Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 11:34 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 05:59 18. Jan 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Svým způsobem je jednodušší zahrát jiný charakter, než ten vlastní, když je ta postava jiného pohlaví. Je jednodušší se přenést přes to, když se té postavě něco nedaří a člověk z toho může mít i legraci, když není k postavě tak připoutaný.

A navíc jsou z nějakého důvodu mi v době, kdy jsem D. zakládal, přišli mužští čarodějové nudnější - jsou ve fantasy vykreslení často jako přes kopírák - ten starej tajemnej (proto, že nechce prozradit, že všechny problémy jsou důsledek jeho chyby v minulosti) zašedlej chlap, co všechno ví (Brom, Brumbál, Gandalf, Obi Wan, ...). (jsou výjimky - Mrakoplaš a jiní)

Na čarodějkách se se mi líbí že jde hrát ta snaha se emancipovat, že je to někdo, kdo by ve středověkém prostředí kvůli svému pohlaví byl normálně znevýhodněný, ale kvůli svým schopnostem vyniká v prostředí, které by tomu jinak nepřálo, a hezky se pak hraje ta arogance, to přehnané sebevědomí, zkrátka mi to přišlo přitažlivé.

Prostě mi přišlo zábavnější hrát knihomolku.

(Paulus by mi teď jistě připomněl craft - časem se nějaký ústupek pohodlnosti našel)

A s ohledem na současný stav věcí (muži raději hrají ženy) bylo výzvou hraní ženy, která se chová jako žena a ne jako součást výlohy v nevěstinci.

Když ne z jiných důvodů, tak proto, že je důležité, aby postava byla v nějakém ohledu obyčejná, lépe pak vynikne to ostatní a není to jako když pejsek a kočička vaří dort.


tl;dr - pokud zase začnu hrát, klidně si založím mága - chlapa, na tom už dlouho nelpím, ale nějaký ten rok dozadu jsem hrával převážně ženy ve hře pro jednoho hráče a mohu říct, že tehdy to i u mě bylo rozhodně proto, že hráč chce vnímat svoji postavu jako prostě úúúúžasnou a to pro chlapa jde u ženské postavy snáz :-)
+1 k tomu

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 09:48 18. Jan 2016 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Caehan wrote:
A s ohledem na současný stav věcí (muži raději hrají ženy) bylo výzvou hraní ženy, která se chová jako žena a ne jako součást výlohy v nevěstinci.


Stále tu chybí vyjádření ROFa, čímž chybí zástupkyně těch nejmodernějších přístupů:(.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 11:29 18. Jan 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:37 02. Feb 2008
Posts: 2654
Location: Praha
Tady jsem vlastně chlapa nehrála (je mi jasné, že Ryouš se nepočítá :D)

Hrála jsem několik mužských postav jinde. Nikdy mi, přiznám se, nevydržely v kusovém hraní déle jak půl roku. Buď to byly epizodky, nebo jsem tak nějak přešla zas k ženské.

Důvody proč chlapa hrát jsou trochu podobné, jako dole napsal Caehan u opačného pohlaví postavy/hráče, tak si jeho seznam částečně vypůjčím.
1. K charakteru opačného pohlaví se nejde tak snadno a dobře připoutat a snáze se z něj dělá sranda. Snáze se mu stávají věci, které bych u ženské hrála hůř. Ono se mi to tak hrálo trochu i s Ryuem.
2. Hodně mužských postav, které hrají chlapi (hlavně mladší), má tendenci hrát takové ty přehnané stereotypy toho, co je (asi) očekáváno jako přitažlivé (od žen? Od nich samotných?) Tesané rysy tváře, chladný (podle přesvědčení, pak máme ještě upřímný, pevný, propalující...) pohled, sebevědomý výraz, vyvinuté svalstvo u všeho bojového, nesmírná působící moudrost u všeho nebojového... Čest výjimkám. Platí to pochopitelně i obráceně, ženy mají zase své vzhledové stereotypy.
Chybí víc normálních chlapů. Ne nepřitažlivých a nudných, ale zajímavých víc charakterem a chováním, než popisem. :lol: Zahrát něco takového z pohledu ženské (tedy té, která v konečném důsledku tu mužskou přitažlivost hodnotí) je taková zajímavá výzva.
3. Taky je to možnost hrát přesné opaky toho, co se za přitažlivé považuje. Obhroublé nemyté typy, ulízlé slizouny... Hrát takovou postavu stejného pohlaví, to je pro mne o dost těžší. Důvodů je hodně, ta podvědomá touha po ocenění, nebo třeba podvědomé tíhnutí k "romantickým" linkám u ženských. :lol:

Takže v zásadě ano, hrála jsem mužské charaktery, ale nejraději formou epizodky.

P.S. K těm důvodům, proč hrají chlapi ženskou - všimli jste si, že když si chlap myslí, že hraje s ženskou hráčkou ženské postavy, jsou docela časté tendence "nadržovat" a pomáhat? Jednou jsme to otestovali s kamarádem - on hrál ženskou z účtu "hanka", já ženskou z účtu neutrálního - a ačkoli jsme chodili stále spolu, ten support, co měl, byl pro nás zdrojem dlouhotrvající zábavy. :D

_________________
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 14:54 18. Jan 2016 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Za mě je to asi tak, že jsem měl odehráno dost hlavních mužských postav (když nepočítám těch pár vedlejších ženských rolí, které byly spíš pro pobavení nebo zpestření) a tak mě lákalo zkusit si nějakou výraznější ženskou postavu, u které bych vydržel třeba delší dobu.

Osobně hledím na hraní ženských postav asi jako spisovatel, který provádí svou "hrdinku" nějakým příběhem. Vcítit se přímo do ženské postavy je sice opravdu obtížné, ale dá se alespoň vcítit do situací, ve kterých se nachází nebo si zkusit představit jaké pocity se u ní právě nacházejí (a taky nejspíš platí ta výhoda, co tu předestřeli Caehan a Braenn).

Kromě toho je tu to obligátní, že na ženskou se přece jen líp kouká :).

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 16:59 18. Jan 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:37 02. Feb 2008
Posts: 2654
Location: Praha
Ten argument o lepším koukání neplatí vždy. Jednou jsem si založila trpaslici. Pak jsem ji (omylem!) svlékla. Nevím, jak to cítí ostatní, ale na nahého trpaslíka se asi bude koukat o něco lépe, než na jeho něžnou polovičku. :wall:

_________________
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 17:36 18. Jan 2016 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Platí to asi v tomhle pořadí

* Vizuál. Ano, opravdu mě nebaví se koukat spoustu a spoustu hodin na prdel chlapa. A to se nepovažuju za nějakýho homofoba.
* Odstup Nestává se tak často, že bych do postavy vkládal svůj názor.
* Větší volnost Pokud se chová mužská postavu chaoticky a nepředvídatelně, je to pošuk. Pokud ženská, je to normální (viz Caehan).
* Support Ženské postavě častěji někdo nabídne support. Někdy protože je to součástí morálních principů postavy, jindy protože si myslí, že ženskou postavu hraje hráčka.
Jo a větší výběr hadrů :D

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 18:33 18. Jan 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Braenn wrote:
Ten argument o lepším koukání neplatí vždy. Jednou jsem si založila trpaslici. Pak jsem ji (omylem!) svlékla. Nevím, jak to cítí ostatní, ale na nahého trpaslíka se asi bude koukat o něco lépe, než na jeho něžnou polovičku. :wall:


Nikdy mě to netrápilo, trpaslici nesvlíkám, není pro to důvod.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 18:34 18. Jan 2016 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Já věděl, že se nemejou!

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 18:53 18. Jan 2016 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Braenn wrote:
Ten argument o lepším koukání neplatí vždy. Jednou jsem si založila trpaslici. Pak jsem ji (omylem!) svlékla. Nevím, jak to cítí ostatní, ale na nahého trpaslíka se asi bude koukat o něco lépe, než na jeho něžnou polovičku. :wall:
Argument (aspoň můj) byl mířen spíš na lidské ženy a podobně, "samice" ostatních ras jako trpaslíků, půlorků etc... (snad se hráči trpaslic neurazí, sám jsem kdysi hrál trpoše a ten na ně nahlížel běžným způsobem ) zrovna příliš estetična nepobraly :).

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 19:16 18. Jan 2016 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Fryn wrote:
Argument (aspoň můj) byl mířen spíš na lidské ženy a podobně, "samice" ostatních ras jako trpaslíků, půlorků etc... (snad se hráči trpaslic neurazí, sám jsem kdysi hrál trpoše a ten na ně nahlížel běžným způsobem ) zrovna příliš estetična nepobraly :).

Tohle radši neřikej Bersovi.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 19:22 18. Jan 2016 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Fryn wrote:
Argument (aspoň můj) byl mířen spíš na lidské ženy a podobně, "samice" ostatních ras jako trpaslíků, půlorků etc... (snad se hráči trpaslic neurazí, sám jsem kdysi hrál trpoše a ten na ně nahlížel běžným způsobem ) zrovna příliš estetična nepobraly :).
Tohle radši neřikej RoFovi.

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 19:29 18. Jan 2016 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Dobře, ani jednomu z nich to nepovím :).

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 03:09 19. Jan 2016 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Žen co hrají mužské chary obecně moc není.

Pár vyjímek, kdy to dělají pro legraci (např. teplý elf, teď nemyslím riena atd.)

Je pracda, že zrovna v guildě máme hráčku, která hraje za chlapa. I když bych měl říkat spíš bejka, u taurenů se to rozlišuje těžko.

Zvláštním faktem ale je, že právě u ras typu taureni a podobných podivností jsou to právě v 90% případů ženy, které hrají jejich samice.

Ve wowku, pokud potkáte taurenku, je téměř jistota, že jí hraje ženská. Je hodně takových, které schválně zakládají jiné postavy než tuctové bloodelfky/kozaté elfky (v případě nwn) právě aby šly proti stereotypu. Na tohle ostatně poukazuje i postava Tacobell ze stripů The Noob. A naopak Emonica na chlapy, co hrají koketní ženské postavy právě kvůli výhodám.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 13:08 02. Feb 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Caehan wrote:
Svým způsobem je jednodušší zahrát jiný charakter, než ten vlastní, když je ta postava jiného pohlaví. Je jednodušší se přenést přes to, když se té postavě něco nedaří a člověk z toho může mít i legraci, když není k postavě tak připoutaný.


On to prostě Caehan vystihl nejlíp. Prostě odreagování a zablbnutí si ve hře :).

Holky hrající chlapy jsem zažil fakt jen mizerné procento.
A jelikož je anglina neutrální jazyk, tak pohlaví druhého hráče beztak moc nepoznáš, takže to osobně moc neřeším. Ať si hraje kdo chce co chce.

Mimochodem chlapské charaktery jsem měl a stále mám (jednoho ještě občas hraju).

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Hráčky a jejich postavy
PostPosted: 17:46 02. Feb 2016 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Od Rofa bych cekal pikantnejsi reakci na toto tema.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits