Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 13:03 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 22:11 24. Feb 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 15:19 02. Jul 2016
Posts: 13
Jelikož je původní příspěvek uzamčen, musím vytvořit nový. Název je zvolen čistě z úcty k příspěvku minulému.

Měl bych otázku. Nalkanare, co tě vedlo k tomu dát Ragmonovi ban? Chápu, že porušil pravidla a tím pádem je asi celkem ospravedlnitelné, že by měl jet sbírat banány, ale mě spíše zajímá jestli ti nepřijde nemístné, z tvé pozice jako DM, dát někomu ban a ani na jejich dotaz neodpovědět. Obzvlášť mi to přijde jako smutné řešení ve chvíli, když je očividně možné vzít hráčův příspěvek, přesunout ho do jiného vlákna, a dokonce i přejmenovat, viz Nespokojenost hrobnické party s questem. Dle mého je celkem škoda řešit dobrý dotaz tím, že zabanuju tazatele a tím pádem nechám celé vlákno umřít, obzvlášť ve chvíli, když je to dotaz na novinku která se týká celého serveru.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 22:32 24. Feb 2021 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
lopkop wrote:
Jelikož je původní příspěvek uzamčen, musím vytvořit nový. Název je zvolen čistě z úcty k příspěvku minulému.

Měl bych otázku. Nalkanare, co tě vedlo k tomu dát Ragmonovi ban? Chápu, že porušil pravidla a tím pádem je asi celkem ospravedlnitelné, že by měl jet sbírat banány, ale mě spíše zajímá jestli ti nepřijde nemístné, z tvé pozice jako DM, dát někomu ban a ani na jejich dotaz neodpovědět. Obzvlášť mi to přijde jako smutné řešení ve chvíli, když je očividně možné vzít hráčův příspěvek, přesunout ho do jiného vlákna, a dokonce i přejmenovat, viz Nespokojenost hrobnické party s questem. Dle mého je celkem škoda řešit dobrý dotaz tím, že zabanuju tazatele a tím pádem nechám celé vlákno umřít, obzvlášť ve chvíli, když je to dotaz na novinku která se týká celého serveru.

BAN dáváme vždy jako celý tým.
BAN jsem systémově zadal já, poté co jsem Ragmonovi odpověděl, jen jsem Nalka požádal o to aby to dal na forum do příslušného tématu protože jsem zrovna na to neměl prostor.

Pokud máš dotaz, ptej se.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 23:30 24. Feb 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 21:10 17. Apr 2020
Posts: 33
Odebrat relevel nic moc když co pár měsíců změna systému. Svoji postavu jsem ani nepřeházel po změnách někdy koncem léta. Bez přeházení nebude platná, není ji možný přeházet bez vygumování její minulosti.
Každý nemá nastavení v malíčku aby vyšvihli životuschopnou postavu a vyjel ji na 20úroveň za 2 týdny. Já skládal postavu podle návodu kamaráda - postup už není platný, co s postavou to nevím a zahodit ji pro vaše změny? Výsledek je nechuť hrát. Tak odeberte ještě relevel a z nechuťi hrát máte za mě jistotu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 23:32 24. Feb 2021 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
JanF wrote:
Odebrat relevel nic moc když co pár měsíců změna systému. Svoji postavu jsem ani nepřeházel po změnách někdy koncem léta. Bez přeházení nebude platná, není ji možný přeházet bez vygumování její minulosti.
Každý nemá nastavení v malíčku aby vyšvihli životuschopnou postavu a vyjel ji na 20úroveň za 2 týdny. Já skládal postavu podle návodu kamaráda - postup už není platný, co s postavou to nevím a zahodit ji pro vaše změny? Výsledek je nechuť hrát. Tak odeberte ještě relevel a z nechuťi hrát máte za mě jistotu.

Přečetl sis tu novinku? Po ukončení veřejných relevelů pro všechny budou relevely pro ty, kterých se dotknou následné úpravy a budou silnější, dovolí ti změnit i vlastnosti na první úrovni. Dnes ti relevel vrátí jen postavu na první level a musíš to znova naklikat s vlastnostma co máš.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 00:20 25. Feb 2021 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
lopkop wrote:
Jelikož je původní příspěvek uzamčen, musím vytvořit nový. Název je zvolen čistě z úcty k příspěvku minulému.

Měl bych otázku. Nalkanare, co tě vedlo k tomu dát Ragmonovi ban? Chápu, že porušil pravidla a tím pádem je asi celkem ospravedlnitelné, že by měl jet sbírat banány, ale mě spíše zajímá jestli ti nepřijde nemístné, z tvé pozice jako DM, dát někomu ban a ani na jejich dotaz neodpovědět. Obzvlášť mi to přijde jako smutné řešení ve chvíli, když je očividně možné vzít hráčův příspěvek, přesunout ho do jiného vlákna, a dokonce i přejmenovat, viz Nespokojenost hrobnické party s questem. Dle mého je celkem škoda řešit dobrý dotaz tím, že zabanuju tazatele a tím pádem nechám celé vlákno umřít, obzvlášť ve chvíli, když je to dotaz na novinku která se týká celého serveru.


1) Jak píše Shaman, BAN jsem nedával, jen jsem umístil info o pravidlu a oznámení trestu. S trestem pochopitelně ale plně souhlasím.
2) Shaman odpověděl více než dostatečně, navíc je hlavní WB a tedy za technické záležitosti spíše zodpovídá on. Jelikož jeho odpověď byla více než dostačující, neviděl jsem důvod cokoliv přidávat. Navíc vzhledem k tomu, že relevely budou stále dostupné, jen v pozměněné formě.
3) Naposledy jste si vybrečeli přesun a stejně to byl akorát nesmyslný flame. Jsem poučen o tom, že když chce někdo očividně flamovat, tak je marné plýtvat energií.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 00:33 25. Feb 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 19:07 15. Apr 2020
Posts: 11
Flamovat se původně vážně nechtělo, ale zvrhlo se to v to. Většinou to tak dopadá, když místo argumentů a poklidné diskuze padají akorát arogantní obvinění. Omlouvám se ale, že jsme obtěžovali s tím "vybrečením". Asi jsme byli krátkozrací co se týkalo naší představy o tom, jak by se dalo o problematice, kterou nadhodil Andell, hovořit. Za toto se tedy omlouvám.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 00:39 25. Feb 2021 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Stále čekám na konstruktivní argumenty a jsem připraven odpovídat.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 00:51 25. Feb 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 15:19 02. Jul 2016
Posts: 13
Můj problém nebyl s odstraněním relevelu, ale s Ragmonovým banem. Odpověď jsem dostal.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 01:27 25. Feb 2021 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 13:58 03. Oct 2009
Posts: 541
Location: R.p.R
Pomalu ale jistě se to tady začíná dostávat do fáze, Team Thalie VS Hráči Thalie. Za celou svou existenci na Thalii ( a že už to pár roků bude /cca 10) jsem se takovou atmosférou tady nesetkal, aspoň teda co mi paměť slouží (neberu v potaz podtemno vs povrch :lol:)
Příjde mi to vcelku škoda. Vůbec tady nechci znehodnocovat práci teamu, každý to dělá ve svém vlastním zájmu a čase a věřím že každý to dělá s dobrým úmyslem... jen prostě někdy méně je více :ewink:

Co se k relvlu týče.. upřímně také moc nechápu proč se konkrétně zrovna do tohoto zasahuje, svět se má tvořit tak aby hráči na něm byli spokojeni a aby jim hra co nejvíce vyhovovala a nenapadá mě, proč by si někdo z hráčů měl stěžovat že mu snad vadí možnost si kdykoliv udělat vlastní rlvl.? Jestli je za tím "pouze" RP stránka, nad kterou si myslím každý z hráčů je schopen přivřít oko výměnou za vlastní rlvl, tak dle mého názoru je to zbytečné, až bych řekl negativní co se spokojenosti hráčů týče.
Já osobně jsem třeba tuhle možnost přivítal s náručí otevřenou dokořán, protože vzpomínky na starou Thalii, kdy byl rlvl postavy otázkou někdy i týdnů, než se vyřešilo co jak a kdy, nejsou příliš kladné.. Rozumím tomu že rlvl nebude úplně zrušený, ale například nováčkům (kterých je tu třeba), a kteří nejsou tak zběhlí v mechanice NWN, Thalie, tímto seberete možnost nápravy chyb, kvůli právě zmiňované neznalosti. Sám si dobře pamatuju jak frustrující bylo na ST dojet třeba na 24 lvl a zjistit že před 5 lvly jsem si zapomněl dát feat, který je vlastně třeba k dalšímu vývoji postavy. :wall:

PS: ten ban mi osobně přišel taky zbytečný.. chtěl se zeptat na právě oznámenou novinku a kvůli jednomu slovíčku ste ho doslova vyšachovali z jakékoliv konverzace a zametli ho tak zvaně pod koberec. Většinou tady vidím prvně upozornění a pak až ban, tudíž mohlo klidně přijít upozornění a následné přejmenování příspěvku, ale... to je asi věc názoru :wink:

_________________
=============
Seart


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 09:25 25. Feb 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak já osobně tedy s omezením relevelu souhlasím. Původně byl povolen právě proto, že probíhala hromada změn a každá, pro někoho nepodstatná změna udělala s naprostého bušiče totální třasotinku. Věřím, že než aby tým každou chvilku řešil co s těma všema postavama, kterých se změna dotkne, bylo prospěšnější nechat na hráčích, aby s tím, co mají se pokusili napravit změnu (uznávám, ne vždy to jde tak dobře kvůli rozložení vlastností a prvnímu lvl, kde je hned zablokován minimálně jeden feat a nezměnitelné základní povolání) Ale i tak to v mnoha případech velmi pomohlo.

Nechat ale tuhle možnost natrvalo by bylo podle mého soudu nešťastné. Není nic snažšího, než vyjet na dosažitelný lvl v kombinaci, která je na daný lvl vhodná, poté relevel, jiná kombinace a vesele dál. Pokud by bylo možné nějak zmrazit směr zaměření postavy, tak proč by relevel nenechat. Ale takhle? Budeš potkávat po celý rok usedlého druida s holí a jeho věrným medvědem a najednou ejhe, on to vlastně nebyl druid ale klerikomnich (ber prosím jen jako příklad, který mě takhle z hlavy napadl).

Takže pokud by bylo zaručeno, že se herní styp postavy nezmění, relevel by byl v pořádku, v plným rozsahu bez kontroly je to opravdu dost mocný nástroj.

Každopádně jsem rád, že tedy zůstane možnost ještě mocnějšího relevelu, pokud to bude oprávněné.

Osobně si nemám na co stěžovat a plně souhlasím s rozhodnutím týmu.

PS: varování před banem by asi bylo fajn, kdyby se to ale neobjevilo přímo v nadpisu :(

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 09:53 25. Feb 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
Za sebe se změnou souhlasím. Takhle si každý může měnit postavu každý restart, podle toho kam s ní zrovna chce jít.

P.S. chování některých hráčů mě fakt poslední dobou přijde přes čáru, ale asi v tom budu coby hráč jediná odhaduju.. A banu se nedivím není to první ani poslední výtup hádám

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 10:30 25. Feb 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 21:10 17. Apr 2020
Posts: 33
Pajule wrote:
Za sebe se změnou souhlasím. Takhle si každý může měnit postavu každý restart, podle toho kam s ní zrovna chce jít.

P.S. chování některých hráčů mě fakt poslední dobou přijde přes čáru, ale asi v tom budu coby hráč jediná odhaduju.. A banu se nedivím není to první ani poslední výtup hádám
Takže kvůli prasatům co jeden restart mají z postavy barda a druhý restart válečníka oříznete použití pro hráče co za 19 úrovní postavy použili relevel 2x. Není lepší dát po hubě prasatům? zapisovat relevel postavy dorelevel logu a řadit podle počtu nebo kolikrát za den se stal a podle toho si na postavu a hráče posvítit?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 10:36 25. Feb 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 21:10 17. Apr 2020
Posts: 33
Shaman88 wrote:
Přečetl sis tu novinku? Po ukončení veřejných relevelů pro všechny budou relevely pro ty, kterých se dotknou následné úpravy a budou silnější, dovolí ti změnit i vlastnosti na první úrovni. Dnes ti relevel vrátí jen postavu na první level a musíš to znova naklikat s vlastnostma co máš.
následný úpravy znamená úpravy v budoucnu. Úpravy už se mi staly. Všechno nečtu, už nějakou dobu děláma nemám na to čas.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 10:39 25. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
JanF wrote:
Takže kvůli prasatům co jeden restart mají z postavy barda a druhý restart válečníka oříznete použití pro hráče co za 19 úrovní postavy použili relevel 2x. Není lepší dát po hubě prasatům? zapisovat relevel postavy dorelevel logu a řadit podle počtu nebo kolikrát za den se stal a podle toho si na postavu a hráče posvítit?
Co vlastně řešíš?
1) pokud tým změní povolání = každá takto "zasažená" postava dostane možnost relevelu a to včetně přeházení statů (juj! :surprised: )
2) pokud jsi na 24zjistil, že jsi na 18tce vzal špatný feat, vždy je (a byla) tu možnost se domluvit s teamem a udělat si "soukromý" relevel (jen to není na počkání, chvíli to trvá, než si to tým u sebe přelouská, kdo ti ty expy schodí/nahodí)

Takže ve světle předchozích dvou bodů - co řešíš? Dej si pivko, koukni na nějaký pěkný holky...prostě se hoď do pohody a pak sem napiš znova. Podle mě hledáš chybu tam kde není. *smajlík naznačují pokrčení ramen* :D

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Excuse me, what the duck?
PostPosted: 10:47 25. Feb 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Kde jsou ty časy, kdy bylo naprosto normální mít postavu tak jak byla tvořena za průběhu hry bez jakékoliv možnosti opravy ... .
Ale teď vážněji. Upřímně, když se objevila možnost relevelu inicializovaného hráčem, tak jsem si v duchu říkal "to si snad dělají srandu, co tohle jako má pohledávat na RP servru ?" (a taky jsem to myslím svého času Nalkovi dost ostře podal :) ). EDIT Nalk: tos teda podal! A taky sis to nečetl celé. EDIT: Bohužel pravdivé :). EDIT Galli: Chtěl bych vidět jak Fryn něco OSTŘE podal. :twisted:
Časem, kvůli neustále zaváděným změnám jsem však pochopil, že je to zcela nezbytná nutnost.
Tato možnost však byla vždy plánována jako časově omezená, ne jako nová featura, která z Thalie dělá snažší platformu pro tvoření buidů, bylo zřejmé, že jakmile to půjde, tento druh relevelů skončí.

Pokud má někdo strach o to, že by se jeho postava stále mohla stát obětí nějakých dalších (pro hráče zatím neviditelných) změn v mechanice, tak zůstává alternativa v podobě upraveného relevelu, který má dokonce v některých aspektech větší možnosti než ten stávající.

Jak plyne čas, tak se stává adekvátnějším forma nově představeného relevelu, za mě ale budu rád, když nebude žádná forma relevelu, kterou by si spouštěl sám hráč (to bude pro mě signál, že je Thalie po systémové stránce konečně dostatečně vyladěná - ano, snad se to jednou podaří i když spousta osob už tomu nemusí věřit :) ).

EDIT: Už dlouho jsem to nenapsal, ale přesně jak píše KaTo (díky a nezlob se za případný rejp :D ).

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits