Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 01:38 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142  Next
Author Message
 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 19:01 11. Oct 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Nalkanar wrote:
Děd Palikot - je tak hloupě skrytý v domě bez popisu, asi jako jediný balíkář, navíc pohyb v domě je náročný, protože je ten extériérový interirér zaplněn nábytkem. Nebylo by snažší dát ho před dům?


To je neúcta ke stáří tohle. Starýho člověka by ven na mráz déšť a horký letní slunce tahal. To je dneska mládež. Tohle za našich mladejch let nebejvalo. Bejkovcem přes náves je hnát.
*odplivnul si starý Palikot a zahrabal se ještě hlouběji do houně ve své smradlavé a štěnicemi zamořené chatrči*

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Last edited by RainMan on 14:49 18. Oct 2018, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 08:15 12. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Některé ty pravidla jsou uh uh .....

Quote:
Cílené zasekávání potvor o terén

* Zasekávání potvor o terén lokace, odkud nemohou vylézt tak, aby se např. daly snadno zastřelit nebo zabít kouzlem.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Jak to jako někdo pozná, zda je to cílené nebo ne?

V dungoch je někdy hodně placeablů a nebo různých vrat a mříží a potvory se o ně zasekávají i samovolně, bez zavinění hráče. To je mám jít vyprostit? :) A nebo mám jít otevřít vrata (které byly už při příchodu do dungu zavřené), aby mě mohla potvora napadat? Snižuje to inteligenci hrané postavy.

Quote:
Přehazování věcí a peněz mezi postavami

* Za přehazování věcí se považuje i přehazování pomocí prostředníků, kontejnerů atd.

Obvyklý trest:

- Smazání všech postav na daném účtu a účtech příbuzných.


Osobně bych byl pro zrušení tohoto pravidla. Nejlepší by bylo, kdyby postavy hráčského účtu měly společné konto v bance a trezor.
DM nebudou muset dělat policajty. Ale chápu je to možná pro některé moc radikální. Na druhou stranu by se snáz hrálo.

Quote:
Volání pomoci po tellu

* Volání po tellu pomoci od jiných PC, které vám pak běží pomoci z druhého konce světa, ať už v PVP nebo za účelem osvobození z obklíčení NPC, jisté smrti atd.

Obvyklý trest:

- Dle zvážení situace DM kill nebo smazání věci či postav.


Další pravidlo, které by stálo za to zrušit. Nevidím v tomhle žádný problém. Vždy by to šlo nějak RP okecat.
Možná by bylo lepší snížit postih za smrt.

Quote:
Nenahlášení špatných výkupních / prodejních cen craftových surovin a výrobků

* Bezmezné a opakující se prodávání se ziskem větším než cca. 10% z nákladů.

Obvyklý trest:

- Zpravidla smazání věcí, peněz a expů.


Nepočítám kolik mě stojí náklady, takže proč bych měl počítat zda mám zisk víc jak 10%? Pochybuju že by to ničilo ekonomiku víc jak kolečkování dungů a bossů.

Quote:
Cílené zasekávání příšer o mříže a jejich následné ostřelování

* Je zakázáno zasekávat příšery o mříže nebo jiné průstřelné zábrany a následně je skrz tuto překážku zabíjet. Takovéto chování bude chápáno jako zneužívání XP systému.
* Není zakázáno si těmito překážkami pomáhat k útěku. Trestáno bude pouze XPení s pomocí této techniky.

Obvyklý trest:

- DM kill a v opakovaných případech trest daleko vyšší.


Opakující se pravidlo.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 10:34 18. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Neuvažuje se o snížení ECL 2 na ECL 1? Mě to ECL 2 přijde vcelku dost tvrdé, když ty rasy nemají zásadní výhody a ještě životopis schvaluje DM tým.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 10:39 18. Oct 2018 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
On je to záměr. Cílem je snížit právě počet všech příšer na minimum. Chceš hrát příšeru, tak můžeš ale je to nevýhodné.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:05 18. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Existuje statistika kolik jich vlastně je?

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:16 18. Oct 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Puxina wrote:
Existuje statistika kolik jich vlastně je?

To jde dost špatně udělat, protože založenejch jich sice může bejt dost, ale to neznamená, že ty postavy někdo hraje.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 14:26 18. Oct 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
A procentuelní zastoupení všech založených? To už by mohlo něco říkat, ne?

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 14:41 18. Oct 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Bych to zkusil formou nějakého vlákna na fóru. Ti co aktivně hrají, obvykle i sledují forum. Když to vyhlásí nějaké DM a nechá si to poslat přes PM, nebude hrozit ani riziko OOC zneužití. I kdyby to napsal někdo z hráčů asi by o nic nešlo. Ostatně stejně tu každý druhý hráč/ka má vypsaná jména postav v podpisu.
Teoreticky by nějaký seznam mohl být přínosem i při zakládání nových postav. Takhle je nás na serveru 5 a půl a nováček by třeba i snaz našel pro svou postavu partu, kdyby věděl už na začátku, že na serveru je např málo aktivních druidu nebo naopak barbaru apod.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 15:10 18. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Mě spíš jde o to, že si nemyslím, že by bylo nějak to procento "újetáků" vyšší.

Tím myslím to, že pořád nejvyšší procento postav bude elf, člověk a půlelf (v tom pořadí jak jsem napsal). Následovat budou půlčíci, půlorci, a pak už směs všeho gnómové, trpaslíci, tieflingové, půldraci, víly a osobně si myslím malé procento aasimarů.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 15:39 18. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Puxina wrote:
Mě spíš jde o to, že si nemyslím, že by bylo nějak to procento "újetáků" vyšší.

Tím myslím to, že pořád nejvyšší procento postav bude elf, člověk a půlelf (v tom pořadí jak jsem napsal). Následovat budou půlčíci, půlorci, a pak už směs všeho gnómové, trpaslíci, tieflingové, půldraci, víly a osobně si myslím malé procento aasimarů.


Já si třeba myslím, že procento víl a půldraků není úplně zanedbatelné. Gnomové a půlčíci jsou naopak víceméně vymřelý druh. Klasických elfů tu máme také pomálu, všem na NT narostla křídla :-D. Velmi častí jsou půlelfové. Berou si je hráči, kteří chtějí něco víceméně lidského, ale zároveň nechtějí, aby jim to zestárlo. Trpaslíci tu měli slušné zastoupení, ale odchodem několika skalních hráčů se jejich základna postupně ořezává směrem k nule. Nejhůř změny chytli tieflingové, kterých nějak výrazně moc nikdy nebylo, a hlavně jsou trošku "samoregulační" jak se z temných uliček a zapadlých křižovatek přirozeně transformují do rolí rohožek ve vilách inkvizitorů :-D.

Čísla neznám, tohle je jen můj odhad.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 16:04 18. Oct 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Máš tam chybku: *rohožek víl-Inkvizitorů. :lol:

Gnómy, co se pamatuju, nehraje nikdo nikde, nanejvýš jejich podtemňanskou variantu (ale né moc na TH).
Půlčíci mi příjde, že jsou o nátuře lidí. Někdo je hraje jako afektované zrůdnosti a někdo umí uhrát tu pravou hobití povahu. Jen mi příjde, že TH není úplně prodexová a obvyklá asociace je hobit = dexař.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 16:33 18. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Nedaly by se u vozků změnit jejich hlášky? Něco ve stylu "všichni na palubu, loď právě odjíždí" nezní zrovna moc RP.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:11 19. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Goran wrote:
......


Tak já to beru ze svého pohledu, co zatím vidím ve hře a co se většinou hrává no :)

Nalkanar wrote:
.....


Hehe jo gnóm je takové povolání, které uvidíš ve hře zřídka.

A dexař jo Thalie vcelku dexové buildy bije. Já si postavím Abinu, si říkám dexař bude mít super OC a ono prd. Ještě že mám jiné výhody :D.

Jinak až se budou revidovat obchody. Dejte do nich prosím i nějaké použitelné kordy. Zatím jsem viděl jen jeden kord co měl +4 AB ale dmg nic, prostě jen ostrost. Jiné zbraně mají klidně +4 a vždy mají nějaký bonus na dmg.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:42 19. Oct 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Bych řekl, že věci v obchodech jsou schválně slabší, aby se podpořil prodej craftových výrobků. Horší už bude asi sehnat ve hře nějakého toho craftmana. Třeba dodavatele zbraní a zbrojí pro mé postavy už jsem neviděl online téměř rok.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 09:54 19. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
RainMan wrote:
Bych řekl, že věci v obchodech jsou schválně slabší, aby se podpořil prodej craftových výrobků. Horší už bude asi sehnat ve hře nějakého toho craftmana. Třeba dodavatele zbraní a zbrojí pro mé postavy už jsem neviděl online téměř rok.


Některé předměty má Dobrodruh Herold fakt solidní. Ale hodně jich je podmíněno povoláním či přesvědčením. (škoda že jsem pozdě začal klikat UMD :twisted: )

Ale jelikož mám postavu na kord, tak zatím jsem tam viděl jen samé +1 AB + dmg, +2 AB +dmg, +4Ab + ostrost.

Ano, já mám kord z craftu a ten je solidní :).

Craft má další nevýhodu. Kováře najdeš, ale co jsem slyšel očarování je těžké a hlavně finančně náročné jako na TH1, tak to očarovávač bude problém :).

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits