Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 21:31 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Next
Author Message
 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 12:56 30. Jun 2011 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 21:22 26. May 2011
Posts: 52
G-ladiator wrote:
Nevím, jak alchymie funguje, ale pár základních lektvarů (opravdu pár, tak tři nebo čtyři?), ze kterých by se daly ostatní nějak odvodit (ne jednoduše, samozřejmě, ale třeba vědět jednu, dvě ingredience ptořebné na ten daný typ lektvaru).

O tohle mi přesně šlo. Prostě třeba jen 3 lektvary, který nebudou nějak silný. Třeba lekvar světla(doba trvání - jedno kolo), lečení(Cure Minor Wounds) a co já vim. Třeba nějaký to pivo nebo víno. Však určitě každá z postav ví, že víno se dělá z lisovaných hroznů + nějaký přísady... Nebo slyšela od svých babiček a dědečků, že proti pláči jsou nejlepší Trolí slzy, a že jezevce nejlépe zneškodníš, když ho probodneš železným kordem... :wink:

EDIT:
Co se týče ostatního (vlastnosti kovů, rostlinek, drahokamů a tak), opět mi nešlo o to, dostat kompletní návod, jak je získat. Spíš jen o takové naznačení (opět ne o kompletní výčet) toho, co se tu vůbec může vyskytovat a co dělat.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 19:07 02. Jul 2011 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:04 08. Jul 2009
Posts: 644
nedal bych nikomu recepty debil nejsem ... dalo to praci a myslim ze by se tak skazila hra ... a navic co je zabavneho na tom ze prijdes ke kotly a vic co tam mas dat lepsi je kdyz ti to milionkrat bouchne do xiftu :-D

_________________
Život je svině, a teď vypadni mám práci.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 20:17 02. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Čtete vůbec ty diskuse celé? Nebylo to myšlené tak, aby se daly v obecnou známost všechny recepty, pouze cca 3 ty nejzákladnější.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 21:48 02. Jul 2011 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:04 08. Jul 2009
Posts: 644
pokud vim tak v knize od alch jsou 3 :)nebo 2 ted nevim na nich jsem zacinal a nebo to vem takhle pribehnes za achymistou zeptas se ho nebo rekni ze chces pomoc on te veme do uceni a je to to same kdyz chces nekde provest taky si vemes pruvodce

_________________
Život je svině, a teď vypadni mám práci.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 09:33 04. Jul 2011 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 21:22 26. May 2011
Posts: 52
sendys wrote:
pokud vim tak v knize od alch jsou 3 :)nebo 2 ted nevim na nich jsem zacinal

Je tam jen jeden a to lektvar světla... Toť vše.
sendys wrote:
pribehnes za achymistou zeptas se ho nebo rekni ze chces pomoc on te veme do uceni

Ano, v tom souhlasim, ale mě šlo spíš to, dát nějak ve známost to, co se přenáší z generace na generaci. Když si nějakej moula chce uklohnit lekvary na léčení (ty úplně nejzákladnější), protože třeba nesnáší babku kořenářku z Ivory a jí podobné, co na tom jen rejžujou, tak proč mu to neumožnit? Proč by nemohl třeba ten potulnej alchymista prodávat "rady", jak to a to uklohnit? Záměrně nepíšu návody, ale rady, protože tak to celý mělo být od začátku myšleno. Jak už tu někdo někde psal, žádnej rozumnej alchymista ti nebude prozrazovat svoje tajemství, protože by byl sám proti sobě, ale proč nedopřát někomu, kdo se alchymijí vůbec nechce dál zabývat (jen si chce uvařit nějakej čaj proti nachlazení), možnost si to nějak někde přečíst, zaplatit nějaký poplatek potulnýmu alchymistovi, aby mu poradil?

Neříkejte mi, že vám nikomu nikdy neřekla babička nebo maminka, když jste byli nachlazený: "Vypij si tenhle horký lipový čaj s medem a citronem, a bude ti určitě líp!" Tohle je prostě věc, o který nikdo nikdy nepochybuje, protože je to vyzkoušený recept, který je předávaný z generace na generaci, tak proč by ho nová postava neměla znát?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 11:00 04. Jul 2011 
Offline
Rytíř
 Profile

Joined: 19:04 08. Jul 2009
Posts: 644
Babicka nam vetsinou rekne i z jaky bylinky to je proto vetsinou jdem a vime ze tahle bylinka je leciva a ona zase jedovata atd atd:) proto vime co jist a co nejist

_________________
Život je svině, a teď vypadni mám práci.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 11:23 04. Jul 2011 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 21:22 26. May 2011
Posts: 52
sendys wrote:
Babicka nam vetsinou rekne i z jaky bylinky to je proto vetsinou jdem a vime ze tahle bylinka je leciva a ona zase jedovata atd atd:) proto vime co jist a co nejist

A přesně o tohle mi šlo. Abych věděl, že do léčivého lektvaru mám hodit kus tohohle, protože je to léčivý a ne třeba vraní oko, který je jedovatý. Proto jsem už na začátku říkal, že by se nemuseli sepisovat nějaký návody na to, jak se vaří jaký lektvar, ale jen jakýsi herbář, kde by byli jednotlivé bylinky sepsány (samozřejmě, že asi ne všechny a už vůbec ne, kde se nalézají. To ať si kdyžtak každý může zapisovat k sobě do deníčku), nebo ještě lépe, když člověk najde nějakou bylinku, mohla by to mít u sebe napsaný (v popisku). Třeba: Jitrocel se používá často k léčení nejrůznějších neduhů. nebo Pozor, tato kytka je prudce jedovatá.

Kdekdo proti tomu může namýtnout, že když najdeš na louce nějakou kytku, tak taky nevíš, jaký má účinky, ale na druhou stranu, když jí najdeš, tak ani netušíš, jak se taková rostlinka jmenuje. To samé sa dá říci o tvorech, které se na Thalii nalézají.

Přišlo mi to jako poměrně dobrý nápad, něco takového poskytnout ostatním, vzhledem k tomu, že každá postava má svoji historii ať chce nebo nechce. Každého někdo vychovával a říkal mu, že to má dělat takhle a ne obráceně (že se například nůž nemá držet za čepel, ...), že tohle se jí a tohle zase ne.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 08:34 11. Jul 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
Na ty "opravdu základní" lektvary co tu chcete se dá přijít poměrně jednoduše a za minimální náklady...
A jsou složením poměrně "logické"

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 08:58 11. Jul 2011 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 21:22 26. May 2011
Posts: 52
Absinthorix wrote:
Na ty "opravdu základní" lektvary co tu chcete se dá přijít poměrně jednoduše a za minimální náklady...
A jsou složením poměrně "logické"

To je sice pravda, ale musim přiznat, že když jsem se logicky k něčemu dostal, tak jsem dostal ránu pozitivkou, snížily se mi staty a tak. Šlo mi prostě v základu jen o to, aby byla možnost koupit někde nějakou "kuchařku". Klidně by to mohl být nějaký quest od potulnýho alchymisty, kterej by chtěl třeba 10 různých druhů rostlinek po řekněme 50 kouscích. Ono je to IMHO docela peklo to sehnat.

Pokud ale neni vedení nakloněno myšlence knížek s titulem "Craft for dummies", tak bych uvítal nějakého ochotného craftera, který by mě zasvětil do některých zákoutí craftu. Zatím by mě zajímalo například, jaký je například rozdíl v tom, když se něco rozdrtí, vydestiluje nebo zkondenzuje. Otázek bude určitě více a určitě i ohledně jiných řemesel. Jelikož moje postava je svou podstatou samotář, tak bych spíše preferoval ty knihy...

PS: Když něco uvaříte a to ještě k tomu správně, tak ten lektvar máte identifikovaný? (myslím tím, že nemá na sobě napsáno, že je to lektvar s pochybným obsahem :twisted: )


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 09:34 11. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Já mám dotaz na knihu vyvolávání vlastně celý systém vyvolávání monster. Jak přesně funguje? V knize vyvolávání vyberu kruh a objeví se mi nabídka možnýách summonů - co značí číslo za jeho jménem?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 18:26 11. Jul 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 13:05 30. Jul 2009
Posts: 418
G-ladiator wrote:
Já mám dotaz na knihu vyvolávání vlastně celý systém vyvolávání monster. Jak přesně funguje? V knize vyvolávání vyberu kruh a objeví se mi nabídka možnýách summonů - co značí číslo za jeho jménem?

Mam takovy dojem že je to obtižnost sumona,čim vyši čislo tim ten sumon potřebuje vic % ve vyvolavani

_________________
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 18:42 11. Jul 2011 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Summoni se dělí do tří přesvědčení - zlo, neutrál a dobro. Dobrý může dobré a neutrální. Zlý může zlé a neutrální. Neutrální může dobré, neutrální i zlé. Kam který patří není nikde přímo uvedeno, můžeš to jen odhadovat podle typu summona. Každopádně nejsnáz udržíš summona se stejným přesvědčením, jako máš ty. V knize si pro každý kruh kouzel můžeš zvolit summona, kterého chceš vyvolávat. Dokud nemáš knihu, je to náhodně, vždy ho udržíš, ale netrénuje se ti dovednost.

Pak máš vždy možnost vyvolávat summona se stejnou silou jako je kruh kouzel, přes který ho vyvoláváš, nebo se silou až o dva stupně vyšší (síla summona bude nejspíš to číslo). Tedy třeba z 1. kruhu kouzel můžeš zkusit vyvolat až summona 3. kruhu. Každý stupeň, o který je summon silnější než je kruh kouzel, přes který vyvoláváš, výrazně zvyšuje náročnost na jeho udržení.

Čím vyšší máš skill vyvolávání, tím silnější summony udržíš a můžeš si dovolit zkoušet to i se summonama jiného přesvědčení nebo summona silnějšího, než je používaný kruh kouzel.

Obecně se tedy vyplatí tu dovednost co nejdříve natrénovat.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 19:02 11. Jul 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Dodatek: podle toho co jsem vypozoroval, tak to navíc vypadá, že lze vytrénovat max 10% za každý kruh, resp. můžete mít jen maximum kruh*10 % šanci na vyvolání. )Tzn. za první kruh cca 10% (měl jsem 10,4 tuším a víc mi první nedal), za šestý asi 60% atd. tzn. maximálně 90% 8)

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 22:14 11. Jul 2011 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Díky


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 07:00 12. Jul 2011 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 22:42 09. May 2007
Posts: 228
Nalkanar wrote:
Dodatek: podle toho co jsem vypozoroval, tak to navíc vypadá, že lze vytrénovat max 10% za každý kruh, resp. můžete mít jen maximum kruh*10 % šanci na vyvolání. )Tzn. za první kruh cca 10% (měl jsem 10,4 tuším a víc mi první nedal), za šestý asi 60% atd. tzn. maximálně 90% 8)


Skoro dobre, jen s prvnim kruhem se dostanes na skill 20% a pak dalsí kruhy +10% takze maximum je 100%.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits