržování určitých pravidel. Takže je otázka zda by do toho někdo šel, případně jak by se na to díval tým.


Popsal si všechny ty nudné věci, které DM dělá, protože musí. Člověk by si hrál svoje s vlastní postavou a neustále by mu chodily hlášky že ten a onen potřebuje to či ono, jeden by se musel relogovat do DM klienta a sám nic nemohl odehrát... a ani by nemohl dělat, že tu není. Ty bys do toho snad sám šel? Pokud ano, tak se nech udělat DM a nekoukej do IC for. Jednoduchý.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:21 19. Dec 2014 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Pokud to ty lidi neudělali, protože o DM pozici nemají zájem a raději hrají své postavy (což beru za více než kladnou zprávu), tak by vzhledem k tvým "argumentům" ta pozice měla smysl.

Jo, souhlasím s tebou, pokud je to tak jak říkáš. Pokud to ti dotyční nebudou zneužívat a budou ctít pravidla, budou si psát reporty toho, kdo kdy kde a proč a komu pomohli, pak ta "nová" funkce smysl má.

Stejně tak ale můžeš být DM a nekoukat do IC fóra/ DM fora. Budeš jakási "technická podpora DM".


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:26 19. Dec 2014 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Mě přišlo že lidi nechtějí dělat DM protože pak nebudou moci hrát své postavy které nějak ve větší míře ovlivňují svět...
A druhá věc, kvůli čemu právě dost lidí s DM skončilo je že právě dělali tento support místo toho aby se věnovali hře.

Já si myslím že spíš by se měl vyladit systém tak aby nebyl potřeba žádný DM support i třeba za riziko zneužitelnosti takových featur.... (ala různé odblokovací nástroje, craft který by automaticky nahrazoval věci při pádu serveru, systémová lokace pro změny vzhledu postavy (třeba s veřejným logováním)) atd....


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:48 19. Dec 2014 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Goran wrote:
Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní.


Tohle je třeba zajímavý případ. Někdo čekal v podsvětí u buglého Astarotha několik dní.
Proč?
Opravdu se stalo, že NPC Astarotha bylo buglé několik dní? Vlastně ani nepamatuju, že by bylo kdy buglé NPC Astarotha.
Může být bug v tom, jak postava umřela, mohla bugem přijít o tělo.
Každopádně co tam asi tak DM udělá? Řekne projdi přes Astarotha a dej screeny toho, jak se to stalo. Protože jelikož už se nestrhávají XP, tak ti stejně DM dluh nezruší a zruší ti ho někdo až potom po probrání v týmu.
Takže jaký smysl má čekat tam několik dní? Jaký smysl má vůbec tam čekat?

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 13:08 19. Dec 2014 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Kokosak: No takhle. Když se nad tím zamýšlím, 60% herního času jsem připraven přelognout, buď čekám v hospodě jestli někdo příjde, nebo pobíhám po vyřizování, případně jsem v lehčím dungu. Dalších 20% jsou většinou veci typu, dojdu bosse, dokončím rozhovor, u kterých je možné odejít tak do 30 min. Až poslední pětina jsou hry u kterých bych nemohl, nebo nechtěl přelognout, ovšem soudím, že povinnost na přání hráče něco hned ukončit zde nebude. I DM může říct, že nemá zrovna čas. A jednoduché to není. I když budu tím nejzářnějším příkladem supporta, bez bázně a hany, stejně každý může říct, no jo, on vidí do DM for, to je pak jasné. Mimo to mi tu budou vyskakovat názvy topiců co se zrovna řeší. A je tu samozřejmě i zvědavost, s kterou bych po celou dobu svého působení musel bojovat. Tedy, to bych si nechtěl.

seveřan: Část o nekoukání jsem psal Kokosákovi.

kucik: Asi jsem to špatně popsal. Šlo o to, že se odečetlo xp, ale postava nebyla oživena. Soudím, že ten nejmenovaný hráč se obával právě toho, že dluh nejde odebrat. Tedy nevím o žádném případu, kdy se dluh zpětně řešil. Doposud se tyto komplikace odstraňovaly tím, že DM hráče vytáhl z podsvětí (dluh už byl zaplacen, jen ho odstat ven, aby byly věci uvedeny na pravou míru).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 13:10 19. Dec 2014 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
kucik wrote:
Goran wrote:
Znám případy, kdy někteří hráči čekali na vytažení z podsvětí od buglého ďábla třeba i několik dní.


Tohle je třeba zajímavý případ. Někdo čekal v podsvětí u buglého Astarotha několik dní.
Proč?
Opravdu se stalo, že NPC Astarotha bylo buglé několik dní? Vlastně ani nepamatuju, že by bylo kdy buglé NPC Astarotha.
Může být bug v tom, jak postava umřela, mohla bugem přijít o tělo.
Každopádně co tam asi tak DM udělá? Řekne projdi přes Astarotha a dej screeny toho, jak se to stalo. Protože jelikož už se nestrhávají XP, tak ti stejně DM dluh nezruší a zruší ti ho někdo až potom po probrání v týmu.
Takže jaký smysl má čekat tam několik dní? Jaký smysl má vůbec tam čekat?

Já si pamatuju že to bylo z toho důvodu že nebyl ve hře DM nástroj který by dokázal odmazat dluh. Takže jakmile někdo prošel přes dabla tak to nešlo nijak vyrovnat.

Edit: Goran mě předběhl.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 13:22 19. Dec 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Groane nejde to.

Jak se staneš GM, i pomocníkem, můžes si roletet svet, osahat NPC, prostě svět pro tebe přestane mít tajemství.
U normálního člověka pak klesá touha hrát poznané a jasné. Poetika sveta se smrskne na GM account a čísla.


Za sebe musím řici, že potřebuji GM tak jednou za 6 mesíců. To, že jsou lidi, kteří vysávají GM až na dno, to je pravda, je škoda, že GM skáčou na udičku temto upírům a na normální příběhy třeba pro celé skupiny není čas.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 142  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits