Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 22:30 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 15:34 12. Aug 2020 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak :(

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 15:59 12. Aug 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
kokosak wrote:
To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak :(


Nedělej si iluze. Tunelový vidění neumožňuje širší pohled, bohužel.

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 16:13 12. Aug 2020 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 16:18 12. Aug 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
RainMan wrote:
Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.


Tak tys neměl ten tunel ha!)) No, s tím souhlasím. Hlavně teda za sebe ještě přidám názor, že spousta věcí se dá skutečně odehrát bez Dm.. i tvořit zábavu a vlastně celkově kopa věcí. Jen to chce pokoru a kuráž + to nebrat zas tak vážně 8)

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 17:32 12. Aug 2020 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 13:58 22. Apr 2020
Posts: 16
Pajule wrote:
kokosak wrote:
To já doufám, že se nad tím lidi zamyslí. A budou schopni provést nějakou reflexi. I když zkušenosti mluví jinak :(


Nedělej si iluze. Tunelový vidění neumožňuje širší pohled, bohužel.


Nemáš už tunelové vidění i ty když si toto myslíš?
Já tu vidím spousty inteligentních vyjádření a spousty snahy a doufám že i tým jednou uvidí. Je hezké že "nevidíte kolik už se toho udělalo" jistě.. jak bychom mohli když je vše za velkou tlustou zdí "tajemství".

Všichni jsme na jedné lodi , jedni rádi svět tvoří a druzí jej zase rádi objevují. Nemyslím si z přečtených příspěvků že by zde nemohla být jedna dobrá komunita. Místo toho máme jen dva tábory střílející po sobě písmenka.
Přiznejme si ale že fungující svět potřebuje obojí, zde je zatím vše ale přesto to už dlouho nefunguje. Proč? já bych to viděl jednoduše, vždyt tomu tak je všude jedni nerozumí druhým a co hůř, nechtějí. Kolikrát jsem se setkal s názorem že tým je banda kokotů co vymýšlí kraviny a já , ten co do toho trochu vidí mohu říct jen "oni mají dobrý cíl, jen špatnou cestu"

Trochu mě mrzí že nemám ten dar pisálka a jsem nakonec vždy vyignorován i když to myslím dobře a spousty lidí mi později dá i za pravdu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 17:45 12. Aug 2020 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Rozdíl asi je, že někteřé vidí situaci z obou pohledů, protože byli/jsou jak hráči, tak DM a jiní mají jen tu hráčskou zkušenost :)

edit: aby to neznělo, že si uzurpuju jedinou možnou pravdu - já rozumim tomu, jaký sou efekty a byl bych rád za oboustrannou, otevřenou komunikaci mezi týmem a hráči, bez vzájemného napadání a osočování. Které, ovšem, typicky nevychází od týmu :( A ono se špatně něco dělá, když pak člověk místo vděku čte... no, to co čte.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 17:55 12. Aug 2020 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Pajule wrote:
RainMan wrote:
Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.


Tak tys neměl ten tunel ha!)) No, s tím souhlasím. Hlavně teda za sebe ještě přidám názor, že spousta věcí se dá skutečně odehrát bez Dm.. i tvořit zábavu a vlastně celkově kopa věcí. Jen to chce pokoru a kuráž + to nebrat zas tak vážně 8)


Ono jde i o ty věci, kdy se postava bez DM zkrátka neobejde. Ty myslím leží v některých žaludcích jako kámen. Třeba zrovna ten pomyslný postup postavy na žebříčku od potulného po šlechtice. Případně ono zmiňované, že kdo se chce dovědět víc o dění než z kusých útržku na fóru, musí se snažit. Zrovna tohle třeba podle mého skromného pohledu bez aktivity DM ve hře nejde. Třeba já ani nepoznám, že nějaký DM ve hře vlastně je. V 99% DM skutečně nepotřebuju. No někdy by se šiknul. Ale kde pak sehnat DM? Přiznám se dobrovolně, že stát u nějakého NPC a spamovat kanál družiny, jestli se náhodou někdo neozve mi je proti srsti. Zbývá tedy nějaká dohodnutá hra přes PMky na fóru? Ale zase dohodnutá hra kvůli tomu, aby se moje postava optala v hospodě v Ostrohu co vlastně provedl ten pověšený vozka? To mi zas přijde jako plýtvání časem DM. Ale už jsem myšlenkami někde jinde než ve vláknu flame :D .

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:02 12. Aug 2020 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 14:49 08. Feb 2020
Posts: 159
kokosak wrote:

edit: aby to neznělo, že si uzurpuju jedinou možnou pravdu - já rozumim tomu, jaký sou efekty a byl bych rád za oboustrannou, otevřenou komunikaci mezi týmem a hráči, bez vzájemného napadání a osočování. Které, ovšem, typicky nevychází od týmu :( A ono se špatně něco dělá, když pak člověk místo vděku čte... no, to co čte.


No trochu mě osobně mrzí, že Xpm použil svůj první příspěvek agresivně, hodil ho do flames a ještě s titulkem "nevím jak to pojmenovat". Už tyhle tři věci bez toho, aniž by to ještě jeden přečetl, vyzařují negativní atmosféru a ještě ani vlastně nevíš o čem a navozuje to pocit, že ani hráč neví o čem vlastně píše a čeho se dožaduje. Trochu to zbořilo nejakou smysluplnou debatu, které by se Imho třeba i DM rádi zúčastnili a řekli své názory.

_________________
Nimoen Nera


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:04 12. Aug 2020 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 13:58 22. Apr 2020
Posts: 16
kokosak wrote:
Rozdíl asi je, že někteřé vidí situaci z obou pohledů, protože byli/jsou jak hráči, tak DM a jiní mají jen tu hráčskou zkušenost :)

edit: aby to neznělo, že si uzurpuju jedinou možnou pravdu - já rozumim tomu, jaký sou efekty a byl bych rád za oboustrannou, otevřenou komunikaci mezi týmem a hráči, bez vzájemného napadání a osočování. Které, ovšem, typicky nevychází od týmu :( A ono se špatně něco dělá, když pak člověk místo vděku čte... no, to co čte.


Souhlas až na to že tým rozhoduje o izolaci informací , i když ty asi spíše mluvíš o DM než WB? tam je to těžké, to asi nikdy moc nepůjde, ledažeby měla každá skupinka vlastní DM, jinak asi není možné naplnit hráčské tužby protože třeba já nechápu jak mohou hráči přežít vše a NPC ne (napříkald kraken kde se potopila lod a lidi měli plnopláty a .. no.. pohodááá :D) a jiným zas vyhovuje být bohem že :-) pak jsou tu trolové jako ty a další a další :D jako DM mi řekni, je to možné ?:D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:29 12. Aug 2020 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Izolace informací se bohužel ukázala jako nezbytnou. Do jaké míry je to v jaké části nutné, o tom by se daly vést debaty. Nicméně z DM pohledu je to pořád tak, že ti, kdo chtějí pochopit, pochopí a ti kdo ne, s těmi se prostě argumentovat nedá. Zbytečným opakovaným vysvětlováním se pak jen ztrácí čas, který se dá vynaložit jinde lépe. Třeba šťouráním se v nose :D

Dedikované DM, to víceméně funguje. Jednu věc má primárně v řešení jeden DM. Což je fajn, protože o tom všechno ví. Což není fajn, protože když se tomu přestane věnovat (ať už dočasně, nebo permanentně), jde všechno do kopru a tým pak horem dolem hledá způsoby, co s tím. Proto mimo jiné DM o všem aspoň trochu důležitém má vést záznamy, aby to byl po něm schopen někdo převzít. Což zvyšuje administrativu a člověk kolikrát dýl píše záznam, jak něco dělá :D

Aby nějaká hráčská skupina měla "svého" DM, který se věnuje jen jí je iluzorní představa, dokud by nebylo alespoň stejně DM, jako skupin, plus někoho na hráče mimo skupiny.

Být bohem, ha! :D První, co nové DM zažívá je spíš pocit naprosté bezmoce. Máš řešit rozhovor nějakého PC s NPC. Dobře, mluvili spolu už někdy? Jaký mají vztah? Jak se to NPC chová? Do čeho by šlo, do čeho ne? Když to zahraju takhle, nepůjde to proti něčemu? Hledáš v záznamech ostatních DM a nenacházíš. Dobře, zahraju to po svém. A teď, co můžu slíbit? Co ne? Dává smysl to teď slíbit, když vím, že ten člověk to do týdne přestane řešit? Takže to člověk vyslechne... a po rozhovoru věnuje další alespoň půl hodiny přepsání rozhovoru do SVÉHO DM logu a pak to pro jistotu hodí na DM fora, co s tím. Někdy je to jasné, jindy se o tom v týmu vede diskuse. Do toho začne chodit postava po světě a prohlašovat něco jiného. Přijde další hlášení od jiného hráče, že tohle a onomo. První hráč si stěžuje, že ještě nemá zpětnou odezvu, která se nedá napsat, protože DM, které to NPC normálně řeší je na dovolené a je nutné jeho vyjádření. Jenže události nečekají a tak se něco zahraje. A pak se zjistí, že špatně, ale už se s tím nedá nic dělat, protože to je zahraný. Ke všemu ti někdo začne na foru rejpat do plátovejch brnění u krakena, který víš, že kdybys řešil, tak zas jiný začnou řvát, jakto, že se utopili.

Takže jo, DMkování je děsná idylka a fakt si to člověk užije :D

edit: k WB se záměrně nevyjadřuju, WB zkušenost nemám. Ale rozumím tomu, že z pohledu WB, který řeší systémy a ne IC pozadí to taky nemusí být jednoduché. Člověk něco skriptí podle své představy a někdo, kdo do toho ale ani trochu nevidí přichází s tím, jak by se co dalo, nebo dokonce mělo dělat, proč není možné udělat tuhle změnu, naopak je nutné udělat tohle, hráči věčně nespokojení s balancováním světa, atd atd

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:37 12. Aug 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
kokosak wrote:
edit: k WB se záměrně nevyjadřuju, WB zkušenost nemám. Ale rozumím tomu, že z pohledu WB, který řeší systémy a ne IC pozadí to taky nemusí být jednoduché. Člověk něco skriptí podle své představy a někdo, kdo do toho ale ani trochu nevidí přichází s tím, jak by se co dalo, nebo dokonce mělo dělat, proč není možné udělat tuhle změnu, naopak je nutné udělat tohle, hráči věčně nespokojení s balancováním světa, atd atd

Přesně toto je ono.
Druhý důvod je ten že hráči často i jen podvědomě řeší své zájmy. Tedy když třeba hrají něco co je příliš silné a já jako WB vidím že to potřebuje nerf, tak málokterý hráč to dokáže zkousnout.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:43 12. Aug 2020 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 13:58 22. Apr 2020
Posts: 16
Hehe, většinu si dokážu živě představit :D

S tím WB, šaman několikrát a to i na forum třebas EQ psal něco ve smyslu že hráči jsou vlastně jejich motivací, proto třeba nesouhlasím s tou izolací informací , samozřejmě chápu že ne vše se dá sdílet ale já když něco dělám tak se jdu dotázat toho kdo to má dostat aby pak neřval že sem to udělal špatně a naplnuje mě to dobrým pocitem když je daný člověk spokojen s mým výrobkem. proč to tak není i tady? pro pár příkladů kdy to nevyšlo?

Já jsem naivní člověk, vím to, přesto si myslím že je tu více inteligentních lidí jak těch méně inteligentních a po pár ... sytuacích.. by se to vyladilo..


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:48 12. Aug 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
RainMan wrote:
Pajule wrote:
RainMan wrote:
Já jsem se náhodou zamyslel. Jediné k čemu jsem dospěl je to, že kdybychom se všichni drželi onoho zlatého pravidla " Snaž se hrát tak, aby tvoje hra bavila i ostatní ", tak se není nad čím zamýšlet.


Tak tys neměl ten tunel ha!)) No, s tím souhlasím. Hlavně teda za sebe ještě přidám názor, že spousta věcí se dá skutečně odehrát bez Dm.. i tvořit zábavu a vlastně celkově kopa věcí. Jen to chce pokoru a kuráž + to nebrat zas tak vážně 8)


Ono jde i o ty věci, kdy se postava bez DM zkrátka neobejde.


hele, za těch tisíc let co tu existuji jako nějaká zkamenělina a měla jsem možnost být na obou stranách si myslím,že minimálně začátek rozhodně jde a neberu to jen ze svých zkušeností, ale i z toho jak jsem viděla růst jiné spolky, uskupení etc. Některé projekty dokonce vznikali bez touhy, aby se o ně někdo z týmu extra zajímal a dopracovali to sakra daleko. Možná by byla prostě jen lepší orientace fakt čistě na hu byť třeba prvotně s úzkým okruhem hráčů a nejít nutně za nějakým velecílem (na to mam real, ale chápu, že se někdo chce realizovat i mimo). Jen bych to prostě neviděla tak hrozně.

Quote:
Aby nějaká hráčská skupina měla "svého" DM, který se věnuje jen jí je iluzorní představa, dokud by nebylo alespoň stejně DM, jako skupin, plus někoho na hráče mimo skupiny.


přesně, souhlas. To bohužel fakt nejde. Mimochodem, pokud si třeba někdo ještě myslí, že fénix má momentálně nějakou kopu výhod, protože je Nalk tam kde je, tak vás veřejně ujišťuji, že je tomu zcela naopak. Jedním z důvodů je i ten (což Nalka plně chápu a nijak se na něj nezlobim), aby nebyli řeči, že jsme protěžováni :)

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Last edited by Pajule on 18:54 12. Aug 2020, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:49 12. Aug 2020 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Hele, je to evoluce. Ten stav, co je, nenastal den ze dne, nebo že by si někdo sednul a vymyslel, že takhle to má být. Bývaly mnohem volnější pravidla, lepší vztahy, do hospody se chodilo každej tejden.. Pak se zjistilo, že DM deníky jsou nutnost. Pak se zjistilo, že ne každý WB může mít důvěru. Pak lidi přestali dělat, že chodí do školy a začli chodit do zaměstnání, mít rodiny.. a tak dále, a tak dále.

IMHO ty hospody, ty tomu chyběj. Když člověk potkal druhou stranu u piva/limonády, tak většinou zjistil, že to neni takovej *editováno*, jak se to přes počítač zdálo a že je to i celkem fajn člověk :) A dalo se plánovat, debatit, vymejšlet... :)

_________________
PUF!


Last edited by kokosak on 19:15 12. Aug 2020, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ani nevím jak to pojmenovat.
PostPosted: 18:55 12. Aug 2020 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 13:58 22. Apr 2020
Posts: 16
kokosak wrote:
Hele, je to evoluce. Ten stav, co je, nenastal den ze dne, nebo že by si někdo sednul a vymyslel, že takhle to má být. Bývaly mnohem volnější pravidla, lepší vztahy, do hospody se chodilo každej tejden.. Pak se zjistilo, že DM deníky jsou nutnost. Pak se zjistilo, že ne každý WB může mít důvěru. Pak lidi přestali dělat, že chodí do školy a začli chodit do zaměstnání, mít rodiny.. a tak dále, a tak dále.

IMHO ty hospody, ty tomu chyběj. Když člověk potkal druhou stranu u piva/limonády, tak většinou zjistil, že to neni takovej kokot, jak se to přes počítač zdálo a že je to i celkem fajn člověk :) A dalo se plánovat, debatit, vymejšlet... :)


Nikdy by mě nenapadlo že budu souhlasit i s tebou :D ale souhlas :D


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 127 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits