Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 00:34 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 06:32 19. Sep 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Co si představit pod "nesmyslnými ingame zákony"? Ohledně reálií přístupných přímo ze hry... pokud to někdo dá dohromady, tak to klidně do lokací přidám, dřív bývalo něco v knihovně, jen nevím, jak moc je to aktuální. Jen je třeba to dát dohromady.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 07:57 19. Sep 2018 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:45 13. Jan 2012
Posts: 599
aktuálně je nebo už není? kvůli IC událostem s nějakou vraždou... Je to v novinkách z Karathy... zákaz vycházení v noci v Karathě. Hrálo se na to ovšem jeden víkend a to ne celej. Teď už se jede dál jakoby se nic nestalo akorát ten zákaz asi furt platí tak kdo ví :D

_________________
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 08:52 19. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Já tu původně hrát ani nechtěl, ale právě Jose mě sem nalákal, ikdyž jsem říkal, jsem spokojený jinde, ale pak jsem si řekl, že to zkusím a uvidím. zatím mě to drží.

Osobně taky chválím, že se tu udělaly změny k lepšímu (viz úprava subras, ladění povolání a zrušení dobrodruha). CAP 30lvl mi nevadí. Je to holt nastavení serveru, ikdyž pro někoho neoblíbené (hlavně pro ty co měli víc jak 30lvl, ale vemte si moje Aria na staré thalce měla 40lvl :) ).
Možná s těma rasama mohly zůstat klasické NWN rasy a kdyby chtěl někdo jinou, tak prostě stačí napsat vizitku a tým schválí či ne. Rasy a subrasy bez bonusů a bez nevýhod. Síto by byl právě tým Thalie.

Úprava vzhledu postavy, oblečení a výbavy je tu pravda taková složitější, ale jsem holt rozmlsaný ze Sinfaru, kde jsou úplně jiné možnosti a chápu, že to asi není jen tak jednoduché. Možná jen pro zlepšení by bylo lepší neměnit vzhled oblečení, výbavu, či vzhled (hlava a další části těla) na postavě samotné (pád hry, lag a podobně) ale měnit to přímo na NPC a výsledný chtěný vzhled si pak překopírovat na svou postavu.

Jsem rád, že tu je i tendence zmenšování světa, což je zmenšování lokací a tak. Thalie je pěkná, ale šíleně obrovská a při daném počtu lidí je těžké někoho potkat. Za dobu co tu hraju jsem nevypozoroval místo, kde by měli hráči tendenci se potkávat. Možná u kašny u obchodníků.

Co se týče bytů a spol. Uvítal bych možnost si postavit či koupit dům nebo byt, kdekoliv ve světě. Samozřejmě s rozumem. Prostě by se určily místa, kde je možné něco koupit či zbudovat. Gildy, obchodníci, řemeslnici a různé společenství by si mohli postavit své sídlo (třeba bývalý maják v rybářské, který patřil Morusovu stánku, kde je teď ta tentacle lady :D ).

Co se týče IC pravidel (ono nechození v noci po městě). Je to IC pravidlo, porušovat se může, ale když je pak dotyčný chycen, tak se musí vykecat nebo nést následky. Je to možná obtěžující, ale tak doufám že se to IC nějak pořeší :). Ale vždy se najde, kdo bude brblat že DM něco tvoří :) Normálka.

Proti cestování jsem bojoval už asi třikrát. Pořád tu jsou tři tábory lidí. Jedni jsou pro HCRP cestování jak lemra, dalším je to jedno a třetí skupina je pro zrušení zdlouhavého cestování. Ano jsou i alternativy, cestovat pěšky ...pro low lvl nereálné a pro nové hráče taky ne.
Možná by bylo fajn občas ty HCRP hráče kopnout a jít spíš cestou nekomplikovat hru novým hráčům ;). Osobně se cestování pokud možno vyhýbám a když musím tak holt si čtu na netu, sleduju videa a podobně.

Když už vzpomínám nové hráče. Trošku jim život můžou komplikovat učitelé povolání. Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou hledat onoho učitele musí být nebo vlastně on to je porod. Ale já si takhle aspoň prošel celé město a ty co jsem našel jsem si zapsal :).

Jednu dobu tu byl experiment s chatem Thalie. Nevím jak to dopadlo. Existuje či je zrušen? A pokud není, neuvažuje se například o discord pro Thalii?

Už si připadám jak LDamian :roll:

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 09:00 19. Sep 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Nevím jak změna vzhledu výbavy funguje jinde, ale osobně jsem rád , že vůbec je, dřív to museli dělat DM a dost je to vytížilo. Co změnu dost ulehčilo je možnost kopírování vzhledu původního předmětu na nový jedním klikem.

To cestování ještě promyslíme. Osobně jsem proti teleportům, ale mohlo by to odjíždět častěji.

Co se týče chatu Thálie, radši bych viděl debatu spíš na srazech, kde se to osobně probere líp než na chatu.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 09:49 19. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Rejty wrote:
Nevím jak změna vzhledu výbavy funguje jinde, ale osobně jsem rád , že vůbec je, dřív to museli dělat DM a dost je to vytížilo. Co změnu dost ulehčilo je možnost kopírování vzhledu původního předmětu na nový jedním klikem.

To cestování ještě promyslíme. Osobně jsem proti teleportům, ale mohlo by to odjíždět častěji.

Co se týče chatu Thálie, radši bych viděl debatu spíš na srazech, kde se to osobně probere líp než na chatu.


No jsou tam trošku jiné extrémy, kde si barvit můžeš různé části těla a oblečení. Jeden rukáv mít fialový a druhý zelený a tak. Různé zvětšování výšky postavy a částí těla :roll: a tak dále. Taky jdou libovolně měnit střihy vlasů, přidávat mrkající oči a takové další blbosti :).
Ale máš pravdu, jsem rád že tu vůbec nějaká možnost úpravy je, takže to je spíš motivace do budoucna to třeba zlepšovat :). A jinak je jasné čím míň toho budou mít DM, tím víc se budou moct soustředit na zábavu :).

Jsem rád, že se to cestování ještě nějak probere :).

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:17 19. Sep 2018 
Offline
Rytíř
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 14:04 24. Jul 2011
Posts: 525
Location: In your mind
Puxina wrote:
Jednu dobu tu byl experiment s chatem Thalie. Nevím jak to dopadlo. Existuje či je zrušen? A pokud není, neuvažuje se například o discord pro Thalii?

Už si připadám jak LDamian :roll:


https://discord.gg/fVcun3n

_________________
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:51 19. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
soul1 wrote:
Puxina wrote:
Jednu dobu tu byl experiment s chatem Thalie. Nevím jak to dopadlo. Existuje či je zrušen? A pokud není, neuvažuje se například o discord pro Thalii?

Už si připadám jak LDamian :roll:


https://discord.gg/fVcun3n


Díkas ;)

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 22:56 20. Sep 2018 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 15:56 30. Sep 2009
Posts: 115
Mno neříkám, že mám 100% pravdu a o tom zákazu jsem psal, že to není, ze mě. Ic nesmyslné zákony. No definoval bych to za sebe, jako informace, který leží někde na fóru, a přitom by měli být podle mě ve hře. Např. formou tabule u brány. Dyť to pro dm musí být jednoduché něco takového editovat (neříkám, možná trochu programování by to bylo taky i když knihy se tu přece dali psát). Dyť když už to píšou na fórum, tak dat ctrlC ctrlV v nwn je to poslední. Ovšem tím nemyslím, aby byla ta tabule zahlcená tunami textu. Prostě stručně, jasně, případně i s ooc časovým horizontem platnosti, kdyby se to zapomnělo vymazat.
No úpravy. Ano je dobré, že to nějak funguje, ale např. změna barev. Viděl sem tabule s barvami ingame, popř. to rolování pomocí možností v textu, jako u vzhledu, by se u barev hodilo taky. Popř. to s tou úpravou na npc by se taky hodilo.
Ale to jsou zrovna prkotiny z mého postu. Rozlehlost, centrální město, celkové zjednodušení. To jsou podle mě hlavní témata, ale spíš to je takové moje povzdechnutí nad tím, co podle mě zabíjí servery nwn. Zažil sem to na kandelabrii, částečně na thalii (nebývalo tu okolo 30-40 hrajících?), dragonhammer taky myslím umřel na přechod na V2. To by možná upřesnil pux.

PS: Uvažoval jsem o tulakovi a hipsu. Za mě, by měl mít hips právě jen tulák, když už SD odpadl. To, že má teďka hips každý třetí povolání, to je akorát továrna na další pb a když ne v pve tak v cvc určo.

_________________
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 08:20 21. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak co si tak vzpomínám, tak na ST byla před Karathou cedule. Mimo jiné tam bylo i psáno, že se nesmí na koni projíždět městem. Tak když to šlo tam, mělo by to asi jít i zde.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 08:31 21. Sep 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Barbar321 wrote:
Tak co si tak vzpomínám, tak na ST byla před Karathou cedule. Mimo jiné tam bylo i psáno, že se nesmí na koni projíždět městem. Tak když to šlo tam, mělo by to asi jít i zde.


Když takové věci někdo dá dohromady a sepíše, tak jsem ochotný je do hry přidat.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:09 21. Sep 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Rejty wrote:
Barbar321 wrote:
Tak co si tak vzpomínám, tak na ST byla před Karathou cedule. Mimo jiné tam bylo i psáno, že se nesmí na koni projíždět městem. Tak když to šlo tam, mělo by to asi jít i zde.


Když takové věci někdo dá dohromady a sepíše, tak jsem ochotný je do hry přidat.



Ahoj,
cedule s městskými vyhláškami jsou v Karathě u každé brány i na molu v přístavu. Jedna je dokonce i přímo na náměstí. Takže tohle funguje bezvadně.
Myslím, že Josemu šlo spíš o informace (nařízení), které se vztahují přímo k aktuálnímu dění ve městě a jsou většinou pouze na fóru v sekci "Zprávy z..." .
Jsem ale toho názoru, že málokdo bude při každém lognutí zkoumat okamžitě ceduli, jestli tam náhodou něco nepřibylo. Po prvním měsíci ho to přestane bavit, protože zase tolik DM aktivity ve hře není. Mě osobně fórum v tomto směru vyhovuje. Než vlezu do hry, mrknu tam jestli se něco neděje a pokud se děje a je to oznámeno na fóru, beru to jakože se to moje postava dověděla během pobytu v dané lokalitě, které se oznámení týká. Samozřejmě pokud se zprávy týkají lokality, kde jsem s postavou od vyhlášení ještě nebyl, tak v případné konverzaci na ono téma hraju překvapeného a rád si nechám od jiných postav osvětlit o co jde.
To fórum v tom zkrátka hraje svoji velkou roli. Krom toho na fóru jsou k takovým oznámením obvykle přidány i nějaké ty střípky z drbů a ty já rád. dodají tomu "šťávu" a vtáhnou do děje. Naši DM jsou fajn, ale toho času mají asi jako každý a je pro ně snažší vypsat tohle na forum, než přidávat všechno, včetně drbů jednotlivých NPC k danému dění přímo do hry. Neříkám, že by to nebylo fajn. Jen že to je časově náročné a s patřičnou dávkou fantazie si to co si přečtu na fóru prostě u jednotlivých NPC představím. On kdyby se na vývěsní tabuli objevil např. zákaz vycházení, tak to postavě moc neřekne. Tedy stejně hráč bude muset na fórum, kde se dočte proč. Díky zobrazení aktuálních témat takové hledání pro pravidelně hrajícího není ani složité.
Co mi trochu vadí je, že nejsou aktualizovány hlášky některých NPC. Např. vyvolávač v Karathě stále oznamuje ve jménu krále Doriela, který se již nějaký ten IC rok smaží v pekle. Stejně tak je tomu v úplně úvodní lokaci kde se tvoří postava apod. Tohle by asi nějakou revizi chtělo.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits