Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:29 28. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Next
Author Message
 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 03:14 11. Dec 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Tak trocha casu uplynula a mam dalsi dotaz :)

Sedel jsem v hospode, znacne domlaceny, status "tezce zraneny" a po tellu jsem kafral s jednim hracem, az sem se dozvedel o jeho prihode. Pry se mu stalo, ze dostal z fleku DM kill, kdyz v podobnem stavu cosi tvoril v dilnach. Nevim jak je to stara prihoda, nevim presne podrobnosti.

V nwn mame mraky debuffu/nemoci ktere pusobenim v case dokazi zabit, nebo vyprchat... jsou tu hody na vydrz, rezisty na otravu... tak proc do toho jeste zabijet kvuli tomu, ze nekdo ma jeste 10 zivotu? Vzdyt jiny jich ma 8 a je uplne zdravy. Vazne kdyz me nekdo zrube jak psa (nicmene nedobije me uplne) tak na to pokazde umru, kdyz si pujdu napriklad zabehat? A i kdyby me to zabit melo, vazne me to zabije jen tak z fleku? Nepocitim zadne priznaky?

Problem vidim hlavne v tom, ze mnozi si pod temito statusy predstavuji litry krve cakajici na vsechny strany a automaticky kolem toho zacnou RPit. Spravny pristup bych videl spise v tom, ze hrac da nejprve nejak najevo svuj zajem o zraneni a zraneneho necha at sve rany sam popise (at uz po tellu nebo ve hvezdickach). Sami jsme dnes naerpili dost jen kolem modrin, ktere jsem mel od nejake haveti.

Precijen nosim tezkou zbroj, neco vydrzim, takze kdyz schytam 20 ran po 1-3hp, tak to vazne nepovazuji za smrtelna zraneni, ktera ma smysl nejak resit, proste to prechodim.

Dotaz je jednoduchy, opravdu je tu takovyhle pristup ke zranenim? Pokud ano, prijde mi to krapet nesmyslne. Dle meho to jen ubira na moznostech k RP a nic rozumneho to neprinasi.

Ono psat neustale do kolecka, kdyz prijde nekdo novy *jsem tezce domlacenej* omrzi (navic ne vzdy zaregistrujete nove prichoziho atd...), ale ten status kazdy hned vidi a uz muze sam hru zacit rozvijet, pokud chce.

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 03:54 11. Dec 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
První co bych udělal na Tvém místě je, že bych si ověřil danou informaci. Přeci jen uhel pohledu se může lišit z pozice zabitého hráče a z pozice DM které zabíjelo. Další věc, jak jsi správně poznamenal, jsou různé debuffy a podobné věci které nwn ovlivnují. Dotyčnému totiž mohl klidně skončit boost na odolnost, projevit se následek choroby nebo cokolic co má vliv na odolnost postavy, tím jí snížit HP a to o 1 za každý level postavy, pokud to byl třeba -2 debuff (nebo +2 skončený buff) do odolnosti a tradá, smrt je na světě, ani DM zasahovat nemusel.

Za sebe můžu od srdce říct, že se mi nikdy nic takového nestalo a občas jsem se s těmi pár HP prostě někam plazil nebo něco dodělával, protože jsem se neměl jak momentálně vyléčit, možná bude bota někde jinde.

K tomu RP, o kterém mluvíš, to má také dvě strany, pokud na tebe někdo vybafne slovy "Co se vám stalo" a Ty usoudíš, že to není nic vážného, přestože NWN vypisuje "Téměř mrtev" vždy může Tvá postava mávnout rukou a říct "To nic není." Jde jen o to, zda dáváš přednost nějakému pravidlu, jak by se měli spoluhráči chovat k Tobě a na to se spoléhat, nebo jsi schopný ovlivnit dění dle své představy a pak nemuset ony "co by se jak by se kdyby se" problémy řešit. Tak těžké to není :wink:

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 10:50 11. Dec 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Woxa wrote:
po tellu jsem kafral s jednim hracem, az sem se dozvedel o jeho prihode. Pry se mu stalo, ze dostal z fleku DM kill, kdyz v podobnem stavu cosi tvoril v dilnach. Nevim jak je to stara prihoda, nevim presne podrobnosti.

:var_49:
???
Drahý hráči Woxa, asi ti oficialně udělím přízvisko: "mistr světa ve skoku na špek"
To opravdu věříš, že DM dávají hráčům DM killy za nedoléčení postavy?
DM kill je forma trestu. Ppřijde ti, že na Thalii se tresá nedoléčení HP do plna? Opravdu?
Než prosím příště uvedeš takový blud na forum, zkus ať ta informace nezačíná slovy: možná, prý, asi...

Topic Nováčkovské dotazy by měl sloužit na dotazy k mechanice hraní na Thalii, k upřesnění ruznych uprav featu či kouzel atp.
Přijde mi podivné, že takový dotaz vznášíš ty, a ne dotyčný údajný hráč s kterým jsi "kafral po tellu".

I když asi by se všem vyvalily údivem oči, kdyby zítra v offic trestech padlo ACC: ten a ten udělen DM kill, důvod: nedoléčili si 20 HP :twisted: :twisted: :twisted:
:var_61:

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 10:55 11. Dec 2010 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 18:40 28. Dec 2009
Posts: 1530
Location: Buran z Buranova
Bahnak wrote:
Woxa wrote:
I když asi by se všem vyvalily údivem oči, kdyby zítra v offic trestech padlo ACC: ten a ten udělen DM kill, důvod: nedoléčili si 20 HP :twisted: :twisted: :twisted:
:var_61:

Zvednem kšefty alchymistům na léčivý lektvary :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 11:11 11. Dec 2010 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Woxa wrote:
Sedel jsem v hospode, znacne domlaceny, status "tezce zraneny" a po tellu jsem kafral s jednim hracem, az sem se dozvedel o jeho prihode. Pry se mu stalo, ze dostal z fleku DM kill, kdyz v podobnem stavu cosi tvoril v dilnach. Nevim jak je to stara prihoda, nevim presne podrobnosti.


Kdo tu rozhlašuje takové bludy, tak to nemá v hlavě v pořádku, a kdo jim věří, tak je na tom podobně...

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 12:49 11. Dec 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
Tak pardon, ze jsem se zeptal, nez abych cekal kdy exnu podobne. Zdalo se mi to divne a tak jsem to sem hodil. No priste tedy radeji nebudu obtezovat.

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 13:27 11. Dec 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Woxa wrote:
Tak pardon, ze jsem se zeptal, nez abych cekal kdy exnu podobne. Zdalo se mi to divne a tak jsem to sem hodil. No priste tedy radeji nebudu obtezovat.


Neber to osobne, samozrejme je dobre sa opytat, ale pochop, ze na podobne bludy co si niektori hraci navymyslaju o "zlych" DM sme uz vcelku alergicky. Skor sa spoliehaj na osobne skusenosti a nie na "rozpravky" co niektori ludia nakecaju v hre.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 13:46 11. Dec 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:10 27. Apr 2007
Posts: 885
Location: Ivory
Derken- wrote:
Ono už neplatí "všichni erpí v dílnách"? :)

Bohužel už neplatí, jednak za práci v dílnách už nejsou časovky, jednak byl postupnými změnami kraft tak utáhnut, že se nevyplácí vůbec něco dělat.....

_________________
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:50 11. Dec 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
monstera wrote:
Derken- wrote:
Ono už neplatí "všichni erpí v dílnách"? :)

Bohužel už neplatí, jednak za práci v dílnách už nejsou časovky, jednak byl postupnými změnami kraft tak utáhnut, že se nevyplácí vůbec něco dělat.....

Nevím jak ty, já v dílnách časovky mám a to ani nejsem krafter :wink:

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 00:38 12. Dec 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
Je někde popsáno jak nové okrádání tedy funguje?

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 10:48 12. Dec 2010 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Jeste ne. Doplnim popis.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:06 12. Dec 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:10 27. Apr 2007
Posts: 885
Location: Ivory
Prasokralik wrote:
monstera wrote:
Derken- wrote:
Ono už neplatí "všichni erpí v dílnách"? :)

Bohužel už neplatí, jednak za práci v dílnách už nejsou časovky, jednak byl postupnými změnami kraft tak utáhnut, že se nevyplácí vůbec něco dělat.....

Nevím jak ty, já v dílnách časovky mám a to ani nejsem krafter :wink:

Správně, máš je, když tam jen očumuješ a nepracuješ, když začneš pracovat, tak už je nemáš.

_________________
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:19 12. Dec 2010 
Offline
Velmistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:12 01. Oct 2008
Posts: 1450
Location: Rožnov p. R.
Ale to je snad správně ne? Když postava pracuje, tak získává zkušenosti z toho co dělá (XP za řemeslo) a při tom asi těžko bude získávat nějaké bojové (pro kouzelníky kouzlící, kněze kněží...) zkušenosti.

_________________
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 14:31 12. Dec 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:10 27. Apr 2007
Posts: 885
Location: Ivory
Tretas wrote:
Ale to je snad správně ne? Když postava pracuje, tak získává zkušenosti z toho co dělá (XP za řemeslo) a při tom asi těžko bude získávat nějaké bojové (pro kouzelníky kouzlící, kněze kněží...) zkušenosti.

jo, prima, když mám řemeslo na 20 lvl, dostávám ho..., takže nemá cenu pracovat...

_________________
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nováčkovské dotazy
PostPosted: 15:55 18. Dec 2010 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 14:30 07. Dec 2010
Posts: 8
Woxa wrote:
Tak trocha casu uplynula a mam dalsi dotaz :)

Sedel jsem v hospode....


Mnoo.. ja se přiznávám to jsem mu řekl já, no a asi jsem to řekl poněkud blbě :/ Tak před rokem bylo obdobi, kdy dm často napominali za běhání po městech, nebo když někdo byl nemocný, nebo otrávený, nebo do půlky zranění a normálně hrál dál a neměl potřebu si to léčit. Neříkám tím, že jsem to dělal já. No bylo to nějak takhle... V našem domě jsem si trénoval povolavani a povolany mě zranili do pulky. Neměl jsem už žádné léčivé lektvoše, tak jsem si je šel uvařit do dílny, no a tam mě potkal správce dílny a začal reptat, že to tady všechno špiním od krve, že mi neprodá žádný katalyzátor a navíc ze mě mezitím vycákala druhá polovina životů, až mi zůstal jenom jeden HP. Tak jsem vzal posledni katalyzátor co jsem měl a šel jsem si uvařit lektvar LI, no a hodil jsem do kotle blbou surovinu a kotel bouchl a dal mi ranu za 4 dmg. Pápá, ahoj rohatej. Tohle nebyl dm kill, a je moje to moje chyba, že jsem to woxovi tak řekl a omlouvám se. Rozhodně nikoho nechci pomlouvat, ani šířit bludy i když se mi to očividně daří! :/ Takže se omlouvám, bylo to nedorozumnění


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 250 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits