Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:53 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 210, 211, 212, 213, 214
Author Message
 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 10:57 14. Aug 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
zdech wrote:
Nezabránilo by podobnému zneužívání nastavit přechod přes Peklo pro postavu náročnější než zvednutí pomocí "Oživ mrtvého"?
Na tebou popisované situaci nevydím chybu v tom, že tam najdou těla, ale v tom, že se tam hrnou hnedle poté, co jim duše potrhal ďábel.

Jak náročnější?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:18 14. Aug 2020 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 02:09 21. Jan 2010
Posts: 52
Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.

Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:21 14. Aug 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
zdech wrote:
Jestli to není pravidlo, tak mě opravte, ale při použití klerického "Oživ mrtvého" se postava probrala ze smrti s 1 HP a únavou na 100%. Vlekl se chudák do nejbližší postele vyležet to, rozhodně na nějaký boj nebyly myšlenky.
Naproti tomu když proleze postava přes pekelníka, který vede sáhodlouhý proslov o tom, jak si s ní pohraje než ji pustí, vyloupne se oživenec ve světě sotva pobledlý. Hráč skřípe zubama, jistě, ale postava je okamžitě plně bojeschopná, byť o kapesné a XP chudší.

Přistřelit pekelníkem oživenému na nějaký čas postihy kvůli "hojící se duši" by mohlo účinně zbrzdit koloběh "podzemí -> Chrám -> podzemí". Půl hodina by mohla stačit.

Dává smysl aby ten postih do únavy byl pro prolezení přes pekelníka a oživení svitkem v boji bylo právě čisté.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:26 14. Aug 2020 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 02:09 21. Jan 2010
Posts: 52
A pokud nejde únava odstranit jinak než spánkem (nějakou Restorací? netuším) mohla by jako "blok kolečkování" fungovat sama o sobě, jasně.

EDIT: Asi by tak vzrostla cennost nemovitostí v blízkosti míst oživení.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 16:31 14. Aug 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
Nikdy jsem nepočítala jak dlouho trvá zmizení mrtvé postavy, ale i přes dlouhé boje a i třeba čekání na obnovu sil, se mi fakt nestalo, že by mrtvola zmizela. Za mě souhlas s tím, že delší čas by byl sakra zneužitelny a okecat zmizení těla jde několika způsoby,dokonce i "vtipnymi". samo chápu, že smrt někoho v partě bez zvednuti naštve už z principu a ne kvůli expum. Mimo jiné od rychlé záchrany jsou magici nebo lektvar invisu, skovavači nebo bitkari co si tělíčko hodí rychle přes rameno, příp. mrtvolu odtáhnou

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 16:37 14. Aug 2020 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 14:49 08. Feb 2020
Posts: 159
Jasně, souhlasím, že se to za půl hodiny nějak dá, kor když o tom jako hráč víš, že máš půl hodiny.
Byl to jen takový nápad a asi chápu, že tady to hráči zneužívají.

_________________
Nimoen Nera


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 16:40 14. Aug 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
BlueOne wrote:
tady to hráči zneužívají.


:) Tady jo :wink:

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 17:10 18. Nov 2020 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Nešlo by doplnit, pokud by to nebylo příliš složité, aby bylo možné psát za koupené psíky obdobným způsobem jako za koupené koně, jen s volbou jiného písmene ?

Bylo by to docela fajn, zvlášť když teď budou psíci značně oblíbení. :)

Přimlouvám se za pejskaře :wink:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 02:25 20. Nov 2020 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 20:38 04. Nov 2014
Posts: 34
Location: okr. Mladá Boleslav
Taky se přidávám s prosíkem , psát za koupené mazlíčky by bylo super a navíc co přidat i povely, například lehni. :)

_________________
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 11:36 24. Dec 2022 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 13:58 03. Oct 2009
Posts: 541
Location: R.p.R
Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl. :lol: :lol:

PS: Šťastné a Veselé! :viking:

_________________
=============
Seart


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 16:33 24. Dec 2022 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Asi otázka na Shamana. Mám pocit, že jsem to s ním před nějakou dobou už řešil, ale teď z hlavy si nevybavím "proč jo" a "proč ne" argumenty.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 12:34 27. Dec 2022 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
XŠevyX wrote:
Tak to téměř po pěti letech zkusím znova a zeptám se, zda-li se do hry nemůže přidat povolání Měňavec (shifter). Klidně ve vanilla nastavení, jen aby byl. :lol: :lol:

Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 17:45 27. Dec 2022 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 13:58 03. Oct 2009
Posts: 541
Location: R.p.R
Shaman88 wrote:
Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.


U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři :D
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie :)

_________________
=============
Seart


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 20:32 29. Dec 2022 
Offline
Obyvatel
User avatar
 Profile

Joined: 19:19 24. Mar 2011
Posts: 147
XŠevyX wrote:
Shaman88 wrote:
Reálně byly 3 důvody proč se shifter nepřidal do hry:
1) Měl být až v pozdějších fázích vývoje, protože proměny se velmi pracně vyvažují.
2) Nechtěli jsme výchozí variantu - chtěli jsme aby jeho proměny reflektovaly bytosti na thalii.
3) Je tam pak reálný problém s identifikací postavy, zpravidla (tím tě nijak neobviňuji) shiftera vždy chtěli hráči, kteří pak pomocí něj různě škodili a PKčkovali a proměnách tak aby byli nedohledatelní.

Takže je to spíše na Fryna. Povolení v standardním režimu je téměř triviální.


U mě teda shifter vždy přinesl do části RP velké plus, s proměnama se dá vymyslet spousta srandy a zábavy, nicméně chápu tvojí připomínku ohledně "zneužití".
Co se týče balance, tak shiftera jsem hrál na spoustě jiných serverů NWN, především na Arelithu a tam ho mají v základním nastavení bez úprav a funguje skvěle. Proměny nejsou v základu tak silné aby se z toho dal postavit nějaký nesmysl, a tím že se musí kombinovat s druidem mu to i ubírá na kombinaci s dalšíma classama.
Za mě bych neviděl problém ho teda zkusit přidat do hry bez úprav tak jak je, a praxe potom ukáže jestli upravit, dodělat a nebo úplně vymazat. Ale je to na vás ogaři :D
Každopádně pokud by se tu měňavec objevil, velice rád bych se zase podíval do světa Thalie :)


Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasu :) zajímá tě více monk ze kterého se ofc přepočítávají bonusy do proměny.

Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.

Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího :lol: :lol:

_________________
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
PostPosted: 22:37 29. Dec 2022 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 13:58 03. Oct 2009
Posts: 541
Location: R.p.R
xpm335 wrote:
Shifter v základu je více než silný, nesmrtelná hovadina kterou ti zabije jen klika při instakillu z maxované nekromancie. Nevím jestli jsi viděl jaké statisticky má proměna v Draka, kterého lze do 30 levelu dosáhnout. Lízneš to monkem a najednou u tebe stojí něco vysokého jako panelák.
https://nwn.fandom.com/wiki/Dragon_shape
Druid v tom buildu je opravdu na okrasu :) zajímá tě více monk ze kterého se ofc přepočítávají bonusy do proměny.

Za mě nejsilnější tři buildy co jsi schopen ve vanile udělat je právě Shifter, Monk na kami a Pala na devast.

Jsem rád že tu není ani devast ani shifter, člověka to nutí vymýšlet něco nového a zábavnějšího :lol: :lol:


Pravdu máš, na monka jsem při mé myšlence zapomněl a je fakt že skoro všude je shifter/monk upraven tak aby se z toho nedal postavit nesmysl, který myslíš ty. Stačí jen zrušit monk featy v shifter/dračí proměně a najednou je po panelákovém, nesmrtelném nesmyslu.
Nicméně má myšlenka přidání shiftera byla spíše k obohacení RP než tvoření ultra silného buildu. Hrál jsem shiftera na Staré Thalii a té zábavy v proměnách co jsem s tím zažil bylo mnoho.

_________________
=============
Seart


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3210 posts ]  Go to page Previous  1 ... 210, 211, 212, 213, 214

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits