Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:11 25. May 2022

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Mapa světa a Redaan-Teru
PostPosted: 18:31 20. Aug 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 18:45 22. Jan 2012
Posts: 5386
Vážení hráči,
spolu s různými změnami, kterými Thalie prochází, nastane na Nové Thalii také změna lokací. Konkrétně budou stávající lokace vyměněny a nahrazeny lokacemi novějšího vzhledu. Spolu s tím dojde i k posunu některých míst na mapě. Pro vaši lepší představu a orientaci máme pro vás dvě mapky (viz níže).

První mapa zobrazuje kontinent, který znáte z reálií. Prostor Redaan-Teru (tj. oblasti herního modulu) je pouze malou částí tohoto kontinentu. Severně od Redaan-Teru se rozprostírá Tyriánská liga, dále na sever leží země takzvaného Impéria (Severní Tyri, Cailor, Ereiden a další menší oblasti) a zcela na severu Sněhový Gorbul.
Největším pohořím a jakousi páteří kontinentu je Rudohoří. Západně od něj naleznete záhadný Krvehrad. Východněji od Rudohoří se pak rozprostírá Sluneční říše (jednotlivě jako Neivik, Pegorg a Západní Sorreya) a oblast východní Sorreyi (souostroví Hin-Dang a ostrov Tínaiw).
Jižně od Redaan-Teru leží země Targothu a dále pak oblast bývalé Athelské říše.
Ze souostroví naleznete západně od Redaan-Teru Mlžné ostrovy, jižně od něj Krvavý Barač a zcela na jihu Černé ostrovy Ongoru.

Poznámka:
První mapa vznikala na základě textů z reálií na webu Thalie, částečně se inspirovala i původní Rofovou mapou a k ní náležící diskuzí. Samozřejmě si každý jistě představujete svět Thalie trochu odlišně a je obtížné poskládat všechny tyto představy do jednoho celku, ale snad vám tato mapa dá alespoň rámcovou představu o rozmístění a velikosti zemí, o nichž se můžete v reáliích dočíst.

Mapa světa Thalie
Image

Druhá mapa podrobně zobrazuje oblast Redaan-Teru.
Najdete zde Karathské království, oblast Krynských hor, elfí území okolo Prahvozdu a jižanské město Kel-A-Hazr, za nímž se rozprostírá poušť Abghad be Dali.
Oproti světu, jak jste jej znali doposud, došlo k úpravám a změnám, věnujte jim prosím pozornost.

Poznámka:
Druhá mapa vznikala na základě rozložení již vytvořených lokací NT, je tedy pokusem zachytit rozložení, které už bylo v době jejího vzniku trvale určeno. Berte to tedy prosím v potaz, mapu jsem vytvořila já (Amber) především proto, abych ujasnila sobě rozložení měst na Nové Thalii. Nakonec jsem se vloženou snahu rozhodla zveřejnit i pro hráče, protože považuji za důležité, aby se ve hře dokázali snáz zorientovat.

Úpravy mapy, které stojí za povšimnutí:
  • Redaan-Ter má podobu poloostrovu, je tedy omýván ze tří světových stran mořem (na severozápadě Severním mořem, většinu pobřeží pak obklopuje Stříbrné moře a až na východě je nově tzv. Moře úsvitu).
  • Prahvozd obklopuje Měsíční jezero, v jehož srdci leží elfí město Alwariel. Na březích tohoto jezera jsou také menší osady - osada lesních půlčíků, Přístav Dobrodruhů a Kouzelný háj. Měsíční řeka (Ithilsir) pramení na severu v horách a ústí do tohoto jezera.
  • Z Měsíčního jezera vytéká řeka Marcik, protéká přes oblast Gardalských močálů, přes přístav v Kel-A-Hazru a vlévá se do Stříbrného moře na jihu.
  • Půlčická osada Doubkov se přesunula na mapě směrem na jih od Karathy.
  • Karatha leží v ústí řeky Jaarig. Tato řeka teče ze severozápadu přes Jaarigské slatě a jejím přítokem je i řeka Isil.
  • Mapa zachycuje i velmi severní část Redaan-Teru (Krynské hory s městy Khar-Durn a Forchenhaim), která doposud nebyla v modulu zastoupena lokacemi. Zde zobrazená severská jezera jsou jen několika z mnoha, menší horská jezera samozřejmě na mapě nejsou zakreslena.

Další drobnější změny vyčtete z mapy. Bude bohužel nutné upravit podle změn v lokacích i texty reálií. Na fóru bude zveřejněn původní text a text po úpravě s vyznačenými pasážemi, které prošly změnou. Snad vám to jako hráčům pomůže co nejsnáze tyto změny zaregistrovat, aby nedocházelo k přílišnému zmatení. Jménem celého Týmu děkujeme předem za vaši trpělivost a vstřícnost.

Mapa Redaan-Teru (modul)
Image


PS: Za sebe bych ráda poděkovala Daanrimu za rady a konzultování ohledně map.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits