Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:38 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 21:16 06. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Nalkanar wrote:
Slyšels někdy o RP? :D V podtemnu by mělo jít šplhat a bojovat o moc donekonečna.


Super, budu bojovat o moc sám nad sebou.

PS: to by mě vážně zajímalo, kdo to nakonec vyhraje :D

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 09:28 07. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Celkově, berte to z té lepší stránky. Hůř, než jak to na serveru vypadalo před dvěma měsíci už to být nemůže :lol: :lol: :lol:

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:00 07. Sep 2018 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Mně na tom asi nejvíc vadí tohle (pokud je to napsané správně):

Shaman88 wrote:
Existuje určitá vize ke které se změny ubírají. Zveřejnění se neplánuje.

Myslím si, že s ohledem na tak zásadní změny, by si hráči opravdu zasloužili nějaké vysvětlení.

Pak mi vadí možná demotivace a odchody hráčů, které tyhle změny mohou vyvolat a to přesto, že se tu zrovna moc pravidelně neobjevuju a ve své podstatě by mi osud Thalie už mohl být volný.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:09 07. Sep 2018 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:18 27. Apr 2014
Posts: 66
Do diskuzí vůbec nevstupuji, ale cítím, že je to dobré téma ve správnou dobu (chystané změny). Co jsem pročítal vlákno tak můj názor se dá vyjádřit názory hráčů:

artaxas:
Super téma, stejně tak mě napadlo tohle napsat, tak se vyjádřím.
První dojem že změn, který sem včera zažil byl pro mě dost nepříjemný. Říkal sem si, že pokud to fakt hodně ovlivní moji postavu - která je z mojeho pohledu hodně specifická a nejoblíbenější co sem kdy mel- klidně se hrou i seknu. Ale taky sem si uvědomil, že se zde událo již tolik razantních změn se kterými sem nebyl spokojeny a stále sem tady.
No prostě sem si zase řekl, že to chce chvíli popřemýšlet o změnách a hlavně POČKAT než budou uvedeny a vysvětleny všechny změny a posoudit potom.
Mám určitou představu o tom, jak by mi měl tým ohledně relevelu vyhovět, ale to už není na mě,to se uvidí jake budou možnosti přesně. Jen doufám že se tak stane.
I kdyby tým sepsal možnosti pro rlvl, které mi nebudou vyhovovat, HRAT BUDU DÁL.
Jedna věc, která by mě velmi zamrzela tady však je. Tou záležitosti je to, že to může vést k odchodu některých hráčů. S tím už ale musel tým počítat.
Když už sme u toho všeho, díky lidem, kteří na thalii stále pracuji a vyvíjí ji. I když to v tomto případě to může vést k necimu odchodu, díky za to. Ne každá změna vyhovuje všem.
Závěrem tedy - hrát BUDU dále.

a Barbara:
Já s postavou narazím na max, zatím tu nevidím nic, kam by pak mohla postupovat a nebo měla další smysl. Nechápu, význam toho, proč bych se měl hnát za stropem a tudíž i nejlepšími schopnostmi postavy, když jakýkoliv progres postavy po tomto bodě ustane.

Téma je dobré, ale je trochu zbytečné pokud nevíme kam tým ve výsledku chce T2 dotáhnout a jaké všechny změny se chystají, proto se špatně něco hodnotí nebo vynáší nějaké subjektivní soudy. Osobně se mi nelíbí strop 30lvl (asi ani důvod proč se to omezuje), ale jsem schopen s tím žít. Věřím a doufám, že má tým vymyšlen nějaký způsob rozvoje postav po dosažení top lvl, aby se ve hře udržela i starší postava. Hodně se tady zaklíná RP, ale na RP musí svět obývat postavy a ty postavy musí do světa něco přitáhnout (hlavně udržet) a to je podle mého názoru jen různorodost světa kdy si v něm každý najde to co ho baví (osobně nejsem hardcore RP, ale ani žádné RP nezkazím). Ve výsledku i po změnách (tak jak je dnes chápu) asi hrát chvíli/po chvílích budu, ale asi ne trvale a dlouho.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:25 07. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Fryn wrote:
Mně na tom asi nejvíc vadí tohle (pokud je to napsané správně):

Shaman88 wrote:
Existuje určitá vize ke které se změny ubírají. Zveřejnění se neplánuje.

Myslím si, že s ohledem na tak zásadní změny, by si hráči opravdu zasloužili nějaké vysvětlení.

Pak mi vadí možná demotivace a odchody hráčů, které tyhle změny mohou vyvolat a to přesto, že se tu zrovna moc pravidelně neobjevuju a ve své podstatě by mi osud Thalie už mohl být volný.


Tak odchody... příjde mi, že současná aktivita žije díky Desmondovi a příslibu RP. Jelikož i mě to sem zatáhlo, tak musím říct, že úprava systému je fuk, ba naopak mi připadá, že to co se chystá (aspoň na úrovni subras a class) napomáhá zmenšit chaotičnost, "nutnost být originální" a celkově pro-creeperské vyznění světa. Třeba se i vrátí RP, což byla myslím na ke konci ST silná stránka Thalie, díky které tu bývalo 20+ lidí (rok 2012).

EDIT po Progressovi:
Aktivní DM, které tvoří dění světa, přiláká nějaké hráče. Pokud se svět začne zase trošku více hýbat, tak RP hráči mohou na něco trošku reagovat, tím mohou vyvíjet sami nějakou iniciativu, budou se probírat drby atd., tím město ožije, protože hráči budou ochotní trávit čas v něm a nejen lítat od dungu k dungu. Podpoří-li se to systémy a úpravou/opravou reálií a pravidel pro guildy, tak by to mohlo vést k tomu, že se tu ukáže více hráčů.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 10:47 07. Sep 2018 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:18 27. Apr 2014
Posts: 66
Naprosto souhlasím s: Aktivní DM, které tvoří dění světa, přiláká nějaké hráče. Pokud se svět začne zase trošku více hýbat, tak RP hráči mohou na něco trošku reagovat, tím mohou vyvíjet sami nějakou iniciativu, budou se probírat drby atd., tím město ožije, protože hráči budou ochotní trávit čas v něm a nejen lítat od dungu k dungu. Podpoří-li se to systémy a úpravou/opravou reálií a pravidel pro guildy, tak by to mohlo vést k tomu, že se tu ukáže více hráčů.

Nicméně to naráží na praktickou stránku věci, toto není profi server, všichni to dělají ve volném čase a nárazově jak to koho baví/má čas.... Osobně si velmi vážím DM (a nejen jich: WB,...), kteří v rámci svého volného času generují zábavu pro ostatní a je mi upřímně zcela lhostejno o jaký příběh se jedná i s jakým výsledkem=vážím si práce druhých. Na druhou stranu v dobách kdy nejsou DM aktivní (a ty různě dlouhé doby jsou/budou a nastat zákonitě musí - viz. minulost) tak nezbývá než udržet RP dlouhodobě mezi hráči (guildy,...) (- na rovinu dost těžké = je dnes vidět výsledek) a "lítání od dungu k dungu" a honěním se za rozvojem postavy....


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 11:01 07. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
No právě v té době, kterou tam zmiňuju, to docela i fungovalo. Myslím, že tou dobou byli (aspoň na povrchu) hlavně aktivní Desmond-Galli-Aulus. Měli své výkyvy (např. zkouškové u posledních dvou), ale stačilo rozjet nějaké dění a občas do světa hodit nějakou hlášku, gildám hodit "kost" a něco se dělo, aktivita se generovala. Často byl spíše problém, že hráči nechtěli něco řešit (enti v Dorenu, které jsem nakonec začal řešit já za svojí postavu, přitáhl další aktivní postavy a dneska z toho mají všichni účastníci zvýšený společenský status), popř. že nebyla úplně vůle něco umožnit (např. účast ve stráži pro jednotlivce, což na NT i fungovalo).

Mě přišlo, že NT přinesla dva zásadní problémy, které to narušily nejvíc:
1) Šlo vycreepit "snadno" max lvl. Na ST to šlo relativně blbě, takže mi přišlo že i více creep orientovaní hráči se od určitých epických lvlů začali zapojovat do světa (možná že pro průběžné XP, než zase budou moct pojet ty dva tři dungy, kde to expilo do 40, ale přece). Dneska jediné zapojení je to, že si buď odkroutí čas v dílně, nebo si někoho v té dílně zkusí na ten equip najít.
2) Všichni začínali od nuly, takže postavy, které na ST musely dohánět postavy starousedlíků najednou měly šanci. Hráči tomu podřídili mentalitu, a tak nikdo "neztrácel čas" tvořením RP, ale radši točili dungy.

První problém nevím, jak moc se bude řešit. Ale tím, že bude max dřív, tak se třeba i hráči zapojí dřív. Navíc na NT pak ubylo dost nějaké RP dění mi přišlo, hodně DM jelo menší komornější akce a svět jako takový neměl směřování (jak jsem už párkrát někde psal, ironicky mi chybí DG a jeho zprávy ze světa "od NPC pro NPC"), které by se dalo diskutovat a nabízelo postavám nějaké háčky, jak se zkusit přidat k dění.
Druhý problém je už vyřešený, protože se na NT ustanovila nová struktura, už tu jsou vylvlené postavy atd., takže už to není jen chaotický závod o to, kdo první bude mít ty lvly, prachy, equip, ale dá se zastavit a říct si "jsem vysoko, mám cash, mohl bych něco uspořádat/začít tvořit".

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 12:15 07. Sep 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Fryn wrote:
Myslím si, že s ohledem na tak zásadní změny, by si hráči opravdu zasloužili nějaké vysvětlení.


Vysvětlovat něco hráčské komunitě? Co příjde příště, zjišťování co by chtěli? :-D

Ale teď vážně.

Z pohledu hráče je opravdu smutné zjistit, že za pár dní příjdete o výsledky cca dvou let častého hraní(když člověk nemá PB a partu, tak se na okraj 40 lvlu časovkuje docela těžko:-D). Není připojeno vysvětelní. Vize žádná, nebo tajná. Někde v zastrčené diskuzi padne, že to omezí PB. Což mi buildeři okolo rychle vyvrátili, ani v té chvíli se mi tomu moc věřit nešlo. On si cestu k mega silné kombinaci někdo najde. Pak půjdem na 20 lvl? Asi ano, vzhledem k přístupu už mi nepříjde nic jisté. To sráží body důvěry vůči týmu a budoucnosti thalie. A to se pak těžko počítá s dlouhodobým působením. Po tomhle není jednoduché říct si "hodím do té hry tisíce hodin znovu, třeba to teď dopadne".

Některé jednotlivé úpravy mají smysl a vítám je. Třeba odebrání bonusů ras. Vše okřídlené mělo hodně slušné bonusy navíc, takže v některých chvílích NT mohl hráč s poměrně velkou jistotou hádat, zda je nová postava víla, okřídlený elf, nebo drakonián. Vyjímečně se připojil nějaký genasi, ale to už bylo něco. Klasické rasy tím dostaly dost zabrat.

Zatím to nevypadá na úpravu co by otevřela cestu tulákům. Tam nejde o vyložené posilování, ale zapojení do světa. Jak trefně nedávno poznamenal jeden hráč, je potřeba každého tuláka upozornit(či jeho modifikace na zákeřné), že nebude nikde vítaný. Kolik % světa tvoří elementálové, nemrtví atd? To číslo není úplně zanedbatelné, ale stále se dá vybrat, že se půjde jinam. V top dungu už ta možnost není. Nejsou tři dungy s meteorem, pradubem atd... Vše je hlídáno proti zákeřným, takže top dungy nemají pro tohle povolání smysl. Což se pravděpodobně odrazilo na počtu tuláků ve světě. Úpravy v tomhle duchu nějaké proběhly. Kdysi tuším jeden odpastovač nenahlásil extrémně předražené pasti, takže se pasti pěkně srazily cenově, a navíc nejdou už všechny brát ... krásně sestřelit za jeho chybu všechny. Odtud pramení má značná nedůvěra k balancování... ze zkušenosti.

Ale to není jen tulák. Já razím přístup, že by základní povolání měly mít všechny zajištěny nějaké základní místo ve světě. Sem patří i mág/kněz/druid, kteří jsou trošku postiženi nyní rozšířenou alchymií, možná i dalšími nepříjemnosti, jak tu zmiňoval Nalk. To jestli bude černokněžník úplně tupý na cvc, ale dobrý do party, nebo bude hra šermíře, či vojevůdce nějak hodně specifická, až v partě nehratelná... to je mi celkem jedno. Tyhle exotická povolání mohou přinášet svá rizika a zvláštnosti, které si musí hráč zvážit při založení. Základní povolání co zastupují RP archetypy, kam tulák 100% patří, mají být se světem balancována lépe.

Je pravda, že jsem tento rok začal hrát o něco dříve, než tu začal rozvíjet děj Desmond. Stejně tak se začli trousit staří známí. Já někomu napsal, on si se mnou zašel na lov, a najednou ho vídám v playlistu denně, i když tu nejsem. Thalie má velký potenciál neaktivních hráčů, který by se neměl podcenovat. Návrat Desmonda byl určitě velmi příjemnou zprávou, taktéž jsem zaregistroval s ním spojený návrat několika hráčů. Proto mě zarmoutilo, že jen co se thalie trošičku postavila na nohy, tak se bude vše měnit, škrtat a předělávat. Každý dostane relevel, za domací úkol si přestavět build a nejvíc sebrat těm, co na tu hráli nejvíce. Geniální :-D.

Moc si nejsem jistý, že by 30 lvl zaručil víc RP. Moje zkušenost je ta, že hráči rádi vidí načítání xp, braní lvlů, rozdělování nových featů. Prostě vidí ten progress. Pokud nejsou HC RPeři, dost často dosažení max lvlu vede k zakládání nových postav. Tedy teoreticky, čím dále bude meta, tím lépe. Ti co jen creepí stejně svoje max lvly rychle odloží. Universální hráči si asi najdou čas na oboje. Vidím to na sobě, také RPím, nebo lovím dle chuti, nezávisle na tom, jak jsem vysoký lvl. Vyjímkou mohl být začátek thalie, kdy všem hráblo, ale to se asi nebude opakovat :-D. Hlavně to chce mít o čem mluvit. To už opakuji co psal Nalk. Když se budou pohřešovat šlechtici, dít přepadení, vraždy, zdraží obilí, nebo co já vím, co všechno se stane... tak má smysl si na to jít zanadávat do hospody. V mrtvém světě to chce aspon aktivní spolky, které něco se svými členy řeší, sem tam udělají přednášku, zábavnou akci, odkup materiálu atd... I na tomhle to jeden čas docela fungovalo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 12:52 07. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
No když mrknu na poslední novinku, tak si Goran konečně bude moct pořídit lvl něčeho, co mu zařídí možnost ubíjet i zmiňované nesneakovatelné rasy. :D

A teď už jen chudáci mágové, aby si taky mohli dosólovat top lvl :lol:

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 13:35 07. Sep 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Nalkanar wrote:
No když mrknu na poslední novinku, tak si Goran konečně bude moct pořídit lvl něčeho, co mu zařídí možnost ubíjet i zmiňované nesneakovatelné rasy. :D

A teď už jen chudáci mágové, aby si taky mohli dosólovat top lvl :lol:


Když budeš kritizovat dost dlouho, třeba ti mága zruší. Budeš si ho moct ve formě featů dokupovat postupně v rámci škol magie na různých jiných povoláních:-D... opět mluvím z vlastní zkušenosti xD


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 13:41 07. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Třeba to chci :lol: nakonec z toho uděláme Skyrim, jen nebudu mít Khajita. :lol:

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 14:02 07. Sep 2018 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:18 27. Apr 2014
Posts: 66
Za sebe shrnu:

1) Úprava ras - za mě ano, i když se to negativně dotkne všech postav - nicméně argumenty mají logiku
2) Úprava devastu - za mě neutrál, i když se to negativně dotkne všech mých postav - ještě pochopím logiku devast = velká zbraň
3) Úprava povolání - za mě ano, už jen z důvodu, že při poslední akci byla upravena necelá půlka a na ostatní se stále čeká.
4) Omezení na lvl 30 - za mě ne. Podle mě špatné rozhodnutí - omezí dobu a možnosti rozvoje postavy. Důvod omezení PB nechápu, protože to popírá samotnou logiku nwn, která je právě možnostmi jak postavit postavu proslulá (ohnout úpravou mechaniky vlastnosti/schopnosti/preference lidí i hry samotné mi nepřijde zrovna šťastná=hra přestane bavit). Současně nechápu proč musí být všechny postavy stejně/podobně silné/postavené, to zavání dobou dávno minulou kdy nikdo nesměl vystrčit hlavu jinak přes ní dostal:D (to už se rovnou může nechat jen jedna rasa a jedno povolání a jsme si všichni rovni:D, protože jinak vždy bude někdo schopen vytvořit něco o něco lepší/silnější/hezčí...)
5) Na ostatní si počkám jak se budou uvolňovat novinky.

edit: 1) Úprava ras - za mě ano, i když se to negativně dotkne všech MÝCH:) postav - nicméně argumenty mají logiku


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 15:37 07. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak co se levelu týká, ono také v době, kdy se NT rozjížděla byl max. lvl 30 (když pominu tu testovací 15-tku) a v prvních fázích se dostat na 30-tku ani nedalo. Reálně byl tak lvl 27 a to aspoň po roku dost aktivní hry. Pak přišly nová místa, ustoupilo se creeperům a dostat se na 40-tku nebyl nijak velký problém. Stačilo vykolečkovávat pár dungů a za výrazně krátší dobu byl max. lvl na postavě.

Takže:
1) - věřím tomu, že max. lvl 30 omezí tzv. "prasobuildy", protože většina potřebuje kombinaci dvou dovedností, které v součtu do 30-tky získat nejdou
2) - nevěřím, že by zmizely rozdíly mezi znalci mechaniky a "ostatními". Vždy se najde někdo, kdo ze znalosti světa a pravidel na daném serveru udělá ultra silný PB
3) - nevěřím tomu, že by jen současně nastíněné změny měly za následek nahrnutí hráčů zpět a přerodu NT z tak (údajně) neRP serveru na T2 HCRP. Svět žil stejně, jako bude žít potom. HCRP hráči přestali hrát z nějakého důvodu a ten se těžko zruší tím, že se omezí lvl. Max. lvl zde byl a vždy je pro creepery. Na druhou stranu HCRP se bez creeperů obejde, ti fungují pro server jen jako ikonka návštěvnosti.
4) - věřím, že "prasobuildy" půjdou dál vcelku snadno dělat přes dobře zvolenou alchymii. Uznávám, že je nyní dobře zvolená a dokáže creep výpravy řádně prodražit (v kombinaci se sníženými zisky až ke ztrátovosti), ale zkrátka pro tu nouzi na PB stačit bude.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 19:56 07. Sep 2018 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
kurnik, já ted nezjistím nic. potřebuju hru kterou mám na origo cd a nemám jí jak nahrát. a začala bych asi taky hrát

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Existuje někdo kdo nepřestane hrát i po těch změnách?
PostPosted: 11:20 08. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Tak za na foru je živo víc jak za poslední dva roky ne? :D

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits