Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 04:41 23. Jul 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pravidla
PostPosted: 02:13 30. Dec 2007 
Offline
Oficiální informace
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 15:37 27. Nov 2007
Posts: 372
Každý hráč Thalie je povinen tato herní pravidla znát a dodržovat je. Neznalost neomlouvá. Tým si vyhrazuje pravomoc kdykoli pravidla upravit či změnit.

Pravidla:

Pár rad pro nové hráče

- Čtěte pozorně fórum, veškeré úpravy, pravidla a další nezbytné věci se dozvíte zde.

Pravidla pro hru s Dungeon Mastery

- DM je na serveru Thalie nejvyšší autoritou.
- Znevážení této autority se může trestat až BANem IP adresy.
- Rozhodnutí DM jsou pro hráče konečná a neoddiskutovatelná.
- DM můze rozhodnout i jinak než v rámci pravidel, pokud to bude ve prospěch hry.
- Ceny a funkce vech věcí na serveru, včetně těchto pravidel se mohou na základě uvázení DM měnit s okamžitou platností.
- DM v žádném případě nenahrazuje ztraty zpusobene kradezi. Výjimkou jsou ztráty zaviněné chybou ve hře.
- Je zakázáno žádat DM o jakékoliv zvýhodnění (např. poskytnutí lepšího vybavení, xp, oživení atd.).
- Stížnosti na DM adresujte hlavnímu DM, případně vedoucímu týmu.
- Je zakázáno vyvolávat flame ke zpochybnění rozhodnutí DM.
- DM nesmí zneužívat svých pravomocí k nadržování nebo poškozování hráčů pokud to je v rozporu s pravidly. Např. nesmí vylepšovat své postavy, s výjimkou testu funkcní hry.

Chyby a nedostatky ve hře

- Je zakázáno zneužívání herních chyb.
- Všechny nalezené chyby jsou hráči povinni nahlásit na forum do prislusne sekce nebo nekteremu z DM nebo WB.
- Zneužitelné chyby je hráč povinen hlásit DM soukromou zprávou PM a nezveřejňovat je.

Hráčské účty a postavy

- Jméno postavy ve hře či její titul, stejně též jméno účtu, nesmí obsahovat vulgární nebo mít urážlivý charakter, ani výrazy, které by si hráči mohli splést s NPC postavami (jako např. Wight, Ghoul, Dragon apod.).
- Jméno postavy ve hře musí odpovídat zažitým zvyklostem pro RP (Postavy se jmény typu Arnold, WC13, 785, Maniak30 apod. budou nemilosrdně mazány).
- Ze systémových důvodů je zakázáno vytvářet postavy beze jména. - Vyvarujte se kopírování jmen velmi známých postav a hrdinů z počítačových her a filmů (Gandalf, Legolas, Minsk, Daelan apod.). S vymýšlením jmen pro vaše postavy vám může pomoci generátor, který je k dispozici při tvorbě postavy.
- Můžete hrát jen s postavami, které byly vytvořeny na tomto serveru.
- Hráč má právo požádat o smazání postav, které již nebude používat. Žádosti se zapisují na foru do příslušné sekce, nebo se sdělují DM.
- Je zakazáno přendavání věcí mezi postavami jednoho hrače, at položením na zem, či za pomoci jineho hráče. Hříšníci budou potrestání sebráním věcí, v opakovaných případech až smazáním postavy, ktera věc přendavala.
- Je zakázáno zakládat více postav s identickým jménem. V takovém případě postava nebude vpušťena do světa.

Pravidla slušného chování

- Cilem Thalie je vytvoril RP svet.
- Porušení závažnějšího charakteru je trestáno okamžitým smazáním účtu a BAN IP a CDKEY.
- Hráči jsou povinni respektovat zásady dobrých mravů a slušného chování. Je zakázáno urážet či ponižovat ostatní hráče, vyjma RP hry postav. Je zakázáno používat obscénní či jinak nevhodné výrazy.
- Hráči jsou povinni chovat se ve vztahu k DM uctivě.

Komunikace

- Slušné chování a vyjadřování je samozřejmostí.
- Hráci smějí při hře mluvit pouze IC (In-Character, tedy pouze mluvit jako by oni byli tou postavou, za kterou hrají).
- Pokud si potřebujete sdělit nějaké informace OOC (Out of character, tedy co nesouvisí s vaší postavou), jste povinni před kazdou hlášku napsat OOC: nebo //. Nebo používat "Tell to" na postavu, které je to určeno. Využívání OOC je povoleno jen pro sdělení nejnutnějších informací.
- Používání Shout (Křik) je zakázáno. Používat jej smí jen DM (např. "odpojte se")

Zákaz cheatovaní

- Je zakázáno využívání cracků nebo případných chyb ve hře, které by mohly být označeny jako podvod při hře.

Role Playing

- Thalie je Role Playing svět. Tedy hraci by se podle toho meli chovat. To znamená, že hra postav by měla co nejlépe odrážet jejich character (např. zlá postava se chová zle, dobrá dobře). Pokud se tak hráči nebudou chovat, nebudou postihováni (s výjimkou extrémů), ale tu, co se budou snažit hrát co nejlépe RP, mohou být odměňováni.

CvC

- Pokud dojde k boji hracskych postav (PvP nebo CvC) a je jedna ze stran zabita, mela by postizena postava setrvat chvili v podsveti a pote co se odebere do sveta zivych, hrat ztratu pameti. Ne se rozbehnout za postavou, co ji zabila a jit se pomstit. Takove pripady budou tvrde trestany!

Smrt

- Pokud postava zemre, presune se do pekla, automaticky ztraci pamet v delce jedne hodiny. Tedy nepamatuje si kde byl, ani kdo ji zabil. Ani pokud je ozivena kouzlem ,,oziv mrtveho", ,,vzkrisenim" ci v chramu pamet se ji neobnovi. Postava by se mela podle toho take chovat.

Pernamentni smrt

- Je na kazdem hraci, zda bude na pernamentni smrt hrat. Zadny jiny hrac ho k tomu nesmi nutit! Postavu muze nechat zemrit jen samotny hrac, nebo ve vyjimecnych priparech DM (napr. poprava masoveho vraha, ci dlouho stihaneho zlocince).

Obchody

- Nedoporucujeme postavam na vysokych urovnich rozdavani pro ne ,,nepotrebnych" predmetu postavam slabsim. Zbytecne se tim nici ekonomika sveta. Zkuste si predstavit danou situaci vzitim se do postavy - nekomu koho neznam, nevenuji na potkani predmety v hodnote nekolika tisic ci vice. Pokud DM takoveto pripady zaznamenaji, bude s hraci podle toho nakladano.

Utoky na mesta, vesnice, osady

V lokaci sídel (města, vesnice, pevnosti, atd.) a jejich nejbližším obydleném okolí (např. farmy) je CvC bez dohledu DM zakázáno. Tento zákaz platí dlouhodobě a jeho důvod je popsán v pravidlech na webu:
Quote:
Útoky na mesta, vesnice, osady
Je zakázáno útočit na města, vesnice či osady, bez dohledu DM. Ve měste není jen pár hloupých NPC, které stojí a nechaji se zabít. Například někdo z vesnice by mohl doběhnout pro pomoc, ve městě by stráže zavolaly posily a podobně. Pokud DM zjistí takovéto případy, může sáhnout až k smazáni dotyčné postavy! I za dohledu DM, bude následovat reakce světa. Například. vypsání zatykače, zákaz vstupu do měst a pokud je dotyčná postava chycena, může dojít k uvěznění, či k popravě postavy = pernamentní smrt.

Především v případě frakčního boje může v takové situaci velice snadno dojít k zapojení okolního světa do šarvátky. Proto je z hlediska pravidel jedno, jak rychle byl útok proveden, jestli byl cílen na osadu nebo "jen" na hráčskou postavu.

Naopak není zakázán útok na skupinu NPC opačné frakce mimo okolí osad. Stejně tak není zakázán útok na PC v oblasti, kde jsou tyto NPC.
Za okolí osad jsou považovány lokace sousedící s osadou.
V žádnem případě NESTAČÍ napsat do družiny a pokud nepřijde reakce od DM útok začít, takovéto jednání bude považováno za porušení pravidel.

Rasy, subrasy

- Je zakazano hrat jakoukoliv jinou rasu nez ty co Thalie umoznuje bez svoleni DM.

Hlasy

- Je zakazano pouzivani hlasu typu lich, drak, upir, demon apod. Hlas musi odpovidat rase a pohlavi vasi postavicky.

Vzhled

- Je zakazano mit vzhled postavy jiny nez odpovida zakladnim rasam na Thalie. Vyjimky a nejcastejsi barva vlasu a kuze muze byt uvedena u jednotlivych ras a subras. Takze zadna modra kuze, kridla, rohy, ocas, atd pokud hrajete bezneho cloveka a zadna bila kuze za drowa.

Tresty

- Pokud došlo k porušení pravidel, je na DM, jak prohresek vyresi. Informujte o dané záležitosti DM (na ICQ nebo na fóru). Pri zavaznejsich obvineni, je dobre mit dukaz (napr. screen), nebo svedectvi dalsi postavy.

Zbytecne OOC

Zbytecne OOC budou DM trestat. Zejmena pri Q. Ze mate lagy, jdete na kafe, nebo veceri, nikoho opravdu nezajima. Muzete to zahrat i jinak v IC vasi postavy. Tohle je opravdu zbytecne a kazi to hru.

Obtezovani po tellu

DM budou trestat jakekoliv obteznovani ostatnich po tellu, at uz v ramci PvP, zadosti o pomoc, ci kdyz si nekdo bude chtit jen tak pokecat. Pokud vam to vadi a dotycny vas stale otravuje, poslete DM screen.

Kanal parta

Je zakázáno používat kanál parta na jiné účely než komunikaci s NPC a v Questech. Zbytečně to otravuje DM, kteří dělají něco jiného a za druhé se jedná o zneužití systému, pokud takto komunikuje postava s jinou postavou na konci světa. Parta neslouží ani jako OOC kanál, OOC věci si sdělujte po tellu. Zbytecne psani do party, napr. jen rozhovor v druzine, slysi vsichni DM ve hre a opravdu je to rusi od jejich prace.

Obtěžování členů týmu

Je zakázáno obtěžovat tellem DM a WB hrající za postavy. Stejně tak DM ve hře. Takovéto případy budou tvrdě trestány. Dotyčným akorát kazíte hru!

Craft

Pokud zjistíte, že prodáváte výrobek s větším než cca 25% ziskem, hlaste tuto vec neprodlene do chyb craftu.
Jakekoliv nenahlášene zneuživaní bude postiženo zabavenim veci (i těch, které jste si diky tomu nakoupili v obchodech).

Restarty, pady serveru

Po restartu, kdyz nabiha server, tak ho nechte alespon pul minuty nabehnout. Kdyz se tam budete pripojovat hned jak naskoci, tak ho akorat shodite a ve hre budou lagy!!! Jestli se tam nekdo bude stale pripojovat a nenecha ho nabehnout, tak bude potrestan...

Jmena postav

Nepouzivejte jmena znamych fantasy hrdinu (Gandalf, Bilbo, Lancelot a podobne), na Thalii si vytvarite vase nove hrdiny, ne kopie znamych postav. Usetrite tim DM praci a nebudou vam muset rikat, at si zalozite novou postavu a nebo menit jmeno. Při vymýšlení jména postavy respektujte doporučení zde na webu Thalie, kde najdete i rady, jak začlenit postavu do určité zeměpisné oblasti. V případě pochybností se neváhejte poradit s DM či kronikáři, kteří vám poradí.

Smrt v Q

Pokud zemrete pri Q a nebo za pritomnosti DM (spor s NPC atd.) tak nedavejte respawn, nevite, co muze DM udelat, take nemusite zemrit, vasi rmtvolu odtahnou nepratele... A v zadnem pripade nedavejte respawn a nebezte tam, kde jste zemreli... Smrti pro vas Q, pokud vas nikdo neozivi a nebo DM nerekne jinak konci.

To same plati, kdyz zemrete v dungeonu a date respawn a bezite hned za partou, s kterou ste tam byli... Vase postava ztraci po smrti pamet, tak na to myslete. Za takoveto chovani budou dm strhavat zkusenosti!

Zabiti v PvP (CvC)

Pokud vasi postavu nekdo zabije v PvP (CvC), tak vyckejte alespon 20. minut v pekle. Nikdy nevite, co dotycny bude s vasi mrtvolou delat. Muze vas odnest do chramu, svazat a predat spravedlnosti, atd. Kdyz date respawn, tak dotycnemu zmizi vase mrtvola z inventare. A nevypada pak dobre, kdyz vas DM musi hazet zpet do pekla a vytvaret vasi mrtvolu. Muzete se taky z dotycnym domluvit po tellu, jestli s vasim telem bude neco delat... Kdyz ano, tak nesmite davat respawn.

Jizda na jízdním zvířeti v interieru

Je naprosto nepřípustné aby se postava proháněla po interierech na jízdních zvířatech. Pokud DM takové případy zachytí bude je trestat.

Promena na koni

Je zakazano se promenovat do cizi podoby na koni. Zatim to neni omezeno systemove, ale jedna se o chybu ve hre, kun se nemuze promenit spolecne s postavou. Toto budou DM rovnez trestat zabavenim kone a v opakovanych pripadech postihem na xp.

Zakazane predmety

Nasledujici predmety jsou zakazena a postavy musi hlasit jejich nalez DM. Budou jim vymeneny za slabsi. Postava je do vymeny nesmi pouzivat, pokud tak ucini, bude ji predmet bez nahrady zabaven. Vetsina uz by padat nemela, ale nekdy se stane, ze vypadnou...

- predmety s imunitami (volnost pohybu, na mysl, atd.)
- predmety s permanentni rychlosti (haste)
- opasky s redukci zraneni 20/-
- amulety s redukci na elementy 20/-
- předměty s přirozeným OČ (natural AC)

Dále jsou zakázány veškeré předměty z NWN lootu nesou názvy jako Těžká kuše +3, Pavéza +2 atp.

Hraní v nepřátelských frakcích
Pokud hráč změní frakci (přejde z podtemna na povrch, či naopak, nebo vstoupí do další guildy), bez ohledu, zda tak učiní s jednou postavou nebo s novou, se stejným účtem nebo jiným, nesmí se vrátit k frakci původní dříve než po dvou měsících real.
Hráč je povinen nechat se vyloučit z guildovních fór frakce, kterou opouští.
Za změnu frakce se považuje vstup do guildy, jejíž cíle jsou v rozporu s cíli guildy, ve které již hráč působí, pokud tak činí s jinou postavou, než s postavou původní guildy (postava jako dvojitý agent je tudíž možná).
Za změnu frakce se nepovažuje vstup do guildy, pokud hráč v současnosti v žádné není.
Za změnu frakce se nepovažuje vstup do guildy, která je v přátelském vztahu s guildou původní a nijak se zájmy guild nekříží. O případném konfliktu rozhoduje DM.
V případě, že hráč již hraje ve dvou guildách a tyto se stanou nepřátelskými, musí si vybrat, kterou opustí (pokud jsou členy guild dvě různé postavy).
Za změnu frakce se nepovažuje krátkodobé zajetí do doby 7 dnů real.

Hráč si při přechodu k jiné frakci musí nechat smazat, nebo zmrazit postavy předchozí frakce. Provede tak některý z adminů.

Kontroly porušení tohoto pravidla budou prováděny namátkově a u obzvlášť křiklavých případů.

Cílem tohoto pravidla je, aby se co možná nejvíce snížilo riziko přenášení OOC informací a jejich zneužívání za současného zachování stávajících možností hraní.

Odhazování předmětů na zem

Je zakázáno odhazovat předměty které se postavě nehodí na zem, k odhazování takových předmětů slouží kontejnery ve městech popřípadě předmět lopata, kterým vytvoříte dočasný kontejner do něhož můžete předměty odložit.

Zneužívání informací nabytých OOC cestou ve hře

Je zakázáno zneužívat informace, které postava nezískala IC cestou k poškozování jiných postav atp. Pokud bude zjištěno takovéto zneužití informace, kterou postava neměla šanci získat bude následovat adekvátní trest.

Je zakázáno odhazovat předměty které se postavě nehodí na zem, k odhazování takových předmětů slouží kontejnery ve městech popřípadě předmět lopata, kterým vytvoříte dočasný kontejner do něhož můžete předměty odložit.

Dva byty na postavu

Na každou postavu připadají ve hře maximálně dva byty kdekoliv ve světě. Porušení může být trestáno odebráním přespočetných bytů bez náhrady. (Bude ošetřeno systémem) Pokud se někdo systém pokusí obejít prostřednictvím dalších postav budou mu tyto byty taktéž bez náhrady odebrány.

Nejčastější prohřešky a obvyklé tresty:


Přehazování věcí a peněz mezi postavami

* Za přehazování věcí se považuje i přehazování pomocí prostředníků, kontejnerů atd.

Obvyklý trest:

- Smazání všech postav na daném účtu a účtech příbuzných.


Odlog před jistou smrtí

* Stačí svědectví daného DM. O situaci se nedebatuje, spadnutí internetu, vypnutí PC rozhněvaným tatínkem, není dokazatelné a nebude se dohledávat.

Obvyklý trest:

- DM kill, smrt navíc, popř. stržení levelu.


Obtěžování jiných hráčů křikem nebo tellem

* Je nutno doložit screenem, pokud danou situaci neviděl DM (pokud se jedná o křik).

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Cílené zasekávání potvor o terén

* Zasekávání potvor o terén lokace, odkud nemohou vylézt tak, aby se např. daly snadno zastřelit nebo zabít kouzlem.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Obtěžování hrajících DM, WB a jiných členů týmu tellem

* Je nutno doložit screenem. Hráči nemají právo po DM nebo WB po tellu něco žádat. I oni mají právo si vklidu zahrát.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Zneužívání přechodů

* Např. číhání na jiné hráče na přechodu a následný útok, kladení pastí přímo na přechod nebo blízko něj, lákání nepřátelských NPC k přechodu nebo behání sem a tam mezi lokacemi za účelem setřesení pronásledující nepřátelské PC nebo NPC. Patří sem i vědomé lákání nepřátelských NPC na určité místo a zanechání jich na místě neporažená.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Znevážení DM autority

* Nadávky, neuctivé chování k DM, ať už ve hře, na fóru nebo jinde nebude tolerováno. Raději si udělejte screen!

Obvyklý trest:

- Dle závažnosti, zpravidla BAN.


Pomoc vlastní postavě pomocí jiné vlastní postavy

* Např. odlog před smrtí a následující relog za další postavu, která jde vymlátit na dané místo potvory, aby se druhá postava osvobodila. Toto platí i pro volání pomoci od jiných PC po tellu.

Obvyklý trest:

- Zpravidla smazání věci nebo postav.


Volání pomoci po tellu

* Volání po tellu pomoci od jiných PC, které vám pak běží pomoci z druhého konce světa, ať už v PVP nebo za účelem osvobození z obklíčení NPC, jisté smrti atd.

Obvyklý trest:

- Dle zvážení situace DM kill nebo smazání věci či postav.


Zneužívání herních chyb (bugů) k vlastnímu prospěchu

* Vše od využívání bugů ať už za cílem získání peněz, předmětů a jiných výhod. Např, zneužívání chyby v obchodě, špatné ceny předmětu, chybná výkupní cena trofeje atd.

Obvyklý trest:

- Dle závažnosti situace - od smazání předmětů a peněz až po smazání všech postav na accountu.


Nenahlášení špatných výkupních / prodejních cen craftových surovin a výrobků

* Bezmezné a opakující se prodávání se ziskem větším než cca. 10% z nákladů.

Obvyklý trest:

- Zpravidla smazání věcí, peněz a expů.

Zneužívání nepřítomnosti DM ve hře

* Jakékoliv zneužívání nepřítomnosti DM ve hře. Např. vybíjení měst, ignorování okolních NPC atd.

Obvyklý trest:

- Dle závažnosti prohřešku.


Útok bez nastavení odporu / dislike

* Útočník si musí nastavit před útokem odpor / dislike! Nepřátelské frakce by měly odpor / dislike nastavovat hned po vstupu do hry. Stačí napsat příkaz ,,/pc dislike".

Obvyklý trest:

- Stržení levelu nebo DM kill.


Zneužívání systému časových xp a jejich cílené lovení

* Jedná se o cílené lovení časových xp např. pomocí bezduchého klikání na předměty, psaní nesmyslných hlášek za účelem udržení toku časových xp.

Obvyklý trest:

- Zastavení toku časových xp až na 1 rok. V opakovaných případech až smazání postav.


Jízda na zvířeti v interiérech

* Jedná se o jízdu na zvířeti v jeskyních, interiérech domů atd., tedy na místech, kam by zvíře normálně nevjelo.

Obvyklý trest:

- DM kill + zabavení zvířete.


Spamování DM kanálu

* Bezdůvodné spamování DM kanálu, např. osočování DM ze zabití postavy, nadávky, výtky atd.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Proběhnutí dungeonem v neviditelnosti (vylepšené neviditelnosti, útočišti, skrytí atd.) až k bossovi a následné zabití bosse

* Cílené lovení bossů tím způsobem, že postava obíhá dungeony v neviditelnosti (vylepšené neviditelnosti, útočišti, skrytí atd.), proběhne v neviditelnosti několik likací či až k bossovi, aniž by vybila ostatní NPC, následně zabije bosse, vybere loot a opět v neviditelnosti vybehně z dungeonu pryč, aniž by bojovala s okolními NPC.

Obvyklý trest:

- DM kill, nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Provozování řemesla v proměně

* Je zakázáno provozovat řemeslo v jakékoliv proměně (kouzlo proměň, druidovy a měňavcovy proměny atd.).

Obvyklý trest:

- DM kill, stržení levelu, nebo smazání craftových xp. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Zneužívání kanálu "Parta" k OOC komunikaci

* Je zakázáno využívat kanál "Parta" k OOC komunikaci mezi členy družiny.

Obvyklý trest:

- DM kill nebo stržení levelu. V opakovaných případech trest daleko vyšší.


Cílené zasekávání příšer o mříže a jejich následné ostřelování

* Je zakázáno zasekávat příšery o mříže nebo jiné průstřelné zábrany a následně je skrz tuto překážku zabíjet. Takovéto chování bude chápáno jako zneužívání XP systému.
* Není zakázáno si těmito překážkami pomáhat k útěku. Trestáno bude pouze XPení s pomocí této techniky.


Obvyklý trest:

- DM kill a v opakovaných případech trest daleko vyšší.


Vytváření postav se vzhledem neodpovídajícím rase

* Je zakázáno vytvářet postavy, jejichž vzhled je ve vážném rozporu s jejich rasou (např.: drow s bílou kůží, blonďatý východňan, jižan bílý jako stěna, modrovlasý a modrortý člověk, atd.). Výjimky jsou povoleny pouze v případě, že daný vzhled schválí někdo z DM.

* Pokud bude taková postava zastižena ve hře, dostane její hráč nejprve upozornění, že její vzhled není v pořádku. Bude mu následně nabídnuto jej změnit tak, aby odpovídal rase dané postavy. Pokud nabídku i přesto odmítne (a nebo bude k DM dokonce drzý), bude následovat smazání postavy.

Obvyklé řešení:

- Dohoda o změně vzhledu postavy podle podmínek její rasy a v případě neuposlechnutí smazání postavy.


Zneužívání mechaniky NWN - relog na jiné postavy

* Je zakázáno zneužívat dalších postav na účtě/jiných účtech téhož hráče, ke zjišťování stavu ve světě. Například rozmístění postav po obchodech a jejich občasné logování za účelem zjištění sortimentu obchodu (např. po každém restartu).

Obvyklý trest:

- DM kill nebo stržení levelu u hraných postav (ne těch relogovacích). V opakovaných případech trest daleko vyšší.

Vyexpování ostatních postav zneužitím xp systému

* Jedná se o cílené vyexpování dalších postav tím způsobem, že je vyšší level mimo partu a jen nižší levely boostí či jim jinak vypomáhá, sám aktivně nebojuje a kouká, jak se sami expí. Takto dají nižší levely potvory, na které by neměly bez vyššího levelu ani nárok a pobírají xp, jako by je zabili samy.

Obvyklý trest:

- Stržení několika levelů. V opakovaných případech až smazání postav.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pravidla
PostPosted: 19:48 18. Feb 2019 
Offline
Oficiální informace
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 15:37 27. Nov 2007
Posts: 372
Na základě dřívějšího oznámení o změně funkce hráčských gild připomínáme tato pravidla:

Většina ve světě existujících organizací není gildami, ale tzv. 'pozaďovými uskupeními', tedy organizacemi NPC, zakotvenými v reáliích světa. Typickým příkladem jsou Rytíři Úsvitu, Královská garda nebo Karathská stráž, což jsou organizace, které existují nezávisle na vůli PC a prakticky žádná běžná akce PC je nemůže ze hry odstranit (může však samozřejmě vyvolat interakci, např. je naštvat) bez souhlasu HDM (zkratka pro Hlavního DM. Souhlas Hlavního DM může být nahrazen souhlasem Vedoucího Týmu, souhlasem jiné pověřené osoby v Týmu či souhlasem Týmu jako celku).
Nepodávejte tedy za své postavy žádost o přijetí k těmto organizacím. Taková věc vyžaduje aby se vám DM věnoval osobně, zabírá mu to mnoho času a výsledek je obvykle nijaký - jedna postava toho samo mnoho ve hře nevyprodukuje. Spíše založte uskupení sympatizující s cíli této organizace a snažte se hráčskou aktivitou aby si vás povšimla, potom s vámi může navázat kontakt sama.
Jinými slovy, nebudou už přijímány postavy přímo k Rytířům Úsvitu, Azurové věži a k dalším NPC uskupením, pokud DM přímo neoznámí nábor do těchto organizací, nýbrž hráči sami musí vyvinout aktivitu, která je může dostat do kontaktu s dotyčnou organizací.

Pravidla pro hru v gildách a hráčských uskupeních

Hráčské gildy v novém pojetí budou fungovat dynamicky, tedy mohou pružně vznikat a zanikat. Podstatnými faktory pro to bude jen a pouze hráčská aktivita. Nutným předpokladem pro vznik gildy jako hráčského uskupení je především:
- existence vůdce gildy, tzv. guildmastera
- existence dalších alespoň 2 postav (guildmaster sám nestačí)
- hráčská aktivita
- stanovení cílů gildy


Důvody pro tyto požadavky jsou prosté. Existence guildmastera sejme z DM nutnost 'uhánět' jednotlivé členy uskupení a přenese většinu organizačních starostí na bedra hráče. Guildmaster bude odpovídat za OOC i IC organizaci (OOC jako hráč a IC jako postava) a bude jménem gildy komunikovat s Týmem.
Z uvedeného rovněž vyplývá, že postava guildmastera by měla mít pro vedení skupiny nějakou IC kvalifikaci (vlastnosti, tradici, zázemí atd.).
Další postavy jsou nutné z toho hlediska, že guildmaster sám gildu nevytvoří. Musí se jednat o aktivně hrající postavy, které může DM ve hře spatřit. Nesmí se jednat o postavy téhož hráče (ani z odlišných účtů), nýbrž fyzicky o postavy různých hráčů. Je doporučeno aby postav v gildě bylo více než toto minimum, protože ne vždy mohou všichni hrát a pak činnost gildy trpí.
Hráčská aktivita je další nutností, asi není nutné řešit proč. Bez hráčské aktivity gilda prostě nemůže fungovat.

A nakonec stojí věc zcela nejdůležitější - stanovení cílů gildy. Pravdou je, že u řady gild DM prostě nevědí, čím se gilda zabývá a kam směřuje své úsilí. Stanovení cílů je prioritní věc, protože podle něj HDM (či jiná určená osoba z Týmu) stanoví postavení gildy ve vztahu k ostatním, případně křížení zájmů, antagonismy či naopak možnosti spolupráce. Bez určení cílů je gilda jen volným uskupením hráčů, kteří se zrovna sešli ke hře a jako gilda nebude - a nemůže být - vnímána.
Hráčské gildy mohou existovat v rámci NPC organizací, pokud se ztotožní s jejich cíli a organizace si jich všimne, nebo i zcela mimo ně.
K stanoveným cílům je vhodné uvést i nějakou (alespoň hrubou) představu, jak dotyčných cílů dosáhnout - bude zabíjet, loupit, šmelit, obchodovat, žebrat, bojovat, využívat jiné. Aspoň rámcově, na jaké 'ose' zákon-chaos dobro-zlo se aspon z počátku bude chtít pohybovat.

Skupiny, které se domnívají, že podmínky naplní, nechť sepíší žádost Hlavnímu DM a pošlou přes PM potřebné informace (guildmaster, další hráči (account+postava), obvyklý herní čas a zejména pak cíle). HDM pak provede revizi těchto žádostí a určí, která žádost bude schválena, či zamítnuta, případně upřesní co je třeba doplnit.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits