Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 00:10 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 11:56 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
Určitě se tady najde dobrá duše co rozumí počítačům víc než já. Jelikož nemám doma synátora který by se na to podíval tak prosím o radu. Včera nám vypli elektriku když jsem měla zapnutý pc a když jsem ho teda pak zapla tak se mi neobjevilo klasické jestli ho chci nahodit obvyklým způsobem ale naběhla nějaká konfigurace která nešla zastavit. A pak hláška že mi to udělá dočasný účet - takže mi zmizelo 80 % ikon na ploše, tapeta, uložená hesla, uložené záložky. Zkoušela jsem bod obnovení a i přesto že jsem to zkoušela několikrát - v tom kalendáři tam bylo psaný že ten konkrétní den bylo něco instalováno tak mi to hlásilo že se to nemůže udělat protože tam žádný bod není. A ted bych prosila radu. Dá se s tím něco udělat nebo si mám vytvořit nového uživatele a pak si hodit zástupce na plochu sama ( i NVN ) mi zmizel ale některé hry co tam mám singl zůstali.

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 11:57 11. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
rosnicka wrote:
Určitě se tady najde dobrá duše co rozumí počítačům víc než já. Jelikož nemám doma synátora který by se na to podíval tak prosím o radu. Včera nám vypli elektriku když jsem měla zapnutý pc a když jsem ho teda pak zapla tak se mi neobjevilo klasické jestli ho chci nahodit obvyklým způsobem ale naběhla nějaká konfigurace která nešla zastavit. A pak hláška že mi to udělá dočasný účet - takže mi zmizelo 80 % ikon na ploše, tapeta, uložená hesla, uložené záložky. Zkoušela jsem bod obnovení a i přesto že jsem to zkoušela několikrát - v tom kalendáři tam bylo psaný že ten konkrétní den bylo něco instalováno tak mi to hlásilo že se to nemůže udělat protože tam žádný bod není. A ted bych prosila radu. Dá se s tím něco udělat nebo si mám vytvořit nového uživatele a pak si hodit zástupce na plochu sama ( i NVN ) mi zmizel ale některé hry co tam mám singl zůstali.
Co mas za wokna?

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 11:59 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
to netuším, ale mám klasický xpéčka

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 12:08 11. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
rosnicka wrote:
to netuším, ale mám klasický xpéčka
Super. Takze jak na vec - rychle "zalepeni" problemu nez se vrati Tvuj synator

Pokud mas administratorsky ucet - vse je v poradku, pokud nemas - zalezi na nastaveni tveho systemu...

kazdopadne

1) Spust si neco co pouzivas na praci se soubory: win xp nativni "pruzkumnik windows" nebo treba "Total commander"
2) Vejdi do adresare c:\documents and settings\
3) v tomto adresari budes mit podadresare. Jeden z nich se bude jmenovat jako ucet pod kterym ses prihlasovala do pocitace pred "incidentem" (pro ilustraci treba "rosnicka").
4) rozklikni tento adresar "rosnicka", v nem najdi podadresar ktery se jmenuje bud "desktop" nebo "plocha". V tomto podadresari naleznes vse co jsi predtim mela/videla na plose po startu winXP.
5) takto krkolomne muzes spoustet vse co jsi predtim mela na plose - nebo si tyto soubory prekopirovat na svou "novou" plochu (CTR+C -> minimalizace vsech oken, R klik na plochu -> vlozit)

Syn Ti to pak opravi.

Mozne potize: Bude-li Ti odepren pristup do toho adresare "rosnicka" - tak potrebujes adminitratorska prava/administratorsky ucet.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 12:11 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
díky vyzkouším akorát že ten účet byl správcovský :mrgreen: ale mrknu na to a dám vědět

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 12:15 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
fajn, našla jsem to pod plochou ale kupodivu NvN tam treba vubec neni, ale to zase neni takovy problem, si udelam zastupce noveho coz i dokonce umim. a mám si teda i udelat spravcovsky ucet novy ? teda jestli to pujde

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 12:21 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
tak jsem do toho mrkla a ten ucet je porad spravcovsky bez hesla, syn tam ma jeste jeden spravcovsky s heslem, tak to asi necham tak jak to je a to co chci si hodim na plochu znova , svym zpusobem mi to udelalo cistku akorat hesla jsou horsi ale az zjistim ze je nekde nemam tak si ho necham poslat a mam pocit ze si poridim novy mozek a tam si ty hesla budu psat. jedina pozitivni vec je na tom ta ze se mi nespousti skype, ktere jsem se snazila odinstalovat a nejak to neslo - protoze se mi nejak zparchantil a kdyz jsem psala nekomu zpravu tak se mi objevil datum treba rok nebo dva do budoucnosti a taky se mi porad skype zapinal a vypinal . a jen me - netusim jestli to zpusobil nejaky vir ci jina potvora ale mam v pc AVG - funkční.

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 15:02 11. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
rosnicka wrote:
tak jsem do toho mrkla a ten ucet ....

POkud jsi na plose sveho uctu (onen "rosnicka" adresar, podadresar desktop nebo plocha) nenanasla nektere zastupce, tak se zkus podivat v
c:\documents and settings\
po podaresari ktery se jmenuje bud "All users" nebo "Default user". V tomto podadresari opet zapatrej bud po vnorenem podadresari "plocha" nebo "desktop" a dohledas ty chybejici zastupce. (Proste proto, ze nektere programy se nainstaluji pro vsechny uzivatele, nektere pouze pro daneho uzivatele. To co bylo nainstalovano pro vsechny uzivatele se ukaze vsem uzivatelum na plose.)

Co se tyce ulozene historie prohledavacu, spravcu hesel a podobne - s tim at Ti radeji poradi Tvuj syn. Bude vedet lepe co Ti tam instaloval a jak to nastavil.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 15:04 11. Jan 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
rosnicka wrote:
... mám si teda i udelat spravcovsky ucet novy ? teda jestli to pujde
Osobne bych se spise vydal cestou obnovy toho stareho uctu nez vytvaret novy. Ale pokud muzes spoustet vse co potrebujes a nez Ti poradi syn - tak bych zil v tom provizoriu. :)

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 15:22 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
jako budu muset, syn se vrati nekdy v unoru, ucet je porad spravcovsky tak to asi nebudu resit, az po te co vypnu a zapnu pc jestli mi to zustane, co se tyka hesel a spravce tak tam se umim dostat a vymazali se komplet vsechny a vlastne se vymazalo vsechno.. to co byvalo na plose a co zmizelo je schovany a nasla jsem to ale spousta veci jsou veci co nebyli vylozene moje - pac si tam ukladali veci na vytisteni, jen ja mam u sebe tiskarnu, takze to necham tak, pak se na to mladej podiva. holt cistka je cistka - chtela jsem ji udelat sama ale ten vichr co tu byl to tak nejak vyresil za me, a probirat se tim dal ja sama nebudu protoze by se mohlo stat neco jeste horsiho. a co budu v budoucnu potrebovat tak to asi vyplyne samo od sebe, a vesely je to ze mam tri disky a probirej se tim :-)

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 15:23 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
jinak ti moc dekuji za radu a pomoc, slo mi o to jestli se neco nepodelalo uplne a kdyz to tam vsechno je tak to bude asi dobry :ewink:

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 17:21 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
Ještě bych se chtěla zeptat když budu muset udělat komplet reinstalaci pc co s hrou ? dá se jen zkopírovat a pak vrátit zpátky nebo to budu muset znova instalovat a pak pracne na foru dohledavat vsechny haky a tlk a pod. veci a dostahovat to do toho ?

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 17:30 11. Jan 2015 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
NWN stačí jen překopírovat na externí disk a pak ho nakopírovat zpět. Nemusí se reinstalovat, pokud bude pouze reinstalovat počítač. (snad ti odpovídám dobře, nečetl jsem celé téma)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 17:40 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
jo diky za radu.

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pomoc a rada s PC
PostPosted: 18:41 11. Jan 2015 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
uz kopiruju a pak preinstalace ..

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits