 |
View unanswered posts | View active topics
Author |
Message |
LDamian
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 12:00 09. May 2011 |
|
Joined: 21:02 21. Jun 2007 Posts: 4205
|
Drowští vězni v Karathském vězení!
Po Karathe se rychle roznesla zpráva, že do Karathského vězení byla z Isilu přivedena skupina zajatých drowů. Možnost exotické podívané okamžitě začala lákat mnoho dobrodruhů, stejně jako měšťanů, či dokonce šlechty.
Strážní zpočátku návštěvníky odmítali, ale zájem byl příliš velký a tak je teď veřejným tajemstvím, že za menší poplatek je návštěva vězení možná.
Každého návštěvníka strážní prohledají a všechny své věci, lektvary a zejména jakoukoli zbraň musí každý návštěvník uložit u skladníka, který také zapíše jeho jméno. Stráž potom dohlíží na to, co návštěva ve vězení dělá.
Pohled na zbité a špinavé, páchnoucí drowy je tak podívanou pro velkou část Karathy. Někteří po návštěvě říkají, že drowové jsou skutečná zvířata, další že nevypadají zdaleka tak strašlivě a že možná přišel čas oplatit jim útok na Karathu.
Téměř všichni se pak těší na popravu, která jistě brzy přijde!
_________________ Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR! Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
|
|
Top |
|
Xantipa
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 22:57 17. May 2011 |
|
 |
DM Thalie |
|
Joined: 19:38 28. Jan 2008 Posts: 364 Location: všudezdejší
|
Noční poplach v Karathě
Krátce před půlnoční hodinou byl v Karathě vyhlášen poplach a stráže uzavřeli městské brány. Jak se později ukázalo, na jednoho z udatných strážných Karathy ve skrytu noci a temných uliček Karathy zákeřně zaútočila žena v černé zbroji. V zápětí na to se vydala na útěk.
O několik hodin později přivlekla jednotka pouštních psů prchající útočnici do vězení. K všeobecnému překvapení a zděšení se ukázalo, že se jedná o další drowku, která tak rozšířila řady již uvězněných drowů čekajících na popravu.
Strážní nabádají všechny obyvatele Karathy k ostražitosti a intenzivně prohledávají Karathu a její okolí.
_________________ Xantipa
http://thalie.pilsfree.cz/pravidla-hry-217.htm najdete mě na discordu: https://discord.gg/WgJwKG
|
|
Top |
|
LDamian
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 22:59 21. May 2011 |
|
Joined: 21:02 21. Jun 2007 Posts: 4205
|
Poplach za bílého dne!
Krátce po svítání byl v Karathě opět vyhlášen poplach a stráž uzavřela městské brány. Skupiny plně ozbrojených strážných a gardistů se navíc začaly shlukovat u východů z kanalizace a podle všeho se do celé operace zapojil i oddíl pouštních psů. Vůči všem zvídavým dotazům zůstali strážní ještě uzavřenější než jindy a tak není divu, že poplach vzbudil velký zájem.
Po několika hodinách byl poplach zrušen a město opět otevřeno. Strážní, zahlcení dotazy mnoha zvědavců, mohli konečně všem oficiálně oznámit, že drowové, kteří byli již čtvrt roku drženi ve věznici se zřejmě ze zoufalství pokusili uprchnout a byli do jednoho pobiti.
Ačkoli jsou mnozí sklamaní, že nedojde na velkolepou popravu, město si oddychlo a jak někteří poznamenali - alespoň je nebudeme muset živit.
Několik vyhlášenýcn nespokojenců si v této záležitosti stěžovalo, že nejen že přišli o popravu, ale na náměstí se neobjevily ani drowské hlavy. Jenže jak někdo poznamenal - pohled na rozsekané, odporné tváře drowů je příliš odpudivý a už kvůli dobrému vkusu je lepší, že je veřejnost této hrůzné podívané ušetřena.
[/quote]
_________________ Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR! Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
|
|
Top |
|
Maya
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 15:10 29. May 2011 |
|
Joined: 12:56 05. Dec 2010 Posts: 1053
|
Inkvizice oznamuje:
Ve jménu Svatého Oficia, bojovníků Boží vůle a vykonavatelů spravedlnosti Pána Úsvitu bylo ustanoveno:
Že dvacátého dne tohoto měsíce roku 1516 bude provedena poprava dvou posluhovačů podtemna, jež zavlekli temnotu až ze samotného jádra země mezi prostý a nevinný lid Karathský.
Že na základě jejich vlastních přiznání, jež byly podepsány za plného vědomí a čistoty všech smyslů, bylo jejich duším odpuštěno, byť nečistá těla musí být očištěna. A to ohněm! ----------------------------------------------------------------------------------------------------
Souběžně s tímto vyhlášením začali kolovat zvěsti a povídačky, které je možno zaslechnout vesměs ve všech ulicích Karathy: "Slyšel jsem, že je vyslíchala Ona. Prý se ostatní invizitoři klidili z cesty, aby byli od ní dál!" "Ten druhej to podepsal, aby nechali bejt jeho ženskou, či tak. Prej ju nechaji na pokoji. Sem zvědavá!" "Pepan, můj švagr uklízí šatlavy. Prej se jich ani nedotkla a přiznali se jen kvůli jejim očim. Pracuje pro inkvizici, ale prej se ji boji nejen Temní"
//Pondělí 19:00
_________________ _______________________________________________ "Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 11:58 08. Jun 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* Oznámení o popravě *
In nomine Eos Excelsis!
20 dne 5 měsíce byla vydána plamenům těla dvou hříšníků, známých jako Homér a Victor Gall. Oba se dopustili těžkých hříchů proti Učení Světla a Církve, neb projevili slabost pro přisluhovače Temnot, či jim sami sloužili a tím napomáhali šíření zla v říši. Svaté Officium s radostí sděluje, že oba před smrtí nahlédli své hříchy a žádali o očištění a byli přijati zpět do hřejivé náruče Vznešeného světla. Těla poskvrněné Temnotou byla vydána plamenům k úplné očistě a duše, zbavené hříchu, hřejí se nyní v záři Vznešeného světla. Haleluja!
Wistramus miles, SISOEE
------------------------------
* povídá se po městě *
Prý je před smrtí nezardousili... žádný ulehčení! To víte... očištění musí bejt důkladný!
Někdo prej spáchal atentát na vrchního inkvizitora! Nějakej půlork, asi spřeženec temnejch sil... Ale ne, prej chtěl jenom zkrátit jednomu z těch vodsouzenejch trápení... ale netrefil. No jo, kdepak kuše těmhle půlvorkům do rukou... to je hned neštěstí!
Jejich popel prý rozprášili do řeky nebo tak... aby po nich nezbyla ani stopa.
Toho střelce si prej Garda pěkně podala... ale nakonec ho pustili. Asi je neškodnej.
Já si teda myslim, že jim žádný rozhřešení dávat neměli... jak se někdo spřáhne s drowama, tak nezaslouží žádnou milost! Inkvizice ví co dělá, sousede...
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
Desmond
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 13:53 11. Jun 2011 |
|
Joined: 11:53 27. Sep 2009 Posts: 2551
|
*neštěstí v rybářské vísce*
Před několika dny se za nejasných okolností zřítil starý maják v rybářské vísce nedaleko Karathy. Zřícení měla předcházet exploze v jeho nejvyšším patře. Výbuch to byl natolik silný, že ho prý slyšela i posádka lodě vracející se z Alwarielu, tou dobou ještě několik mil od karatshkého pobřeží. Trosky majáku zasypaly široké okolí, bylo poničeno i několik obydlí místních obyvatel, k jejich zranění ale naštěstí nedošlo. Gardisté po výbuchu uzavřeli celou oblast a jali se prozkoumovat sutiny.
*klepy*
Stará Máňa, manželka koželuha se nechala slyšet, že ještě dlouhou dobu před výbuchem viděla kolem majáku nějaký světýlka. To se ví, že za to může magie!
Malý Jarek zase tvrdí, že tam gardisté dorazili, když maják ještě stál. Není to divný?, ptá se všech okolo.
Rybář Pospíchal si je naopak jistej tím, že viděl z majáku vyběhnout nějakýho orka, těsně před tím než se maják dočista rozpadl. Tfuj orci, že by ta verbež plánovala zaútočit na Karathu?
|
|
Top |
|
Desmond
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 15:18 19. Jun 2011 |
|
Joined: 11:53 27. Sep 2009 Posts: 2551
|
*komplikace na severu*
Do Karathy dorazila zpráva o těžkostech, které postihly hornickou osadu Tarten. Jeden z dolů byl kvůli závalu uzavřen. Obchodníci na to reagují rapidním zvýšením cen kovů. Taková katastrofa!
|
|
Top |
|
Maya
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 18:10 26. Jun 2011 |
|
Joined: 12:56 05. Dec 2010 Posts: 1053
|
Inkvizice oznamuje:
Ve jménu Svatého Oficia, bojovníků Boží vůle a vykonavatelů spravedlnosti Pána Úsvitu bylo ustanoveno:
Že každý démonický tvor, spatřen v blízkosti lidských obydlí, bude na místě usmrcen. Zároveň, že každý polodémon, tieflingy počínaje, bude neprodleně zatknut a přepraven k výslechu ke Ctihodné Lior osobně. Že stejný osud stihne toho, jež posluhovačem jejich bude uznán, anžto temnota musí být vymýcena.
Dále nechť je známo, že každý s cejchem bohů Temné trojice musí být neprodleně nahlášen, arci pokud tak neučiní, propadne hrdlem sám s ocejchovaným.
Souběžně s tímto vyhlášením začali kolovat zvěsti a povídačky, které je možno zaslechnout vesměs ve všech ulicích Karathy: „Prej Ctihodnej došla trpělivost, dokonce sem slyšel že jako loví sama..“ „No pane, podle všeho se Ctihodná nechala slyšet, že zajme každého, kdo má alespoň kapku démonní krve.“ „Podle všeho chystá něco velkého, říká se něco o actus Dei, to by mě zajímalo co to bude.“ „Začalo to těma vlkama na severu, no fuj, chátry… Dokonce pak nějakej mnich, co uctíval Thala, přešel k Helgaronovi! Jakob to vykládal, nahoře v Ivory… „
_________________ _______________________________________________ "Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
|
|
Top |
|
Desmond
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 21:21 25. Jul 2011 |
|
Joined: 11:53 27. Sep 2009 Posts: 2551
|
*špinavé prádlo*
Karathský lid se zase jednou baví na účet gardy Lorda kancléře, která si ani nedokáže uhlídat své špinavé spodky. Prozatím neznámým pachatelům se totiž podařilo odcizit prádlo určené k vyčistění a neuměle ho rozmístili k rozcestí Karatshké cesty i s nějakým vzkazem. Jak se ukázalo později, situace je vážnější než se zprvu zdálo, ošacení bylo napuštěno jedem. Garda hlásí jednoho těžce raněného. Probíhá vyšetřování celé události, zatčeny byly dvě osoby odpovědné za převoz prádla.
Mezi lidmi se rychle usadilo spojení: "Smrdíš jako gardista!" a nebo v horších případech: "To je puch, tys snad pustil gardistu." Dobří muži zákona to ale slyší jen velice neradi. Chyceným vtipálkům bylo důrazně vysvětleno, že podobné pomluvy nebudou nadále tolerovány.
Je třeba mít v úctě ty jež se starají o bezpečnost lidu karathského. Ať žije garda Lorda kancléře!
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 10:06 01. Aug 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* povídá se po městě *
Po městě se povídá, že výstřední polodračice Aria prý věnovala městu nějaké peníze pod podmínkou, že obnoví starý maják v rybářské osadě. Jeho vrchol má být stylizován do podoby dračí hlavy a v pravidelných intervalech chrlit oheň.
Někteří se obávají, že začíná infiltrace dračího kultu do říše...
... kdepak vrchol, sousedko, celej má vypadat jako drak...
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 23:29 25. Sep 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* zpráva je opatřena pečetí Řádu Úsvitu *
Oznamuje se, že mocí Řádu byl jat přisluhovač Temnoty, služebník démonů jménem Ters Webber. Jeho provinění a hříchy byly prozkoumány a shledány těžkými proti učení Světla a bezpečnosti říše.
Dotyčný Ters Webber bude proto v nejbližší době z rozkazu sira Predyka, mistra Petroniky a zemského komtura Řádu Úsvitu, na hranici za živa upálen. Poprava bude vykonána na pozemcích Řádu, v dohledu hradeb pevnosti Petronika.
Ctihodný Predyk, mistr Petronický, vyzývá všechny, kdož mohou podati další informace, které by mohly odkrýt další spřežence Temnoty, aby se neprodleně přihlásili u některého z rytířů Úsvitu, inkvizice či městského rychtáře.
In nomine Eos Excelsis! Predykus miles, magister Petronicae et vicemagister Ordo Diluculum
---------------------
* po městě se povídá *
Prej ho chytli nějaký ženský. Snad elfky.... To určitě ne, sousedko... ty se do našich věcí nepletou. Je to známej rabiját. Už měl prej i potyčku s Gardou. Slyšel jsem, že se pokoušel vetřít mezi paladiny. Učitě aby mohl vyzvídat pro drowy! Já to říkám pořád, té chátře dobrodružské zakázat pobyt ve městě... ne, v celé říši! Nikdy z ní nekoukalo nic dobrého...
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
Lashek
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 16:08 28. Sep 2011 |
|
Joined: 00:41 29. Apr 2008 Posts: 452
|
Oznámení Řádu Úsvitu
Oznamuje se, že do rukou Řádu byl lapen další přisluhovač Temnoty a služebník démonů jménem Yoshi. Jejich temné a zvrácené činy jsou hrozbou říše a učení Světla. Oba dva budou v dohledné době zaživa upáleni.
Poprava Terse Webbera a Yoshiho proběhne bez přístupu veřejnosti. Z bezpečnostních důvodů nebude zveřejněn ani datum a čas popravy.
Řád Úsvitu tímto děkuje společenství jménem „Jitřenky“ za pomoc v dopadení zplozenců zla.
*Pod oznámením je úmístěna pečeť Řádu Úsvitu*
_________________ Rashed - Malý uličník.
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 22:38 02. Oct 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* oznámení o popravě *
Slovutný pan Vilém, rychtář královský města Karathy,
na vědomost dává, že na jeho soudě byl shledán vinným darebný mág, slyšící na jméno Vindil či Melen. Bylo prokázáno, že pomocí kouzel napadl několik poutníků na veřejných místech a to před zraky stráží z kancléřovy gardy.
Jelikož dotyčný Vindil či Melen není poddaným žádného z pánů zemských, ani měšťanem královského města a tudíž při jeho před soudem rychtářským nemá kdo by hájil, a jelikož důkazy byly řádně osvědčeny výpovědí ctihodných mužů gardy a družinou Ctihodné Lior, bude dotyčný Vindil - Melen z nařízení soudu rychtářského na Šibeničním vršku za hrdlo pověšen, dokud nezemře.
podepsán městský písař Jan Ocimbur
*otisknuta pečeť města Karathy*
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 15:32 03. Oct 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* zpráva nese znak Svatého Officia Vznešeného světla *
Nechť je rozšířena mezi vším lidem říše Karathské, že Svaté Officium Vznešeného světla, jakož i Řád Rytířů Úsvitu a Církev Světla, prohlašují tímto uprchlého zločince, tieflinga známého pod jménem Christian, za psance dle zákonů říše Karathské.
Kdokoli zmíněného tieflinga zahlédne, má povinnost přispěti dle svých sil k jeho dopadení, ať již jeho vlastní rukou stihne, či o jeho pobytu zprávu podá spravedlnosti, či pánu dotyčného území. Kdo nařízení tohoto neuposlechne, bude sám jak psanec odpadlý a zrádce věrolomný stíhán mocí královskou i církve, jeho majetek zabaven a on sám na hrdle ztrestán.
Též kdo jakoukoli vědomost o zvycích, způsobech či jiných důležitých zjištěních, které by k dopadení tieflinga vésti mohly, vládne, nechť ji okamžitě sdělí představiteli spravedlnosti říšské. Kdo tak neučiní, ačkoli tak učiniti měl, bude jako psanec a vyvrhel stíhán a na hrdle potrestán.
Kdo přinese informaci, vedoucí k dopadení dotyčného vraha, tieflinga Christiana, obdrží odměnu ne méně než 1 000 000 grešlí karathských. Kdo pak sám jeho hlavu přinese, či jiný důkaz o jeho smrti, obdrží nádavkem ještě 500 000 grešlí.
In nomine Eos Excelsis! Wistramus miles, SISOEE Predykus miles, MPVMOD Namirus archidiaconus, SCCKEE
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
DenGrasse
|
Post subject: Re: Zprávy z Karathy Posted: 09:38 04. Oct 2011 |
|
Joined: 01:37 21. Feb 2008 Posts: 5869
|
* zpráva nese pečeť Církve Vznešeného světla *Na vědomost se dává, že spolu s tieflingem, pro své zločiny za psance prohlášeným, byly spatřeny dvě osoby ženského pohlaví. Popsány byly jako: Quote: Osoba č. 1: Menší, šthlé postavy, ženského pohlaví, rasa nejistá; uživatelka magie - kolem ní létala světla a celá byla pokrytá vrstvou kouzelné kůry. Přepadá, spolupracuje přímo s tieflingem. Nebezpečná. Svědek oslovení nezaslechl. Osoba č. 2: Žena lidské rasy, černovlasá, jezdící na hnědém oři. Záliba ve výstředním oblečení; spatřena byla ve fialové zbroji odhalující stehna. Přímo nepřepadala, ani se nepodílela na mučení, lze usuzovat, že je však s tieflingem a první oobou spjata: její přítomnost na místě mučitelům nevadila. Oslovována byla jako "Sissi". Nechť je dáno na vědomost lidu veškerému, že dotyčné fedrovnice psaného tieflinga je třeba bez meškání jmouti a dopraviti do rukou spravedlnosti a budou-li se vzpírati, jich na místě usmrtiti, neboť tyto, stejně jako tiefling sám, za psance prohlášeny jsou v království karathském a kdokoli je smí usmrtit, jakmile je spatří. Namirus archidiaconus, SCCKEE----------------------------------- * po městě se povídá *Všecek zbrojný lid má prý haló... rozjíždějí se do všech stran. Ten tiefling prý zase někoho přepadl. Určitě se sjedou lovci hlav ze široka daleka... To vědí, taková odměna nenechá nikoho chladným.
_________________ hyperpasivní myšohryz pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
|
|
Top |
|
Who is online |
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest |
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot post attachments in this forum
|
|  |