Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:59 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Next
Author Message
 Post subject: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:14 07. Nov 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Ahoj, na Thalii jsem čerstvě a tak mám pár dotazů kolem hry (časem asi ještě nějaké přibudou)

1) Jak lze kontaktovat autority ve světě (velitel stráží, radní, kněží atd...), normalne bych navstivil radnici, straznici, chram a podobne, pripadne tam zanechal vzkaz, ale to zde jaksi nejde, protoze tam najdu pouze "bezducha NPC", jaky je tedy postup?

2) Lze editovat popisku sve postavy? Precijenom jiz po par hodinach hrani, jsem "vyhral" par jizev v obliceji a verim, ze casem pribude par dalsich podstatnych zmen, ktere bude po case velmi otravne neustale vypisovat do hvezdicek

predem diky za odpovedi


//EDIT, dalsi veci co me napadaji

3) Hraju mnicha, nechci byt zadna trapna vyjimka, ale bezny mnich zakonnej dobrak/neutral. Co jsem tak vycetl, tak nejlepsi volbou je Thal. Nicmene zajima me, zda uz zdejsi mnisi maji nejaky kodex a "normy chovani", ktere bych mohl prevzit a nebo se alespon inspirovat. Nerad bych prilis vybocoval.

4) Jak je to s tema odmenama za zivotopis, chystam se ho napsat, ale precijen to nechci zbytecne uspechat. V postave mam sice celkem jasno, ale predpokladam, ze me predstavy jeste lehce zmen, jak trochu poznam svet. Nicmene sem se jiz proerpil temer na 4.lvl, takze me zajima zda se zde dava proste nasup nejakych pevnych XP a nebo jen lvl 3 (a tim padem bych mel smulu). Ne ze by me na tom zalezelo, ale cervik proste vrta.

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 20:24 07. Nov 2010 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:04 08. Jul 2009
Posts: 644
k trojice amm toto je to na strankach patri to k mnichum v pevnosti usvitu ale muzes to tak taky brat
Strážci Hodnot, tak si přezdívají zástupci příkladně spořádaného mnišského řádu. Řád, toť slovo, které Strážce vystihuje po mnoha stránkách. Například označuje disciplínu, oddanost řádu, oblibu pořádku, dodržování stanov. Některé jednotlivce z vnějšku dráždí mnišské chování a prosazování jejich zásad, které mohou občas působit rozporuplně. Svou vinu na tom nejspíše nese i fakt, že Strážci Hodnot obvykle necítí potřebu prezentovat svá učení na veřejnosti, nepřikládají tomu důležitost. Významné je, aby se jimi všichni řídili bez potřeby vymáhat poslušnost.

Tedy, oč přesně jde, co se ví? Starobylý původ mnichů je znám jen jejich knihovnám.
Výraznější jsou až v posledním století. Mnišský řád se vyvíjel nenápadně a v poklidu v průběhu dějin, dokud nebyl jako všichni poctiví ohrožen útokem temnomilců roku 1395 k.l. To jej přinutilo vyjít z ústraní meditací a začít spolupracovat s ostatními počestnými obyvateli Karathského království. Toť důvod, proč se roku 1450 k.l. připojili k hnutí Ochránci Světla.

Uvedeme výňatek ze složité filosofie Strážců, snad pomůže pro rozpoznání podstaty řádu:

„Pravda je dobro, klam je zlo.
Aby duše žila v pravdě, je potřeba konat dobro.
Dobro začíná v sobě chápáním těla a mysli.
Dobro pokračuje učením chápat ostatní.
Dobrá duše musí konat dobro, musí být opravdivá.
Zlá duše nemusí konat zlo, nemusí být falešná.
Kdo koná zlo druhým má být poučen.
Kdo byl poučen a koná zlo druhým, má být odstraněn."


Z úryvku vyplývá pravdomluvnost, vzdělanost, ale také vysoká přísnost mnichů. Své normy prosazují nekompromisně a nehledě na taktické podmínky, což občas naráží na odpor ostatních Ochránců. Pravdou jest, že mnišský řád je pro svou letitou moudrost mocným spolubojovníkem, ale přesto stojí lehce stranou. Neúčastní se všech rozhodnutí společného vedení, více se řídí vlastními pokyny, se kterými v zásadě musí souhlasit každý člen. Proto jsou poměrně náročné podmínky pro přijetí i další součinnost v rámci Strážců Hodnot. Odměnou za vstup je přístup k mnoha dávným znalostem o filosofii, mathematice, fysice, teologii, naukám společenských a Vesmíru vůbec. Občas pro zisk věčných znalostí spolupracují i s Karathskou magickou univerzitou.

Nad zákony bdící Strážci nade vše ctí pravdu a upřímnost - základní hodnoty Dobra stavějí nad víru v kteréhokoliv konkrétního boha. Jejich vyznání tedy není omezováno, mezi mnichy lze nalézt dokonce z bezvěrce.

_________________
Život je svině, a teď vypadni mám práci.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 22:23 07. Nov 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Milý hráči Woxa
k bodu 1:
Je více možností:
A) Partyzánská taktika - přijdi do lokace a do družiny prokecni NPC, pokud je náhodou ve hře plonkové DM které nemá do čeho šťouchnout tak je zde malá možnost že se ti bude věnovat. Dle uvážení lze opakovat stále dokola a doufat v nějaký výsledek.
B) Domluvená taktika - pošli PM dotyčnému DM který si myslíš že by měl náladu a chuť se danému rozhovoru věnovat. Domluvte se na čase kdy bude ve hře.
C) Byrokratická taktika - pošli PM hlavnímu DM, sděl mu vše co potřebuješ v jednoduchých bodech a popros ho o pomoc, pokud to "šéf" uzná za vhodné, poprosí nás Adepty či DM o vyřízení, čímž se vlastně dostáváme k bodu B

U všech možností je bohužel možné že daný DM bude v domluvený čas nedostupný (nemoci, práce, nechuť, atd...), nemějte jim to za zlé, jsou to jen lidé.
Thalie je neplacený herní servr, DM tu jsou ve volném čase ze své dobré vůle.
---
k bodu 2:
Ano, popisek postavy ti může zeditovat libovolný DM ve hře, opět platí výše uvedené taktiky jak toho dosáhnout.
---
k bodu 3:
http://thalie.pilsfree.cz/panteon-bohu-86.htm
---
k bodu 4:
http://thalie.pilsfree.cz/bonusy-za-postavu-212.htm

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 23:25 07. Nov 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
Ještě ad třetí bod:

Co poslal sendys je už částečně zastaralé. A to jsem měl za to, že tuhle pasáž jsem někam přepisoval. Nu což.

V současnosti platí a jedinou jistotou jsou Velké dějiny. Tudíž se podívej sem: http://thalie.pilsfree.cz/obecne-dejiny ... -dejiny-iv . Nejschůdnější volbou skutečně bude Thal a pokud chceš patřičně hrát mainstream, pak bude asi nejlepší cestou brát vzor ve v tomto díle Dějin zmíněných Strážcích hodnot. To je ústřední mnišský řád Karathského království, jehož názory a kodexy jsou do značné míry blízké i ostatním mnichům a poustěvníkům "na volné noze".

_________________
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 09:54 08. Nov 2010 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Žorž wrote:
Ještě ad třetí bod:

Co poslal sendys je už částečně zastaralé. A to jsem měl za to, že tuhle pasáž jsem někam přepisoval. Nu což.

V současnosti platí a jedinou jistotou jsou Velké dějiny. Tudíž se podívej sem: http://thalie.pilsfree.cz/obecne-dejiny ... -dejiny-iv . Nejschůdnější volbou skutečně bude Thal a pokud chceš patřičně hrát mainstream, pak bude asi nejlepší cestou brát vzor ve v tomto díle Dějin zmíněných Strážcích hodnot. To je ústřední mnišský řád Karathského království, jehož názory a kodexy jsou do značné míry blízké i ostatním mnichům a poustěvníkům "na volné noze".


Take mam jeden novackovsky dotaz. :wink:

Da se v tech realiich (pantheon, zemepis, dejiny, narody povrchu, podtemna...) nejak poznat, co je jeste stara, treba uz neplatna verze a co je uz nove napsane?

Pripadne das vedet, jakmile to bude kompletni, abych to vse znovu procetl a nastudoval a nemel v tom chaos?

Diky.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 11:47 08. Nov 2010 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 01:37 21. Feb 2008
Posts: 5869
Nejjednodušší máš, když se podíváš do topicu Novinky

http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=785&st=0&sk=t&sd=a&start=270

jsou tam vždy upozornění na to co se měnilo...

_________________
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:30 08. Nov 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Kazdopadne vsem dekuji za odpovedi, az budu mit trochu casu, tak to nastuduju. Nicmene co se tyka toho kodexu, slo mi spise o nejaky strucny (a jasny) snadno zapamatovatelny seznam zasad a vlastnosti spravneho mnicha.

Neco jako je treba zde pro paladiny http://forum.faremion.com/index.php?top ... 22#msg8422

Duvod je jednoduchy, cim obsahlejsi to je, tim spis si to kazdy vylozi po svem :)

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:37 08. Nov 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Woxa wrote:
, slo mi spise o nejaky strucny (a jasny) snadno zapamatovatelny seznam zasad a vlastnosti spravneho mnicha.


Najdi ve hře Vastima Lágra, rád ti vysvětlí kodex správného mnicha se vším co tě ve světě může čekat za nástrahy. Vysvětlí ti vše do puntíku a přidá pár rad navrch! Počestnějšího spořádaného mnicha nenajdeš!

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 13:09 09. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
takže ho sejmeš, okradeš, uřízneš hlavu, zneuctíš ostatky a prodáš na černym trhu.. :mrgreen:

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 16:50 09. Nov 2010 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Jak to tak ctu, tak ti Vastim spravne vysvetli cely zakladni kodex.

Takze az to vse vstrebas, vyhledej jeste i Merakha. Prida ti k tomu i par doporuceni pro pokrocile. :wink: :twisted:

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Last edited by LDamian on 16:54 09. Nov 2010, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 16:51 09. Nov 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Krata wrote:
takže ho sejmeš, okradeš, uřízneš hlavu, zneuctíš ostatky a prodáš na černym trhu.. :mrgreen:

jojo, taky me tu neco smrdi, kdyz jsem si precetl jeho signaturu :)

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 09:39 10. Nov 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Tak tu mame dalsi dva blbe dotazy :)

1) jak nejlepe ve hre odchytit DM? Mam naslepo "spamovat" druzinu a nebo existuje nejaky prikaz, ktery me vypise vsechny DM online?

2) kde to nejvice zije, kam se mam vydat, pokud si chci zaerpit? Ivory se mi zda ted pres tyden nejake mrtvejsi

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 09:44 10. Nov 2010 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 18:40 28. Dec 2009
Posts: 1530
Location: Buran z Buranova
1. Ve hře je přímo PJ Kanál

2. To je těžký, tady to žije nežije :)

_________________
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 10:57 10. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
většina nováčků se schází v Ivory.. a na DM musíš mít štěstí, bud spamovat DM kanál (nemusíš se bát že otravuješ, pokud se ti nikdo neozívá tak tam prostě nikdo neni a nikoho ten spam neotravuje, až tam DM bude tak odepíše :) )

nebo DM napsat PM na foru

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 12:23 10. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Ono už neplatí "všichni erpí v dílnách"? :)

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits