Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 18:01 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 00:29 03. Feb 2013 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
POZOR!!! Sháníme Testery - lidi pro testování funkčnosti nových systémů.
Kdo by měl zájem pište mě PM.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 04:51 26. Nov 2013 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Hledám někoho pro výpomoc v toolsetu.
Vcelku jednoduchá činnost - procházení a výběr předmětů.
Vysvětlím přes PM.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 21:31 12. Dec 2013 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
POZOR!!! Prosíme hráče o pomoc s tvorbou Thalie.


S čím je možné pomoci:


Zájemci o následující práci se hlaste Rejtymu:

* Tvorba nových lokací - exteriéry, dungeony, interiéry ve městech

* Tvorba spawnu (monstra, nastavení spawnu do lokací, pasti, loot atd.)

* Zkrášlování vzhledů NPC ve městech a osadách (oblečení, hlavy, popisky atd.)

* Tvorba rozhovorů

* Nastavování AI obyvatelům měst a osad (např. ponocný jde obhlídnout v noci město, kovář se vrací z farmy domů atd.)

* Vychytávky do dungeonů (např. různá udělátka jako páky, hádanky, questy, případně popisky atd.)

* Tvorba předmětů do obchodů


Zájemci o následující práci se hlaste Shamanovi:

* Tvorba ikonek pro nová povolání

* Tvorba summonů, animal companionů a familiárů

* Oprava a doplnění popisků odborností, schopností povolání atd. (práce s tlk)

* Oprava diakritiky hlášek objevujících se při načítání lokací (práce s tlk)

* Skriptování (cokoliv po dohodě, např. pevné questy, nová povolání atd.)


Případná odměna dohodou!

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 17:07 12. Jan 2014 
Offline
Oficiální informace
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 15:37 27. Nov 2007
Posts: 372
Důležité poznámky:
  • Velikost odměn je uvedena ve zkušenostech pro vybranou postavu daného hráče. Je možné si místo zkušeností vybrat odměnu v grešlích, ale pouze v poloviční hodnotě. Například místo 20 000 XP je to 10 000 grešlí.
  • Odměny se udělují za práci, kterou tvůrce dostane zadánu od někoho z členů týmu Thalie. Pokud se někdo rozhodne obohatit Thalii o vlastní tvorbu sám, na odměnu nemá automatický nárok. Pokud však bude práce opravdu kvalitní a někoho z týmu zaujme, může být oceněna dodatečně. V žádném případě to ale nelze vyžadovat.
  • Pokud jste již pro Novou Thalii nějakou zadanou práci dokončili a odměna vám ani po několika týdnech nebyla přidělena, kontaktujte do PM Rejtyho (v případě lokací, spawnu či ikon) nebo Aula (v případě odměn za reálie).

Lokace
Níže uvedený ceník platí pro lokace o velikosti 15x15. Pro větší či menší je nutné ohodnocení přepočítat (např. při 15x30 se zvýší 2x).
V hodnocení lokací se nepočítá se spawnem příšer, který je rozveden v zvláštní kategorii (viz níže). V lokacích exteriérů spawn nedělejte!

  • Jednoduchá lokace - např. les, divočina, jeskyně a jiné typy přírodních dungeonů, jednoduché obytné interiéry - 15 000 až 25 000 XP
  • Obtížnější lokace - např. menší humanoidní osídlení v exteriérech, zdobnější a propracovanější dungeony, propracovanější obytné interiéry - 25 000 až 35 000 XP
  • Náročné lokace - např. městská osídlení, komplexní promyšlené dungeony s mnoha různými zapeklitostmi (hádanky, páky a hlavně zasazení do reálií a odkazy na ně), interiéry městských budov (kladen důraz na atmosféru, NPC s popisem a vhodným oblečením, nastavené služby, atd.) - 35 000 až 50 000 XP

Spawn
Níže uvedený ceník se týká pouze lokací interiérů - dungeonů. Pro lokace exteriérů dělá spawn výhradně Rejty, proto zde sami žádný nevytvářejte!
Pokud si se spawnem nevíte rady, pošlete hotovou lokaci bez něj a o jeho doplnění se postará někdo z dalších WB.
  • Běžný spawn - v lokaci bez bosse - 15 000 až 25 000 XP
  • Spawn s bossem - nutno vytvořit několik různých bossů, kteří budou do lokace dynamicky zakomponováni - viz zde - 25 000 až 35 000 XP

Reálie
Níže uvedený ceník je pouze orientační. Na velikost odměny má samozřejmě vliv i kvalita a chybovost textu, stejně jako náročnost zpracování dané látky.
  • Jednorázová práce (1-2 A4) - např. popis rasy, instituce, atributů povolání (magie, ...), zeměpisných celků, zákonů, atd. - 5 000 XP (základ) až 15 000 XP (výjimečně dobře zpracovaný náročný úkol)
  • Dlouhodobější činnost (4 a více A4) - např. sepsání části historie, podrobné rozpracování organizace/státního celku, vymezení fungování společnosti (politika, život v Podtemnu, atd.) - 20 000 XP a případně více v závislosti na rozsahu, atd.
  • Příběhy (1-3 A4) - např. převyprávění velkého questu (dotýkajícího se dění ve světě), sepsání biografie/pověsti o určité významné osobě či místě, atp.- 5 000 až 10 000 XP - překročení rozsahu 3 A4 na jeden příběh nebude hodnoceno vyšší odměnou!

Ikony
Na velikost odměny má samozřejmě vliv i kvalita a pracnost jednotlivých ikon. Při dodržení základních podmínek se však výše odměny nebude příliš měnit.
  • Odměna za 1 ikonu - 3 000 XP
  • Bonus za každých 10 dodělaných ikon - tvůrce ho dostane navíc k odměnám za jednotlivé ikony - 3 000 XP

_________________
Celý svět je jeviště
a všichni lidé na něm jenom herci...

(William Shakespeare)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 13:28 04. Feb 2014 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
POZOR!!! Sháníme tvůrce ikon pro epická kouzla.
Kdo by měl zájem, pište do PM Kucikovi, odměna jistá!

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 12:42 01. Sep 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Tvorba rozhovorů pro NPC v osadách a městech.

Sháním psavce ochotné vymyslet, klidně i krátké, rozhovory pro NPC v Karathě a Doubkově.
Znalost práce s toolsetem není nutná.
Zájemci o spolupráci, pro více informací piště do zpráv!

EDIT: Zájemci o oživení podtemna pomocí rozhovorů jsou taktéž vítáni.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 17:47 01. Sep 2014 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Kouzlení na bosse


Prosím jednoho až dva zájemce z řad hráčů magických povolání, aby se mi ozvali. Jde mi o napsání seznamu útočných kouzel, která dávají efekty s hodem na DC a v současné době na bosse nepůsobí. Tato kouzla se budou opravovat, aby v upravené podobě na bosse fungovala.

Ozvěte se mi do PM.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 20:46 22. Jun 2015 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Sháním tvůrce lokací

Jedná se o větší interiéry pro městské osídlení pro povrch. Odměna až 50 000xp za lokaci.
Více podrobností po PM.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 17:50 25. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Nové lokace a dungeony

Je tu nekdo kdo by chtel vypomoci s novymi lokacemi a privydelat si i nejaky expik za tvorbu? Kdo s toolem neumi, jsem ochoten i zaucit. PM mne. :)

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc na Thalii
PostPosted: 01:09 22. Apr 2021 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Ahoj všem, jak asi víte, nebo možná nevíte, tak jsem začal upravovat svět Thalie jako takový (tedy defakto skončili opakované velké zásahy do mechaniky), lokaci po lokaci se jde od Ivory směrem dále, reviduji příšery, celé nastavení spawnů, nastavení osídlení, obchody, připravují questy a spousta dalšího. Cíle jsou 3, tedy zaprvé vyladit vše okolo zabíjení příšer, tedy obtížnost, pestrost a přívětivost pro nové postavy/hráče, druhý cíl je naplnění světa dalším obsahem, který nesouvisí přímo se zabíjením příšer, tedy různé činnosti které může postava dělat (např. pomalu vznikající vaření) a taky nové zdroje grešlí pro postavy a taky nové způsoby , jak může postava své finace utratit. Třetím cílem je pak optimalizace světa z pohledu výkonu a systému, abychom mohli Thalii v budoucnu převést na NWN: Enhanced Edition.

Sám jsem si na sebe upletl poměrně velký bič; Thalie je obrovská a tempo úprav je šíleně pomalé. Proto se obracím na vás, zda byste někdo nechtěli vypomoct s budováním nové a lepší Thalie pro nás všechny. Po tom všem co jsem udělal, je to asi troufalé, mnoho z vás mi nemůže přijít na jméno, ale i tak to zkouším. Aby to mělo smysl, hledám lidi, kteří mi jsou fakt schopni, nebo spíše hlavně ochotni pomoct. Lidi, kteří jsou schopni alespoň 3 hodiny týdně mi pomoct a to primárně prací v toolsetu. Nejde primárně o tvorbu lokací, ale nastavování objektů v lokacích, popř. nějaká externí nastavení, tvorby tabulek ze kterých budou pak číst nwn skripty a podobně. Jde zpravidla o jednoduchou ale pracnou činnost, často je potřeba dané věci zkoušet, opakovaně nahrávat úpravy a podobně. Pokud by někdo se mnou takto spolupracoval, tak by se mohl přímo podílet na vymýšlení obsahu do světa a zvelebování Thalie, dobré nápady se vždycky cení... a rád byl bych i rád, aby vše nebylo jen z mé hlavy. Stejně tak se nebráním ani nějakým formě odměny, ve smyslu náhrady času, který byste strávili tvorbou místo hraní. Pokud by někdo měl zájem, ozvěte se mi a můžeme probrat detaily. Děkuji.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits