Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:40 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 138, 139, 140, 141, 142
Author Message
 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 22:41 18. Feb 2021 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
KaTo wrote:
Vadí mi "bonusové" (náhodné) vlastnosti na craftových věcech, které jsou úplně a naprosto na nic, za to zvedají nesmyslně IRL (klidně i o 2lvl) :wall: :evil: .

No ale ta radost, když se řemeslníkovi výrobek s bonusem navíc povede :)
A některé ty bonusy jsou alespoň malinko i užitečné. Některé jsou skutečně k ničemu, to je pravda. To je pak zase zklamání, když někdo znalý mechaniky, nadšeného řemeslníka zpraží, že sice se mu podařil výjimečný kousek, ale je k ničemu :(

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:00 19. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Aillen wrote:
No ale ta radost, když se řemeslníkovi výrobek s bonusem navíc povede :)
A některé ty bonusy jsou alespoň malinko i užitečné. Některé jsou skutečně k ničemu, to je pravda. To je pak zase zklamání, když někdo znalý mechaniky, nadšeného řemeslníka zpraží, že sice se mu podařil výjimečný kousek, ale je k ničemu :(
Tak já jsem řemeslníkovi IC hezky poděkoval, umělecky vypracované runy nadšeně pochválil a pak celý item hodil po psovi do tezoru, protože je pro postavu díky dodatečně zvedlému IRL na příštích několik měsíců nepoužitelný.

Moc dobře vím, že "řemeslník" u toho kraftu byl několik reálných hodin. A on rozhodně není ten, kdo může za nedomyšlený systém IRL, takže nemá cenu mu to ještě dávat "sežrat" :mrgreen: . Ale chápu frustraci psychicky méně odolných hráčů, kteří se "těší" na objednaný výrobek a dostanou něco, co je jim naprosto k ničemu.
Jako být to snadno dostupný materiály nebo low lvl item, tak to řemeslník udělá "na otočku znova". Ale od určité úrovně, při tom jak je NT rozbitá, nezbývá než srazit podpatky, mávnout rukou a jít dál... :biggrin:
Holt za půl roku vytáhnu z trezoru naprostu super zbraň :lol: , ale to už je život... :wall: ...nicméně, to neznamená, že to nevadí :ewink: :biggrin: .

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:57 19. Feb 2021 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 12:57 11. May 2010
Posts: 561
KaTo wrote:
Vadí mi "bonusové" (náhodné) vlastnosti na craftových věcech, které jsou úplně a naprosto na nic, za to zvedají nesmyslně IRL (klidně i o 2lvl) :wall: :evil: .


Rozhodně neplatí, že všechny ty bonusové vlastnosti jsou k ničemu. Jsou tam i bonusy jako +1 výdrž (reflex nebo vůle). U některých výrobků dokonce i +2. Viděl jsem i výrobek +2 do plížení (skoro určitě bude možné udělat něco i na další dovednosti). U amuletu se mi jednou povedl unikát +1 do všech záchranných hodů. U zbraní na blízko ti může padnout bonus ke zranění (například +2 zranění ohněm, proti zlým 1k4 pozitivní energie, zranění navíc proti určité skupině nepřátel, přesvědčení). Jasně, slušná část jsou absolutní nesmysly jako +1 do záchranných hodů vůči kyselině…

Určitě by stálo za to, aby ten unikát nezvyšoval potřebný levl, ale jestli něco takového jde vůbec nestavit, to nevím, a hlavně kdo by to udělal.

_________________
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 12:23 19. Feb 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak jako řemeslníkovi se mi ta možnost líbí, že nějaké takové odchylky jsou. Co si pamatuju, před úpravama nedávaly bonusy vůbec žádný smysl. Po úpravě se aspoň sem tam povede něco, co se trochu použít dá. Ale jsem za jedno, že by se u takových věcí neměl zvyšovat IRL. No a pokud by se dalo odstranit nesmysly typu na stříbrné zbrani s očarováním na nemrtvé, aby se neobjevil bonus do zranění proti dobbrým, byl bych ohledně toho vcelku spokojený člověk

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 10:08 12. Oct 2021 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:00 26. Aug 2007
Posts: 3090
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Asi je to trošku delay v odpovědi (srry), ale šance na unikátní předmět je docela malá, ILR si systém nastavuje automaticky, buďto ve světě je, nebo není, moc možností tam není. Nastavení co se bude pro ILR zvětšovat a co ne je neuskutečnítelná. Stejně neuskutečnítelné je, aby se systém ptal co je to za zbraň a pak náhodně vybral něco vhodného k tomu.. to by pak vedlo k supersilným combům, navíc těch neskutečných kombinací jsou tisíce... Unikátní předměty měli být jen takové malé zpestření pro craftery. Nebyl to žádný záměr, aby byly nějaké "významně lepší".

_________________
A zase se craftí...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 18:04 12. Oct 2021 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
nomis_b wrote:
Asi je to trošku delay v odpovědi (srry), ale šance na unikátní předmět je docela malá, ILR si systém nastavuje automaticky, buďto ve světě je, nebo není, moc možností tam není. Nastavení co se bude pro ILR zvětšovat a co ne je neuskutečnítelná. Stejně neuskutečnítelné je, aby se systém ptal co je to za zbraň a pak náhodně vybral něco vhodného k tomu.. to by pak vedlo k supersilným combům, navíc těch neskutečných kombinací jsou tisíce... Unikátní předměty měli být jen takové malé zpestření pro craftery. Nebyl to žádný záměr, aby byly nějaké "významně lepší".

Nu trvá celkem dlouho, než se řemeslník dopracuje k plné dovednosti v určitém řemesle. A samotná výroba těch nejlepších výrobků trvá řadu hodin. Unikátní výrobek se přitom povede opravdu jen zřídka. Velká radost nad unikátem je však velmi často zkalena, když se řemeslník dozví od druhých, že ten jeho obzvlášť vydařený výrobek není ani o fous lepší nebo použitelnější než ten běžný. :( A že vlastně nemá být na co pyšný :(
A věřte, že právě toto se stává nejčastěji.

Proto se když konečně po mnoha a mnoha pokusech přeci jen podaří vyrobit unikát s užitečným drobným vylepšením, přijde mi, že je to v pořádku. :ewink: A že snad není třeba tuto malou šanci rušit.

Prostě je to zvlášť vydařený výrobek od mistra svého řemesla :) A není divu , že si to třeba i schovává na památku.

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 20:07 12. Oct 2021 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:00 26. Aug 2007
Posts: 3090
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Tak jako.. není problém vyjímečné výrobky vypnout. Ale přijde mi to blnbost: a) to oživuje strereotyp b) nikdy to nená negativní c) zvyšuje to i cenu výrobku, takže crafter vydělá více... přitom není výrobek obtížnější !

_________________
A zase se craftí...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 23:11 12. Oct 2021 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
nomis_b wrote:
Tak jako.. není problém vyjímečné výrobky vypnout. Ale přijde mi to blnbost: a) to oživuje strereotyp b) nikdy to nená negativní c) zvyšuje to i cenu výrobku, takže crafter vydělá více... přitom není výrobek obtížnější !


Vypnout určitě ne....to by byla velká škoda ...rozhodně ne :)

Tak jsem to vůbec nemyslela...

Jsem asi špatně pochopila tvůj předchozí příspěvek ...mi přišlo, že si na ty unikáty stěžuješ :ewink:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Co Vám na Thalii vadí?
PostPosted: 11:08 13. Oct 2021 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:00 26. Aug 2007
Posts: 3090
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Já ? ne.. já si nestěžuju. Byl to můj nápad je tam dát, a dostal jsem posvěcení, že tam můžou být "jen když nebudou přesílené". Takže prostě dělaj co dělaj.. ano, jejich přítomnost je diskutabilní, ale i kdbyy byly jen "úsměvné", maj nějaký bonus pro mě (viz body nahoře).

_________________
A zase se craftí...


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2124 posts ]  Go to page Previous  1 ... 138, 139, 140, 141, 142

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits