Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 17:55 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Theuregovi zápisky
PostPosted: 17:50 23. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Nemám nejmenší tušení co je dnes za den. Od doby co sme odpluli za toho temnýho ostrova sem přestal vnímat rozdíl mezi dnem a nocí. Nic pro mě nebylo důležitý. Atlant mě drží v práci od chvíle kdy otevřu oči až do doby kdy už skoro omdlívám únavou. Jsem mu za to vděčnej. Díky tomu, alespoň v bdělosti nemyslim na to co se stalo, ale v noci se mi stále vracej noční můry. Už nevim co si mám počít. Steria mi nabídla, že mi muže sebrat vzpomínky, ale Atlant to rezolutně zakázal a ani já sem to nechtěl. Nemužu se svejm problémům vyhejbat. Musim se tomu postavit a porazit to, ale zatim netušim jak. Všichni na palubě mě přesvědčujou že to nebyla moje chyba, ale nepomáhá to. Byl sem tak blízko, pár kroků navíc a mohl sem ji zachránit. Mou Siris. K čertu s myšlenkama a všema pocitama. Jak by bylo všecko snadný kdybych nic necejtil, kdybych nemiloval, kdyby mi tenkrát plivla do tváře místo aby mě políbila. Čas se nedá vrátit zpátky. Atlant by to udělal kdyby to šlo tim sem si jistej. I on trpí. Přišel o přátelé stejně jako já, je blbost se zžírat když ostatní jdou dál. Nejsem na tom hůř než kdokoliv na palubě. Teď tu není nikdo kdo neztratil přítele, bratra nebo kohokoliv jinýho. Třeba Gobert. Přišal o oba svoje syny který se plavili s náma.
"To patří k životu hochu, voboum je teď líp. Nač si kurvit zbytek vlastního života? jednou skončí i ten muj a pak se s nima zase uvidim. Tak to je hochu." to mi tenkrát Gobert řek. Asi má pravdu, vim že jí má, tak proč mě to pořád tak žere? proč pořád vidim její tvář? Snažim se vzpomenout na to jak byla krásná předtim, ale kdykoliv si vybavim její tvář vidim jen tu zmučenou. Tvář bez vočí, skřivenou bolestí a bezmocí. Dyk sem nemoch nic dělat. Proti magii je meč krátkej. Kouzlo pěstí nerozbiju, tak sem nemoh nic udělat.

*následuje několik zaškrtanejch vět.*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 18:00 23. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Konečně sou noční můry v háji. Konečně si dokážu vybavit tvář Siris. Takovou krásnou jaká byla tenkrát. Jaká je teď tam někde nahoře nebo kde a vobšťastňuje bohy svojí nádhernou hudnou. Ve snu mi řekla že mě vodpouští. Všechno jde líp.

Mluvil sem s Atlantem o Tanah. Prej je něco jako prokletí našeho rodu nebo co. Možná se s ní znovu potkám, ale budu připravenej. Zabiju jí pomalu. Zabiju jí mečem mího otce. Mám ho teď s sebou. Je to nádherná zbraň. Dobře vyvážená. Jsem na něj hrdej. Budu si ho hlídat.

Asi po měsíci sme se vrátili zase do stříbrnýho moře. Brzo budem v přístavu a nabereme novou posádku. Myslel sem, že se vrátim na pevninu, ale Atlant má nějakej plán. Asi zůstanu. Myslim že to Ragosovci dlužim. Určitě.


*stránky sou potřísněný krví, a pár i ohořelých. několik jich bylo vytrženo*

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 18:53 23. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Všichni jsme se těšili do přístavu. Došel chlast a pitný vody taky není moc a jiný maso než rybí sem měl naposled před tejdnem, ale bohové nebo kdo při nás asi nestojej. Narazili sme na piráty. Museli na nás čekat je jich celá flotila, osm lodí. Tři válečný galery, dvě třiceti sáhoví fregaty a tři malí bárky, vypadaj na malí plachetnice, na každý muže bejt tak třicet mužů. Jsou od nás na patnáct mil a řítěj se k nám, neutečem. Naše posádka je oslabená a její sotva polovina. Nemužem ani plně obsadit vesla a vítr je moc slabej na to aby sme jim ujeli na plachtách. Budeme muset bojovat. Atlant říká, že maj na palubě mágy, prej proto nás našli. Nebude to snadný, ale vlastně se na boj docela těšim. I posádka vypadá, celkem nadšeně na to, že je čeká boj kterej by se vostatnim moh zdát předem prohranej. Ale mi sme posádka Tanarys a i když tu neni Ragos, budem pro něj bojovat. Chystáme se zautočit jako první, musíme se dostat na jejich galeru, snad ji naberem na trn. S Gromdinem sme se shodli, že chtěj Tanarys takže nás nepotopěj. Vezmu si otcův meč a pořádně ho zmáčim v krvi nepřátel. Musim se nachystat, budou u nás nejdřív za hodinu. Plujou větru bokem. Jdu se nachystat. Budu bojovat pro Armina, pro Ragose a hlavně pro Si.......*kus strany chybí*

*stránka je od krve a i další po ní.*

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 19:08 23. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
*další text je psaný na krví zahnědlé straně. Písmo je tak nějak roztřesené a občas konec slova divně ujíždí jakoby pisatel křečovitě sevřel pero. Občas je strana probodnutá jak se dotyčný od brka opřel.*

Jsme naživu. Tanarys už pluje zase k přístavu. Přežilo nás jen dva a dvacet, ale pět mužů je ještě v bezvědomí. Steria říkala, že pochybuje, že to přežijí. Zranila je magie. Tanarys vypadá hrozně, ale hrdě pluje dál. Přišla o přední stěžeň a ze zadního je polovina. Drak na přídi nemá hlavu, trn je zlomenej v polovině, a drží ho okování. I tak stáčí loď doleva. Musíme kontr... kormidlem a dost nás to spomaluje. Musim si odpočinout. Mám poraněnou nohu a ztratil sem dost krve.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 19:42 25. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Možná sem měl nechat Steriu aby mě tu hnátu prohlídla. Po bitvě sem jí poslal pryč a sám si to obvázal. Teď s ní nehnu... Nemužu říct, že bych jí necejtil. Bolí to jak kdyby mě jí zaživa žrali ďáblové všech proklatejch pekel. Snažim se psát abych to nevnímal, ale nemám potuchy vo čem. Gromdin s Atlantem my slíbili, že mi sem popíšou bitvu. Budu jim vděčnej. Moc sem nevnímal tak nevim co se dělo. Soustředil sem se jen na nepřátele který se dostali na Tanarys a nebylo jich málo. Vlastní rukou sem jich zabil několik desítek. Jeden z ležících, myslel sem, že je mrtvej a soustředil sem se na ty až moc živí, mi bodnul do nohy svuj meč. Vytrh sem ho a bojoval dál. Pak sem omdlel. Rána byla hlubší než sem myslel. Přemejšlim vo tom že tu zatracenou hnátu useknu. Steria nejde. Má dost práce u vostatních, ale dneska jí k sobě už pustim. Nechci přijít vo hnátu.

Nesnášim mágy. Vyjma těch co stojej na mí straně. Viděl sem jak kouzlo jedno z těch nepřátelskejch vypařilo několik našich mužů. Viděl sem jak z nich vytáhli duše. Byl to hnusnej pohled. Zato sem zjistil, že mág kterej se soustředí na vypařování lidí se nesoustředí na sekeru která ledí na jeho hlavu. Mrtvej mág čarovat neumí.

*na stránce je otisk něčí tváře*

Zase sem asi vomdlel, ale probral sem se v posteli a byla u mě Steria. Strašně mi nadávala. V kosti mě prej zutal kus zlomený čepele. Nevšim sem si, že se zlomila. Prej neví kdy zase budu chodit a i to prej jen dá-li Juana. Jestli to teda závisí na bozích tak sem v háji. Alespoň už to nebolí. No. Oproti tomu jak to bolelo předtim. Teď je to jen jako by mě někdo na holeň kapal horkej volej. Nebo železo. K čertu s tim. V hubě mám sucho jak v peci. Chlast neni a voda je prej pro zraněný. Sice sem taky zraněnej, ale podle Sterii je prej voda jenom pro zraněný a ne pro imbecily. Musel sem se smát. Simona je prej taky nějak špatná, ale tu ženskou jen tak něco nesloží. Atlant je bez škrábnutí a Gromdin má myslim nějakou díru v žebrech, nemuže hejbat s rukou a jizvu přez xicht. Díky tomu přišel vo kus vousu. Tak naštvanýho sem ho ještě neviděl. To jak zuřil když mu steria řekla že ho ještě voholí aby se dostala k ráně. Prskal sem smíchy až sem znovu omdlel. Kdy skáču na tý noze tak to bolí víc. Belhám se te´d po palubě vo meči jak nějakej chcípák. Snažil sem se pracovat, ale to na mě řve Steria a vomdlívám. Asi žízní.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 19:57 25. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Dal bych nevim co za korbel piva. Tanarys se konečně pohla. Začal foukat dobrej vítr. Sice slabej, ale správnym směrem. Tanarys má teď dost vomezený možnosti manévrovat. Je na tom strašně, ale myslim, že piráti te´d daj chvíli pokoj. Narazit teď na jedinou loď tak sme v řiti.

Hnáta se furt nehejbá. Nějak mi nefunguje sval. Mám k ní přimotaný dvě prkna jako dlahy takže se zvládám belhat i bez berle. Dokonce už sem zase zraněnej páč sem dostal napít. Neni to pivo. Jen hnusná zvětralá voda. Až se dostanu do Karathy vychlastám pár soudků piva. Sakra slintám po něm. Snad votevřeli U škopka. Do Racka asi ještě pořád nesmim. přinejhoršim se vodbelhám do Ivory. Sakra jak já se tam těšim. Dám si pořádnou haldu vepřovýho.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 22:44 25. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Theureg mě požádal abych mu popsal průběh bitvy. No nějak to skusim.(chtěli mě ostříhat vous. Barbaři. Theureg se smál jak šílenec až z toho omdlel, nejspíš bolestí. Nord stojí při mě hehehe.)
*psáno jinou rukou*


Attachments:
7.jpg
7.jpg [ 48.86 KiB | Viewed 9666 times ]

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 22:14 27. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Tanarys pluje pomalejc než sem si myslel. Fouká blbej vítr a my plujem jen na jednu plachtu. Na vostatní nejsou stěžně ani ráhna, prostě je to na nic.
Hnáta už moc nebolí, ale nějak se odmítá hejbat. Prej mám něco se svalem řikala Steria. Modlí se za mě k Juaně. Zkoušel sem trénovat s Gromdinem. Ale mám docela vomezenej pohyb. Nemužu pořádně bojovat se štítem. Nemužu se na tý noze dobře votáčet a z krytu do útoku mě to moc trvá. Vody máme poslední dva sudy a naživu je nás už jenom dvacet. Dva zraněný podlehli a zemřeli. Další tři sou ještě v bezvědomí. Simona už je taky na nohou. Smála se mi, že prej si píšu deník. Neni to deník, jen zápisky. Z nudy. Snažim se pomáhat na palubě. Převařujem vodu, ale de to pomalu. Esli se brzo nedostanem k pobřeží tak sme v háji. Hlavně kvůli pirátum. Atlant a vlastně i vostatní sme usoudili, že to jen tak nenechaj. Poslední loď sme potopit nestačili a pochybuju, že to byli jediný lodě co piráti měli. Jdu zase cvičit.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 22:20 27. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Do všech pekel. Měli sme pravdu. Dneska za úsitu sme za náma zahlídli tři lodě. Teda spíš Atlant zahlíd já viděl prd. Prej nás doženou nejdýl za den. Jsme v háji. Je nás tu jen pár, sotva na obsluhu lodi natož pak na její vobranu. Gromdin pobíhá po palubě a řve něco vo pomstě za vous a mě zase pořád neposlouchá hnáta. Tohle bude nejspíš náš poslední boj. Poslední boj Tanarys. Atlant měl pěknou řeč k posádce. Ke zbytku posádky, esli prohrajem potopíme loď. Tanarys patří jedinýmu člověku a tomu se prej vrátí. Ať už dostanem Ragose z pekla nebo Tanarys do pekla. Přemejšlim jaký je peklo a snad tam bude sranda. Ptal sem se Atlanta esli je tohle ta jeho brána do pekla. Jen se smál. Nakonec sem se smál taky. Esli vodejdem tak se vší parádou a krví těch bastardů na zbraních. Skoro se na to těšim. I když dávám přednost přežitejm bitvám. Ale co všecko je jednou poprví.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 22:34 27. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Je ráno den po tom co sem psal předchozí řádky. Sem živej a Tanarys pluje. Máme vodu, pivo, nějaký víno, něco zásob a Tanarys pluje ke Karathě dvakrát rychlejc než včera. Ne, nebyl to žádnej zázrak. Modlit se nezačnu.

K večeru nás piráti vážně dohnali. Tři lodě. Ta mrňavá plachetnice a dvě fregaty. Blížili se sviňskym tempem. Věděli, že už je nás málo a šli po nás. Chtěli Tanarys. Stál sem na palubě a čučel na ně s mečem v ruce. Poslední boj. Esli pudu do pekla tak ne sám. Halda jich pude se mnou. Pořád je šance, že je zvládnem. Máme Atlanta, Gromdina a Simoně už taky jiskřili ruce jak se na ně těšila. Steria měla svojí kuši a tak. Mohl by sme vyváznout, ale když od nás byli na několik mil všim si někdo další fregaty, dvakrát takoví jak ty co nás doháněli. Hnala se nám vstříc a to opravdu rychle. Trošku sme poklesli na duchu. I kdyby sme rozmlátili ty tři malí lodičky tak tuhle vobludu ne. Byla to jedna z těch tak zvanejch královskejch Fregat s velkym F. Obrovská loď. Palubu měla nejmíň o tři sáhy vejš než tanarys a na dýlku se jí i vyrovnala. Pak se stalo něco co sem nečekal. Piráti míst aby zamířili k nám se od nás stáhli postavili se bokem k tý lodi před náma a zastavili. A pak sem to viděl i já. Na stěžni tý královský se netřepetala černá vlajka s hnátama a ale Karathská standarta. Nikdy bych nevěřil, že tak rád uvidim ty lidi co mě tolikrát poslali do basy za výtržnosti v hospodách. Okamžitě sme se jim s Tanarys uklidili z cesty a pak už sem viděl jen krásnou lodní bitvu. No krásnou. Karathský roztříleli piráti pár salvama z děl. Atlant prohlásil, že jich taky pár pořídí. Každopádně bitva proběhla opravdu rychle. Pak přirazili k nám.

Prej byli tuhle v mořích na pravidelný hlídce proti pirátům když nás zahlídli, chtěli jen pozdravit a tak, ale pak uviděli i piráty a pomohli nám. No pak nám dali něco ze svejch zásob, když sme jim řekli co a jak se událo vzali nás do vleku a votočili se s náma ke Karathě. Sakra. Za pár tejdnů fakt budem doma.

Nikdy bych nevěřil, že mi pivo bude až takhle chutnat. So psí řitě to je skvost. Jedinej kdo je teď naštvanej je Gromdin. Nepomstil svuj vous, ale myslim, že za to pivo jim to i docela vodpustil.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 22:40 28. Jan 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Konečně je vidět břeh. Není to Karatha, ale Kel-a-hazr, ale čert to vem. Je to břeh a na něm zásoby a lidi. Ty sou teď potřeba nejvíc. Hned po zakotvení najmul Atlant tesaře a další řemeslníky a hned se pustili do díla. Tanarys znovu získává svůj lesk. Dokonce se hned našlo pár lidí co se přidali k posádce. Sice ještě ne plnej počet, ale to vyřešíme v Karathě. Já sem loď nevopustil. Pomáhám s vopravama i když se ještě pořád belhám jak mrzák. Ta hnáta se pořád vodmítá hejbat jak bych chtěl.

S Atlantem sme řešili co dál. Prej potřebuje najít nějaký věci takže zůstane delší dobu na pevnině. Velení asi nechá Gromdinovi, nabízel to i mě, ale já se na nějakou dobu taky zdekuju na pevnou zem. Potřebuju se dát dokupy. Stou zmrzačenou haksnou sem na lodi spíš navobtíž. Počkám, ale až doplujem do Karathy. Naberou se tam další lidi. Všechno pak snad pude líp. Tanarys zůstane tuhle v okolí a asi bude dělat společnost obchodnim lodím s nějakym dražšim nákladem. Nalodim se nejspíš zase i s Atlantem. Esli nelhal a myslim, že ne tak pak vyrazí hledat tu cestu do pekla a to by mě muselo držet stádo vzteklejch ďáblů abych tam nešel s nim.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 20:47 05. Feb 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
už sem asi měsíc na pevnině? spíš míň. Chybí mi ten pohyb pod nohama, když se loď houpe na vlnách moře, ale nemužu se teď vrátit na Tanarys. Konečně spim klidně. Žádný noční můry nic a i na Siris si dokážu vzpomenout bez toho aby mě děsila tvář jak sem jí viděl naposledy.

Konečně vim co mám s hnátou. Nepomohli mi kněží ani druidi a někdo mi poradil ať zkusim mágy. Přišlo mi to jako hovadina, ale už mě nic nenapadalo. Ukázalo se to jako dobrej nápad. Přišli na to co to je, ale bohužel nikdo neví jak s tim pryč. Ale podařilo se jim to alespoň voslabit takže už konečně při každym kroku nemám pocit že šlapu do lávy.
Prej je to nějaká kletba která se chová jako živej parazit. Prej se dává na čepele používaný k mučení aby zvyšovali bolest a ochromovali svaly a jelikož se ta čepel zlomila v mí noze tak si ten parazit přelez asi na mou kost. Proto mě nefunguje sval a bolí to jak čert. Jeden mág mě slíbil, že vo tom zkusí něco najít a třeba to někdy daj pryč. Tak snad.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 20:49 05. Feb 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Konečně sem si vzpoměl na tu písničku kterou mě učila Siris. Teda ne rytmus, ale alespoň slova,

Jmenuje se Boj nebo o boji něbo tak nějak.


V nočním nebi hvězdy jasné
život v boji mnohdy hasne.

Když čepel se s druhou skříží,
to zajiskří se hvězdy.
Jak když ty pravé vyzívají,
k boji, k poslednímu tanci.


Ten jež v rukou tu zbraň třímá.
Tomu, jež v hrudi srdce hřímá.

Žilami horká krev mu proudí,
rudě zastírá jeho mysl,
když jak kat, cizí osud krátí,
bez soudce, jež dá smrti smysl.


Takový je boj, ten opravdoví.
Obstojí, jen ten kdo vládne silnou vůlí.

Jen takový může smrti čelit
postavit se před ní hrdě,.
Ten jenž o duši se nechce dělit,
se strachem, a pak tlít v hrobě.



Nikdy v boji neobstojí,
ten kdo se to skončit bojí.

Zde jen smrt smí býti trest,
jiná možnost zde už není.
Buď hrdinou se staneš dnes.
Nebo skončíš v zapomění.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 19:20 19. Feb 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Dneska sem zase potkal Atlanta. Chystá se vrátit na ten ostrov kterej byl zkázou posádky Tanarys. Prej to je jediný místo odkud může dostat Ragose zpět. Nic mě k tomu neřek. Prej se vše dozvim až bude třeba.

Jsou to dva dny co sem mluvil s Atlantem. Stál sem v přístavu a čekal na Tanarys. Brzo se oběvila a já nevěřil vlastnim očim. Když sem jí opouštěl, byla to jen narychlo opravená troska, jen pozůstatek té Lodě kterou kdysi byla, ale teď byla zpět. V celé své kráse. I černá vlajka ze stěžně zmizela. Drak na přídi vypadal jak živej, trn se leskl na slunci, a kovovými pásy byl vystuženej i celej trup. Celá Tanarys se tak leskla ve slunci jak diamant kterym bezpochyby byla. Největší klenot všech moří znovu nabral svůj lesk a moje srdce zaplesalo. Alespoň myslim, že tak nějak se to řiká a já se znovu těšil na nekonečný moře. Posádka zas v plnym počtu a Atlant jako kapitán, zatim.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Theuregovi zápisky
PostPosted: 19:23 19. Feb 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 12:14 27. Oct 2010
Posts: 528
Zapoměl sem naspat, že hnátu už mám v pořádku. No ne uplně, ale bolest je pryč, odešla s kletbou. Nefunguje už tak jako dřív, ale trochu se hejbe když chci. Taky má trochu nezdravou barvu, asi jako šutr a je dost ledová, ale na to kašlu. Zase mužu bojovat naplno.

_________________
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits