Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:43 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Dluh po lvlupu
PostPosted: 18:44 23. May 2017 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 09:58 19. Mar 2012
Posts: 877
Zdravím,

co udělat friendy úpravu. S nahozeným lvlem by se odmazal dluh. Hráč by začínal s čistým štítem.

Děkuji za názory.

_________________
Image


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 19:49 23. May 2017 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Rozhodně NE. Smrt už je takhle celkem nic a s tímhle by smrt už vůbec nic neznamenala. Už to, že postava neztrácí při smrti zkušenosti a úrovně je friendly úprava.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 09:41 24. May 2017 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
:lol: :lol: :lol:

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 09:44 24. May 2017 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Zajimavý návrh.
Pokud by se svět stížil nějak extrémně tak je to možnost to tímhle balancovat.
Zatím ale je to příliš lehké, viz Rejty.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 03:00 07. Jan 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Zdravim,
Rad bych malicko toto tema ozivil.
Neprosel prvni navrh a proto si timto dovoluji navrhnout alternativu. A sice moznost vykoupeni dluhu XP pomoci gresli.
Predstava takova: postava umre a ma dluh napr. 30000xp.
Dojde tedy do chramu zaplati knezim za prislusny obrad a dluhu je zbavena. Cifru bych videl rozumne na pomer zhruba 10:1 (10gresli za 1XP dluhu).
Proc?
1. Vubec nejsem presvedcen o tom, ze system dluhu xp je user friendly, byt se tak zdanlive tvari. Do nejakyho levelu 17-18 je to sranda. Mist je dost a expy lezou pekne i solo. Jenze pak uz Dorenak prestane stacit a je treba zacit hledat novy mista. A tam to prijde. Vlezete do dungu a vidite potvoru. Nez se vubec rozhlidnete je postava omamena omracena obklopena aurou strachu otravena a kdovi co jeste = mrtva. Zabranit tomu nedokazete. A ejhle mame dluh. A ted to prijde. Razem dostavate daleko min xp. Jasne dluh se odecita. To ale hrac nevidi. Vidi tu frustraci z toho, jak mu to pribyva pomalu. Do lokace kde mu postava zdechla se vratit moc nechce (nema zajem o dalsi smrt). Jenze v tech kde byl predtim na nizsich levelech uz ty XP zakonite nema. A tak se v tom nejakou dobu placa a pak si bud udela novou jinou postavu, nebo mu nejaky smrti zacnou byt sumak, nebo se na cely hrani vydlabne. Hra totiz ma byt predevsim zabavna. A to i hra na hrdiny.

2. Za soucasneho stavu serveru je problem ten dluh vubec odmazat. Byly doby kdy stacilo zajit do krcmy nebo k fontance a pres RP pismenkovani se kolikrat aj 8tisic za vecer smazlo. Jenze ty doby jsou minulost. Dneska jsme na tom na povrchu tak, ze ze zoufalstvi uz spolupracujeme i s postavama, u kterych by to melo byt z pozice odehranych her z minula vlastne nezadouci. Jenze ono ve dvou hracich si asi jeden moc nevybere .
A jeste neco k zamysleni.
Pisete jak je hra lehka. Pro vas, kteri tu hrajete od zacatku a tedy vite kde co a jakym zpusobem zabijet jiste hra lehka byt muze. Meli jste sedm let na to, abyste si to s drivejsimi postavami prosli. A tak tech znalosti ted muzete vyuzit. Vzijte se ale do role novacka, ktery prijde dnes na Thalii poprve. V 90% je na serveru sam. Trdy se nema koho a na co zeptat. Informace o okoli a o tom kde co zije a jak je to asi silny od zadnyho NPC neziska, prestoze krom extreme silnych dungu by toto jiste bylo zmapovano a nekde zapsano (tomu by mozna pomohlo kdyby potvory mely pred jmenem napsany level pripadne byly jejich jmena nejak barevne odliseny vuci levelu postavy). Ze by s nekym udelal skupinku? Nu snad ale snad jedine, ze ma ve hre kamarady z realu, kteri se ho ujmou a ma cas hrat s nimi ve stejnou dobu. Pro takoveho hrace hra rozhodne lehka neni. Pro srovnani cteni a psani je pro nas taky lehke. Ale reknete to diteti co prave nastoupilo do prvni tridy zakladni skoly. Asi na vas bude koukat.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 12:19 07. Jan 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
No nevím, vykupovat si dluh za zlato...na začátku ve skupině expy přibývají mnohem rychleji než zlato, v pozdějších fázích se z výpravy ve skupině dá snadno získat pár set tisíc za večer. A mnohem víc, pokud se ještě trefí a daná potvora se loví.

Přijde mi to, že by to bylo už vyloženě zadara, zatímco jinak by se splácel pěkně dlouhou dobu.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 12:59 07. Jan 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Ano Barbare. Na vysokych levelech to lze. Ve skupine urcite.
Ale spocitrj si to prave kolem toho levelu 20. Kdyz pujdes ve skupine nejspis neumres. V pripade ze jo, nekdo te ozivi. Takze klid a pohoda.
Jenze Thalie uz neni o skupinach dobrodruhu. Uz davno ne. Kdyz se sejdou tri postavy v jeden cas a maj podobny levely tak si muzou jejich hraci placat na rameno a zlatou tuzkou podtrhavat datum v kalendari. A to jeste kolikrat musi jit do ... pozadi i cely RP, aby ty postavy mohly spolu vubec nekam vyrazit.
Je to tedy o tom, ze vetsinu vseho absolvujes sam max ve dvou. A ted si to spocitej. Z vypravy kolem Karaty smerem na Tarten Isil a zpet si postava prinese neco kolem 70 000 kdyz proleze uplne vsechno a zabere to cca 3 hodiny casu. Smrt na 18 levelu uz je obodovana 30titisicovym dluhem. Pri mym navrhu by smaznuti toho dluhu stalo 300000 gresli (to je skoro cena druheho nejdrazsiho brneni). Takze abys odmaznul jednu smrt zaplatis za ni v prumeru 10ti az 12ti hodinami hrani. Pripadne podobne stravenym casem pri vyrobe v dilnach a prodeji vyrobku prekupnikum. Prijde ti to malo?
Na vyssich levelech ten dluh za smrt nejspis jeste roste. Takze se to nijak nemeni.
Kdyby to bylo aspon tak, jak to bylo kdyz jsem zacinal pred dvema rokama, ze ve hre byval aspon nekdo online tak to ani nenavrhuju. Ale vis jak to vypada dneska? V podtemnu je jedna particka cca tri postav co vidam. Na povrchu mozna dve skupinky tak po dvou max trech postavach. A to ale musis mit fakt stesti. Jak jsem psal. V 90% casu jsem ve hre sam nebo jsme tam dva. A to je stav ktery neni tyden stary. Takhle to uz je nejmin od podzimu.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 20:09 07. Jan 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
RainMan wrote:
...


Ano, vím, že poslední dobou tu moc hráčů už nehraje a že se parta schází těžko. Je zde zavedený dluhový strop, který právě na těch vysokých levelech velice pomáhá a který by tento způsob "vyplacení" kompletně zlikvidoval. Představ si, že 400.000,- dokáže postava na vysokých levelech získat solo za večer, zatímco solo se 40.000 expů dluhu bude zbavovat měsíc. (uznávám, že to nejsou 100% přesná data, protože se za tu dobu už mohly trochu změnit jak přijmy zlata tak i expy za potvory pro tyto postavy, ale dříve to +- takto platilo)

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 21:48 07. Jan 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Chapu Barbare tvoje pripominky.
I tohle by slo osetrit. Napr tim ze s vysi levelu by stoupala i cena za odmaz dluhu, stejne jako stoupa cena za skoleni pri postupu na vyssi level.
Co uz moc nechapu a to od samyho zacatku je to, proc se na tom postihu za smrt tak desne lpi.
Ja osobne se chci u hry predevsim bavit. Hraju-li RPG chtel bych videt i nejaky postup sve postavy. Pochopim system kdy se smrti prijde postva o zkusenosti i o level. To je spravedlivy. Ale tenhle postih je jen o tom hrace zprudit.
Dam ti priklad. Mam postavu level 15 a priseru kterou chodim mlatit a mam za ni na danym levelu 300 xp za zabiti. Super. Naexpim level 16 a z ty samy prisery mam najednou jen 100xp za zabiti protoze se zmenil rozdil levelu. I reknu si ze si najdu jinou priseru. Takze vlezu o dung dal, vsechno je super az na to, ze prijde smrt a moje postava se probouzi coby duch. A ted to prijde.
VerzeA: postava ztraci 30000xp a level. Co udelam? Se skripenim zubu se vratim k predchozi potvore, mam za ni opet 300xp a az znovu dodelam level jdu na dalsi potvoru s tim, ze si sakra musim dat vetsiho majzla nebo jdu hledat potvoru jinou.

Verze soucasna: postava ma dluh 30000 xp. Z potvory co jsem daval na 15tym levelu uz nemam 300 ale jen 100 a z toho mi sebere dve tretiny(neznam presny pomer) odmaz dluhu. Na silnejsi potvoru jit nemuzu protoze tam zase chcipnu. Takze se jak kreten pizlam s potvorama ktery mi skoro nic nedavaj. A nez smaznu dluh, mel bych to u verze A trikrat zpatky.

Zcela uprimne ti napisu, ze mam na postave dluh ktery se snazim na levelu 24 smaznout pomerne aktivne uz skoro pul roku a jsem tak v jedny tretine. Pritom minimalne polovina toho dluhu je na vrub systemu (lagy, zaseknuti v neviditelnych texturach, apod.)
Fakt je tohle zabavne?

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 22:49 07. Jan 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
RainMan wrote:
Hraju-li RPG chtel bych videt i nejaky postup sve postavy. Pochopim system kdy se smrti prijde postva o zkusenosti i o level. To je spravedlivy. Ale tenhle postih je jen o tom hrace zprudit.


Víš, proč je tu dluh, oproti tomu strhávání lvlů, které ti příjde tak úžasně fér? Protože s dluhem nemusíš tahat dva druhy equipu pro případ, že spadneš pod lvl. Nemusíš hrotit, že ti zásadně utíká parta, protože jsi spadl pod lvl, oni lvl dali a jsou moc daleko.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 23:31 07. Jan 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Nalkanar wrote:
RainMan wrote:
Hraju-li RPG chtel bych videt i nejaky postup sve postavy. Pochopim system kdy se smrti prijde postva o zkusenosti i o level. To je spravedlivy. Ale tenhle postih je jen o tom hrace zprudit.


Víš, proč je tu dluh, oproti tomu strhávání lvlů, které ti příjde tak úžasně fér? Protože s dluhem nemusíš tahat dva druhy equipu pro případ, že spadneš pod lvl. Nemusíš hrotit, že ti zásadně utíká parta, protože jsi spadl pod lvl, oni lvl dali a jsou moc daleko.


Uznavam ze na tom s tou partou neco je. Equip neresim, protoze po smrti jsi ve meste a do trezoru se toho vejde.
Nicmene stale nerozumim co je tak spatnyho n tom, aby se ten dluh dal smaznout za gresle. Jestli je duvodem obava, ze pak hraci bude jedno kolikrat jeho postava umre tak z toho bych strach nemel. Ony ty gresle na stromech nerostou.
Krom toho by to vyresilo i skutecnost, ze gresli je ve hre nadbytek a neni je za co utracet. Predrazeny lekarny nikdo kupovat nebude. Ono kdyz jdete do dungu za kterej dostanete 10tisic, tak proste nekoupite lekarny a elixiry za 25. To tam nemusite chodit.

Reseni samozrejme existuje v podobe RP. Takze jdu vymyslet makro, ktery bude za moji postavu v krcme psat do chatu texty starych songu. Hudbu k tomu pustit zvladnu. Kdyz to tam tak necham bezet dve hodky denne jsem v pohode.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 09:55 08. Jan 2018 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Dluh se zaváděl právě kvůli toho že lidi štvalo že padali pod level a některé postavy se pak dlouhodobě vůbec nezlepšovali. Týdny hráli a pak umřeli a bylo vše v čudu. To bylo demotivující.

Dneska se stále pohybuješ směrem vpřed. Sice menšími kroky ale stále vpřed.

Za grešle to je podle mě nereálné protože grešle na Thalie nemají žádnou hodnotu. Resp. mají v době když se pohybuješ na low lvlu. Jakmile ale začneš řešit vyšší levely tak není za co je utrácet. Tzn. jejich hodnota padá. Pokud by se za to dal odmazávat dluh tak ve výsledku to možná pro tebe bude fajn, ale ve výsledku to zvýhodní jen hardcore creepery, kteří prostě mega lootem budou vyvažovat své smrti.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 12:27 08. Jan 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Shaman88 wrote:
Za grešle to je podle mě nereálné protože grešle na Thalie nemají žádnou hodnotu. Resp. mají v době když se pohybuješ na low lvlu. Jakmile ale začneš řešit vyšší levely tak není za co je utrácet. Tzn. jejich hodnota padá. Pokud by se za to dal odmazávat dluh tak ve výsledku to možná pro tebe bude fajn, ale ve výsledku to zvýhodní jen hardcore creepery, kteří prostě mega lootem budou vyvažovat své smrti.


Toto jsem měl právě na mysli, když jsem psal, že vykoupení na vyšších levelech by bylo pro creepery zadara, zatímco takto se přecijen musí trochu snažit a hrát opatrněji. Dám ti příklad. Moje postava má nejhorší statistiku u Hnilobníka, místo, kde jako hlvl postava zemřela nejčastěji a to jak solo tak i v partě. A přitom to do úprav bylo místo, které by měla zvládnou (a v rukách jiného hráče asi i zvládla). Měl jsem ale kvůli tomu z tohoto místa obrovský respekt. S tvou úpravou by padl možná i teď po úpravách a to jednoduše proto, že odpadne pud sebezáchovy. Proč taky, vykoupím za zlato, kterého má postava v bance na miliony. Ale expy? To už je jiná, smrt cítíš dlouho a máš z ní respekt. A opravdu jsem rád, že vlastně o nic nepřijdeš, jako tomu bylo dřív. Na ST, když tvou postavu na 30+ lvl naštívila víla smrtnička, cítil jsi tu ztrátu měsíce a mnohokrát tě ta ztráta stála lvl a třeba tak i dovednost či kouzlo, na které sis už zvykl a teď se k němu musíš sáhodlouze opět dokopat.

To je taaaaak demotivující :(

PS: a proč postih? Protože je pak hra zajímavější v duchu, že není vše zadarmo. Zkoušel jsem chvilku TESO a ani nevíš, jak moc mě štve to, že když tam umřeš, žádnou ztrátu nemáš. Naběhneš kamkoliv, vyzkoušíš, zemřeš...no nevyšlo to, tak se necháš hodit do portálu a nebo si za jeden drahokam objevíš na místě a pustíš se do toho samého boje znova.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 14:21 08. Jan 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Mno tak jsem si přečetl vaše úvahy a ráno zapnul hru a šel odmazávat dluh.
Po hodině v nejtěžší lokaci, kterou má postava zvládá (rozuměj tak, že je pravděpodobné, že dojde na konec a nechcípne) mi přibylo 350XP a dluh se snížil o cca 2000XP.
To je vlastně úplně super pocit. Když takhle budu pokračovat každý den, tak level up mě čeká za 114 dní a dluh smáznu někde kolem příštích vánoc. Už jen ta představa mě naplňuje pocitem nadšeného očekávání, co vše nové ve hře budu následující 3-4 měsíce objevovat a jak se moje postavička bude rozvíjet. S tou vidinou jde všechno hned mnohem snáz. A mezitím si budu povídat s kytičkami, zpívat srnkám v lese a provádět NPC po krásách hlavního města. A teď to hlavní. Když se bozhové usmějí, možná potká moje postava i jinou hráčskou postavu. To bude úplně extáze RP. To se ten dluh vlastně smaže sám.

A zcela vážný závěr. Na serveru už žádní hardcore creepeři nejsou. Už tam nejsou ani hardcore rpíci. Už tam nejsou dokonce ani DM. Je tam jen pár zoufalců, kteří se rozhodli, že tomu daj ještě šanci. Ještě pořád k nim patřím.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Dluh po lvlupu
PostPosted: 14:39 08. Jan 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
RainMan wrote:
Mno tak jsem si přečetl vaše úvahy a ráno zapnul hru a šel odmazávat dluh.
Po hodině v nejtěžší lokaci, kterou má postava zvládá (rozuměj tak, že je pravděpodobné, že dojde na konec a nechcípne) mi přibylo 350XP a dluh se snížil o cca 2000XP.
To je vlastně úplně super pocit. Když takhle budu pokračovat každý den, tak level up mě čeká za 114 dní a dluh smáznu někde kolem příštích vánoc. Už jen ta představa mě naplňuje pocitem nadšeného očekávání, co vše nové ve hře budu následující 3-4 měsíce objevovat a jak se moje postavička bude rozvíjet. S tou vidinou jde všechno hned mnohem snáz. A mezitím si budu povídat s kytičkami, zpívat srnkám v lese a provádět NPC po krásách hlavního města. A teď to hlavní. Když se bozhové usmějí, možná potká moje postava i jinou hráčskou postavu. To bude úplně extáze RP. To se ten dluh vlastně smaže sám.

A zcela vážný závěr. Na serveru už žádní hardcore creepeři nejsou. Už tam nejsou ani hardcore rpíci. Už tam nejsou dokonce ani DM. Je tam jen pár zoufalců, kteří se rozhodli, že tomu daj ještě šanci. Ještě pořád k nim patřím.


S ohledem na množství hráčů na serveru by sice mohli stávající DM a WB změnit tohle nastavení serveru a dovolit vyplatit XP dluh něčím jiným. Je ale na zvážení každého, jak moc by to bylo fér vůči hráčům, kteří doteď hráli s jiným nastavením serveru a jak moc by to bylo fér i vůči těm, kteří s tím současným nemají problém.

Jak jsi zmiňoval ono regulerní stržení levelu namísto dluhu, myslím, že by nebylo nic proti ničemu, říct DM, že chceš odmazat dluh, ale strhnout odpovídající počet xp a levelů. O relevel by se podle mého nejednalo.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 37 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits