Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:59 25. Sep 2021

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 445 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Author Message
 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 21:30 31. May 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Karathský turnaj

Krátce po skončení ceremonie se začalo mluvit i o následném turnaji k poctě všem vyznameným a obdarovaným, živým i mrtvým, kteří zanechali svou stopu v Labašském tažení.

Podle dostupných zpráv se bude jednat o pěší turnaj, který se odehraje v aréně Karathské akademie. Docela přiléhavý výběr místa konání, s ohledem na to, že nese jméno osobnosti, podle které byl pojmenován řád, jímž byli vybraní hosté ceremonie obdarování za služby království. Datum turnaje bylo stanoveno na *6.6. od 18 hod*.

Zatím není jisté, jestli bude přítomen stejně jako na ceremonii, jeho výsost Vojtěch I. Lambert s chotí, ale svou účast mezi přihlížejícími už najisto stvrdil nový lord maršál, baron Valerián Equitas. Říká se, že jeho zkušené vojenské oko by mohlo přilákat schopné válečníky, kteří vidí svou karieru právě ve službách armády.

// pro detaily prosím PM LDamianovi nebo Xantipě
Předmět: Královský turnaj k oslavě vítězství v Labachu

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 20:21 15. Jul 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Nový edikt týkající se armády

Z vůle jeho veličenstva, Vojtěcha I. z rodu Lambertů, budiž známo, že vzešel v platnost nový edikt, závádějící následující změny ve struktuře armády království.
Část žoldáckých setnin, působících v Labachu pod našimi korouhvemi, jest nyní oficiálně začleněna do ozbrojených složek království jako 1. Královský expediční sbor, s přízviskem „Mírotvůrci“.

Tento sbor má prozatím velikost přibližně jedné setniny a formálně se dělí na tři prapory, každý se svými specifickými uniformami a insigniemi, vyjadřujícími příslušnost k původním setninám bojujícím v Labachu. Společným znakem pro 1. Královský expediční sbor jest symbol potřásajících si rukou, s mečem vyvedeným na zlatavě šedém poli.

Sbor se dělí na tyto prapory:
Zručný fénix – lehká pěchota
Černé pláště – lehká pěchota
Rudoželezní – těžká pěchota

V tuto chvíli je sbor tvořen vojáky, jenž byli naverbování při Labašském tažení. Počítá se, že 1. Královský expediční sbor se stane domovem především pro všechny schopné osoby nepocházející ze zemí království, kteří se osvědčí a odpřísáhnou věrnost koruně. Nicméně členství ve sboru může být v případě potřeby otevřeno i všem vhodným zájemcům z řad naší domoviny.

Z původních setnin zůstalo dostatek zkušených důstojníků, kteří budou nadále zacvičovat nové rekruty. To vše pod velením Hubertuse Hildeburga, jednoho ze synovců známého vojevůdce, jenž sám oplývá válečnými zkušenostmi.

Hlavní role „Mírotvůrců“, jak už jejich název napovídá, spočívá v pomoci spojencům království přímo v místě konfliktu. Působnost tohoto sboru bude tedy zjevná především za našimi hranicemi a bude to první pomoc, kterou naše království bude schopno svým spojencům dopřát. Umístění tohoto sboru jest určeno u severních hranic, aby mohl co nejrychleji a nejúčinněji jednat.


***
Většina obyvatel království vzala na vědomí tuto zprávu veskrze kladně. V souvislosti s „Mírotvůrci“, se o této nové armádní složce mluví i jako o prodloužené paži království nebo poutnících, vzhledem k tomu, jak daleko je jejich úkoly nejspíš zanesou. Mnozí doufají, že dostojí svému názvu a budou království dělat pouze čest ve svém úsilí.

Najdou se ovšem i tací nevyjadřujíc se o sboru dvakrát lichotivě. Z jejich úst padají urážlivé výrazy jako cizáci nebo prachsprostí žoldáci. Někteří si dokonce přisazují s pojmenováním „maso na porážku“.

Nedá se popřít, že část obyvatelstva je určitě ráda za žoldnéře opouštějící království. Ať už těch navracejících se domů či těch kdož jsou nyní součástí koruny, mašírujících na své ohlášené pozice daleko k severním hranicím.

// Symbol byl vytvořen Desmondem


Attachments:
Expediční sbor.png
Expediční sbor.png [ 174.73 KiB | Viewed 447 times ]

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 23:40 16. Jul 2021 
Offline
DM Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 20:49 21. Jan 2010
Posts: 2767
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Situace v království

Hospodářství: Sklizeň pomalu skončila a úroda tento rok byla bohatá, přesto jí na trhu není přebytek. Mnoho zásob nakoupily vojenské složky království, nedostatek však tento rok určitě nehrozí.

Politická a vojenská situace: Hlavní město je stále v ohrožení nákazy ze hřbitova, ale hlídky se častěji vracejí nepoznamenané bojem. Počty církve však značně prořídly a jsou více doplňovány královskými jednotkami. Mnoho jednotek také proudí na Ereidenské hranice s Impériem a vojenské jednotky přímo v království jsou tak početně na minimu nebo se to tak alespoň běžnému pozorovateli může jevit.

Situace v osadách: V osadách království je veskrze klid. Také ony se těší živějšímu obchodu s vojenskými oddíly. Vojáci jsou obyvatelstvem přijímáni veskrze kladně. Mnozí veteráni z hranic také nachází své místo v obraných složkách jednotlivých osad.

_________________
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 18:01 06. Aug 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Nezvyklý zadržený

O neobvyklou podívanou, se některým vybraným obyvatelům Karathy postarala dvojice nerudných strážných, odnášejíce směrem k šatlavě cizokrajné zvíře, ve kterém by ti učenější nebo světaznalejší rozpoznali tučňáka.
"Vězeň" byl prý v bezvědomém stavu, zpacifikován s viditelnou modřinou na hlavě, což vyvolalo u přítomných vášnivé debaty, čím vším si to ono nebohé zvíře vysloužilo a jak nebezpečný to musel být boj pro zastánce pořádku.

Hrstka zasvěcených pak ostatním s ochotou vyprávěla, že eskortě nevšedního vězně předcházely krádeže drzého zloděje na trzích, následně pronásledovaného tou samou dvojicí strážných. Možná je tam jistá spojitost, bylo slyšet z jejich ůst.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 13:52 02. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Oslavy narozenin

Karathský palác slaví narozeniny dědice trůnu! Princ Dorian, nejmladší potomek královského páru, dovršil desátý rok svého života a sídlo majestátu se zahalilo do ještě více zlatavějších barev a dalších motivů symbolizujících Karathské království.
Přestože je syn krále Vojtěcha vychováván relativně stranou, v úzkém prostředí královské rodiny, u dvora se šušká, že se má čile k světu a jednoho dne, by z něho mohl být opravdu důstojný nástupce svého otce.

Pro samotnou Karathu to znamená asi jen to, že se pro jednou nedebatuje o ničem nepříjemném, ale když už tak o tom, jaký dar by byl vhodný pro dědice královské krve a jak moc se budou chtít příslušníci nejvyšší šlechty předvést před královskou rodinou v tomto směru, aby se jí zavděčili.
A v neposlední řadě, zřejmě bude častěji, na nějakou dobu, v přípitcích zaznívat "na zdraví královského dědice, královské rodiny, krále, královny" a podobně.

Mnozí prostí obyvatelé království však nad tím nejspíš jen pokrčí rameny a řeknou si, že život jde dál.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 21:33 08. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Zkazky ze severních hranic

Až do Karathy dolehly zvěsti o velmi striktních poměrech panujících především okolo větších průsmyků v severní části Krynských hor, které jsou střežené pevnůstkami a oddíly království.
Mluví se o tom, že do blízkosti opevnění mohou pouze vybrané osoby a průchod skrz, oběma směry, je velmi omezen. A to nemluvě o obchodu po souši do Jižní Tyri. V podstatě se smrsknul na karavany s vojenským materiálem.

Zdá se, že valná část obchodníků o tom ví své a jsou z celé situace zákonitě čím dál víc otrávenější. Armádní oddíly na hranicích jsou však ve svém postoji prý neoblomné.
Z úst obchodníků, pro které tento stav zřejmě není ničím novým, lze zachytit různá vyjádření, většinou ale se společným jmenovatelem:

"Tak už to je nějakou dobu, nepřišlo to ze dne na den, naopak se to zhoršuje. Zaměřil jsem se na Kel a Targoth, tam obchod stále kvete. Obchodování s Jižní Tyri je pro mě už minulostí."
"Od pádu té jejich slavné pevnosti v Tyri to jde s obchodem od desíti k pěti. Zpropadené Impérium, mělo by mi proplatit všechen ušlý zisk! A království taky!"
"Převoz zboží teď probíhá nejvíc po moři, ale i tak jsou nákladové prostory lodí zabrány z větší části pro zásoby vojenského druhu. Aspoň při plavbě zpět z Jižní Tyri se najde místo pro normální zboží, ale i tak je to na bačkoru. Chtělo by to víc lodí."

"Spousta řečí o tom, že hranice království se nejlíp ubrání opevněním Krynu. Teď si přeju, aby se na tomhle království s trpaslíky a Forchenhaimem nikdy nedohodlo."

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 18:02 13. Sep 2021 
Offline
Hlavní DM a hlavní kronikář Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9260
Location: Brno/"Znojmo"
Neklid v přístavu

Krom zpráv z Krynských hor se do království v posledních dnech dostaly i znepokojivé zprávy z moře. Do Karathy před několika dny dorazily obchodní lodě, které nesly známky boje. Zachmuřená posádka si léčila útrapy ve Škopku, stejně jako různě po městě, kde námořníci vyvolávali drobné šarvátky. Podle všeho Impérium sevřelo jižní Tyri i z moře, neboť zahájilo námořní blokádu Piranu, což je přístupová cesta Tyriánské ligy k moři.
Tento krok byl dosti nečekaný, neboť Impérium se vždy zdálo být spíše suchozemskou velmocí a na moři v cizích vodách Impérium opravdu nikdo nečekal. Už tak nepočetní námořníci sloužící na lodích směřujících do Tyri nyní lamentují, že se přesunou nejspíše do Kelu, či Targothu. Dle dění v přístavu to vypadá, že válečné lodě království se chystají vyrazit na sever pomoci prorazit blokádu Piranu.

_________________
Vizitky nových, nebo staronových postav mi zasílejte do PM. - vzor ZDE.
Žádosti k posouzení DM týmem stejně tak.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 21:11 14. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Přesuny a domněnky

Nedlouho po nepříjemných zprávách, dolehlých z moře, se objevilo oznámení, které se dalo očekávat. Stejně jako se vydalo na plavbu k Jižní Tyri královské válečné námořnictvo, své rozkazy dostal i 1. Královský expediční sbor "Mírotvůrci", který je nyní v pohybu, aby se mohl přidat k hlavní armádě Tyrianské ligy jako první pěší posila vyslaná za hranice království.
Sám lord maršál, Valerián Equitas se prý nechal slyšet, že Impérium je jako netvor, který si ukousnul první sousto v podobě Ferlernu a pokoušel se tvářit nasyceně, ale bylo nade vší pochybnost jasné, že tímto svůj hlad neutišil. Království se bude snažit, aby z těchto choutek zavčasu vystřízlivěl a přešla ho chuť k požírání dalších.

Zdá se, že Mírotvůci během svého působení v Krynských horách získali dostatek nových rekrutů, ale přesný počet vojáků působících v tomto sboru je znám jen armádnímu velení.
Je nasnadě, jestli pár stovek vojáků může pro Tyrianskou ligy znamenat výraznou pomoc, ale asi všichni se shodnou, že proti nepříteli jako je Impérium, je každá pomoc dobrá. Mimo to, "Mírotvůrci" přece nebudou jedinou vojenskou silou, kterou království poskytne. Nebo snad ne ?
Velitelé a ti co znají situaci na hranicích království by možná tyto nejasnosti uvedli na pravou míru.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 16:42 21. Sep 2021 
Offline
Hlavní DM a hlavní kronikář Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9260
Location: Brno/"Znojmo"
Pohroma v Niortu
Niort. Městský stát v Jižní Tyri, který proslul jak výrobou kvalitních zbrojí a zbraní, tak svou skvěle vycvičenou a disciplinovanou armádou, považovanou za druhou nejpočetnější, ale celkově nejprofesionálnější z celé Tyrianské ligy.
Nyní si ovšem toto západněji umístěné území, do své bohaté a několikaset let staré historie, připsalo nové řádky s velmi krvavým obsahem.

Od Jižní Tyri, přes Krynské hory, až po Karathu, se šíří jako nenasytný požár zpráva o drtivé porážce Tyrianské ligy způsobené vojsky Impéria. Tato krutá a pro mnohé nečekaná zpráva je navíc okořeněna povídačkami o zradě jednoho z členů ligy, což pro některé znamená přijatelnější, i když stále trpké vysvětlení faktu, proč hlavní síly Ligy tak snadno podlehly. Dostupné zprávy o možné zradě se avšak prozatím rozcházejí a jsou velmi neurčité. To co se ale obvykle zmiňuje ve všech verzích je nelítostný masakr, jenž v jediném nešťastném dni doslova připravil celou Jižní Tyri o její veškeré naděje k dalšímu vzdoru vůči invazním vojskům Impéria.

Pokud doprovodné zprávy nelžou, Impérium se žene napříč Jižní Tyri a pronásleduje zbytky přeživších vojáků i obyčejných obyvatel, kteří se rozhodli utéct před touto zhoubou přes Krynské hory do království.
Ze zpráv zatím nelze nijak vyčíst, co se stalo s 1. Královským expedičním sborem "Mírotvůrců", který v době bitvy musel být prokazatelně součástí hlavních sil Tyrianské ligy a kdo ví, jestli by to obyčejné obyvatele království v tuto chvíli zajímalo.

Není divu. Zpráva tohoto ražení vyvolala v království řádný poprask. Každý kdo má aspoň pět pohromadě si snadno uvědomí, že i těm nejhorším zprávám trvá nějaký čas, než se dostanou ke svým posluchačům dále na jih a že pokud Impérium už nyní nedýchá na krk obráncům Krynu, nepotrvá to dlouho a stane se tak.

_________________
Vizitky nových, nebo staronových postav mi zasílejte do PM. - vzor ZDE.
Žádosti k posouzení DM týmem stejně tak.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zprávy z Karathy
PostPosted: 20:00 23. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 881
Hořkosladké vítězství

S návratem Karathského válečného loďstva dorazilo, kromě nečekaných pasažérů, i vyprávění z úst zůčastněných posádek o výsledku celé plavby jejíž cíl bylo prolomení blokády v Piranském přístavu.

Hlavní zpráva hovoří jasnou řečí. Blokáda byla zrušena, je tedy důvod k radosti. Ostatní zprávy jsou však už zabarveny do značně černějšího odstínu. Popisují zoufalý krok loďstva Tyrianské ligy, které se v časové tísni, samotné a v takticky nevýhodné situaci rozhodlo prolomit blokádu, aby dalo šanci alespoň některým uprchlíkům. Přesněji těm kteří nezkoušeli utéct přes Krynské hory, ale chtěli zkusit své štěstí na moři.

Když do Piranu dospělo Karathské válečné loďstvo, byly už námořní síly Tyrianské ligy v podstatě rozmetány. Impérium sice také utrpělo citelné ztráty, ale stále drželo okolí přístavu pod svou kontrolou.
Zásah královského loďstva tomu učinil záhy přítrž a loďstvo Impéria odvetou potkal podobný osud jako předtím naše nešťastné spojence. Většina lodí Impéria skončila potopena a to co uniklo, se už nedá považovat za významnou námořní sílu.

Pro námořníky království však nastala další, nijak veselá výzva, kdy na palubu svých lodí mohli vpustit o poznání menší počet uprchlíků, než kolik z nich se dožadovalo jejich pomoci a milosrdenství. Přednost dostávaly matky s dětmi, do bezpečí se však zřejmě dostalo i pár vojáků, patřících k "Mírotvůrcům".
S hořkostí a trpkými pohledy pak museli námořníci sledovat, jak do přístavu doráží pozemní síly Impéria a tím končí jakékoliv další naděje na útěk.
"Nedalo se jim nijak pomoct, vážně ne." Zaznělo od nejednoho z členů posádek.

Bystrý pozorovatel by si také nejspíš povšimnul, že ani královské loďstvo nezůstalo beze ztrát. Nejméně třetina lodí se nevrátila a část je jich poškozena, což prý bylo částečně zaviněno silnější bouří, která celou flotilu zastihla na půl cesty domů.

Uprchlíci prozatím zůstávají v provizorních přístřešcích v přístavu, ale je nad slunce jasné, že toto je pouze dočasné řešení.
V souvislosti s uprchlíky z Jižní Tyri a možnými přeživšími vojáky, se upínají nemalé naděje k tomu, že dohromady s informacemi z Krynských hor, se najde dostatek věrohodných svědectví, které vyjasní co se vlastně u Niortu událo.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 445 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits