 |
View unanswered posts | View active topics
Author |
Message |
Theogil I
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 09:34 07. Apr 2008 |
|
Joined: 12:51 12. Sep 2007 Posts: 1721 Location: Brno
|
Kiri wrote: Chapu presne jak to myslis/citis/vnimas, zazil sme to parkrat sam, proto sem se taky rozhodl pro min narocne povolani, ale bohuzel s temihle vecmi musis pocitat. Deli se, dejou se, dit se budou. Muzes jenom protestovat, stejne se najdou hraci, kteri jsou schopni hrat to lip a udelaj z ty postavy nicici masinu (Jen je zajimavy, ze se to bere jenom od novych postav, nikdo to neudela z jiz rozehranou postavou)...No a pokud chces hrat postavu podle sebe tak pak se nemuzes divit ze je slaba...Realita je tvrda No jo máš recht ... realita je tvrdá, ale já mám tvrdé reality až, až za celý den a pokračovat v ní i večer při zábavě se moc nechce.  Ale o tom už dost, myslím, že můj nazor na věc je na fóru už všeobecně známý - spíš mě stále víc zaraží odvaha a snad i škodolibost některých, jichž se to vůbec netýká, postavičku kněze/mága .... nemají, se neustále do této záležitosti navážet a otravovat tak žívot těm jichž se to bezprostředně týká. Já bych na to tedy žaludek neměl jednat tímto způsobem s vědomím, že nikomu nepomůžu, ale jisto jistě ublížím.
_________________ Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
|
|
Top |
|
kucik
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 09:43 07. Apr 2008 |
|
Joined: 10:42 10. May 2007 Posts: 16270 Location: Somewhere around nothing
|
Theogil I wrote: Modlit se ke svému bohovi na jím posvěcené půdě? ... Ja s tebou souhlasim, ale ber v uvahu, ze tohle je vlakno pro diskuzi a kazdy sem muze napsat svuj nazor, at je jakykoliv, byt je treba sebestupidnejsi. Kdyz nekdo hraje klerika, ktery se ani nepomodli a pomalu nezna jmeno sveho boha, melo by tak na nej byt nahlizeno ve hre. Je to to same, jako se resilo s behanim. Je to stejne, jako kdyz jsem vidal postavy spat v platovce a se zbrani v ruce. Je to to same, jako kdyz vidim postavu jist s helmou na hlave a pichat se pritom obourucakem do krku, nebo kdyz se mnou nekdo mluvi a ani si nevsimne, ze postava cumi kamsi do zdi. (jakakoliv podobnost se skutecnymi postavy neni nahodna, ba primo umyslna  ) Jednoduse si moje postava bude myslet sve a ja si budu myslet cosi o jejim hraci. Mam kvuli takovym pitomostem delat system? Smula, nebudu, jsou dulezitejsi veci na praci.
_________________ Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique, Brûlante et suant les poisons, Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique Son ventre plein d'exhalaisons.
|
|
Top |
|
photter
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 09:59 07. Apr 2008 |
|
Joined: 21:39 17. May 2007 Posts: 1313
|
žeby deja - vu ? neviděl sem to už někde, nebo dokonce mnohokrát ? v tichosti se udělaj omezení pro zloděje, fajtry, mnichy, seberou se za světa itemy, omezí se použití zbraní, štítů zbrojí a všichni to s nějakejma výhradama a třeba i držkováním akceptujou, pak se slíbí, že dojde i na terminátory (kleriky a prskavky všeho druhu) a eště než se něco stane, propuknou tyhle v usedavej pláč o nehratelnosti, unifikaci a omezování....chce se mi říct něco hodně sprostýho
_________________ Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
|
|
Top |
|
Theogil I
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 10:23 07. Apr 2008 |
|
Joined: 12:51 12. Sep 2007 Posts: 1721 Location: Brno
|
photter wrote: žeby deja - vu ? neviděl sem to už někde, nebo dokonce mnohokrát ? v tichosti se udělaj omezení pro zloděje, fajtry, mnichy, seberou se za světa itemy, omezí se použití zbraní, štítů zbrojí a všichni to s nějakejma výhradama a třeba i držkováním akceptujou, pak se slíbí, že dojde i na terminátory (kleriky a prskavky všeho druhu) a eště než se něco stane, propuknou tyhle v usedavej pláč o nehratelnosti, unifikaci a omezování....chce se mi říct něco hodně sprostýho Myslíš klerické itemy? Paladinské itemy? Omezení pro všechny na zbraně, zbroje či štíty? Terminátory? - nevím, neznám, ale rozhodně bych se k této skupině nehlásil. Jaké konkrétní omezení pro zloděje, wary a mnichy myslíš ... nějak mi to uniká.
_________________ Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
|
|
Top |
|
Theogil I
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 10:27 07. Apr 2008 |
|
Joined: 12:51 12. Sep 2007 Posts: 1721 Location: Brno
|
kucik wrote: Theogil I wrote: Modlit se ke svému bohovi na jím posvěcené půdě? ... Ja s tebou souhlasim, ale ber v uvahu, ze tohle je vlakno pro diskuzi a kazdy sem muze napsat svuj nazor, at je jakykoliv, byt je treba sebestupidnejsi. Kdyz nekdo hraje klerika, ktery se ani nepomodli a pomalu nezna jmeno sveho boha, melo by tak na nej byt nahlizeno ve hre. Je to to same, jako se resilo s behanim. Je to stejne, jako kdyz jsem vidal postavy spat v platovce a se zbrani v ruce. Je to to same, jako kdyz vidim postavu jist s helmou na hlave a pichat se pritom obourucakem do krku, nebo kdyz se mnou nekdo mluvi a ani si nevsimne, ze postava cumi kamsi do zdi. (jakakoliv podobnost se skutecnymi postavy neni nahodna, ba primo umyslna  ) Jednoduse si moje postava bude myslet sve a ja si budu myslet cosi o jejim hraci. Mam kvuli takovym pitomostem delat system? Smula, nebudu, jsou dulezitejsi veci na praci. Souhlas a to naprostý - myslím si o kdekom kde co, se spoustou věcí nesouhlasím a ještě víc se mi jich nelíbí. Ale pokud mě to nikterak nepostihne nebudu soudit, ať si dělá co chce když se mu to líbí a baví ho to. 
_________________ Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
|
|
Top |
|
Kiri
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 10:32 07. Apr 2008 |
|
Joined: 18:37 29. Apr 2007 Posts: 1260 Location: vsudeANDnikde
|
Kazdymu dle libosti, ale kdyz ty omezeni nikomu nevadi, tak se nemuze ozyvat, ze mu vadi? nemyslis? Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace? kdyz se potrebuju z regenerovat na plno, tak si zajdu pekne prospat, odpocnu si rovnou se napiju a najim. Sem spokojenej jako hrac, ze se moje postavicka ma pekne a kolirkat celkem zavidim, kdyz si prectavim jak se povaluje v ty posteli a ja kejsnu do pulnoci u PC  Muzu si nakoupit lekarny jako kazdej jinej, muzu jit do dungu (rozumnyho sam nebo s partou) - jako kazdej jinej. Muzu jich projit trebas i vic za sebou - jako kazdej jinej. Rozdil? Mam peste, mlatim pomoci rukou zrbani na co mam zraneni, mam vysoke OC prtoze se ocekava, ze se budu mlatit. Jinej mlaticka ma mec, nebo sekeru, OC z brneni a classu, featu...Prskavky/klerici atd - muzou jit taky do dungu jako vsichni ostatni, ale jaky maji OC? jaky maji utoky? Cim to vsecko vymlati? Par kouzel, ktery pri trose stesti vystaci na par podradnych dungu (neberu PB - ktery se na Th pohybujou) a dal si musi jit odpocnout pac sam nic nezmuze, nebo se za ostatnima tahne jak smrad..., ale zase proc ne, carodej/zaklinac by mel bejt klicovej, klerda zase pomaha lecenim - od toho je, ze? edit: k meditaci, kdyz se chci modlit k bohovi udelam to u nej v chramu a podle svyho (postavy) uvazeni, nemusi na to bejt hned system  a modlit se nemusi jenom klerdove, nebo ostatni snad sou bezbozni?
_________________ stiznosti sem -> 291472609 jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska *** ministerstvo zabavy varuje: creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
|
|
Top |
|
kucik
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:06 07. Apr 2008 |
|
Joined: 10:42 10. May 2007 Posts: 16270 Location: Somewhere around nothing
|
Kiri wrote: Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace?
Abys mel stunning fisty.
_________________ Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique, Brûlante et suant les poisons, Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique Son ventre plein d'exhalaisons.
|
|
Top |
|
Kiri
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:30 07. Apr 2008 |
|
Joined: 18:37 29. Apr 2007 Posts: 1260 Location: vsudeANDnikde
|
kucik wrote: Kiri wrote: Zakladni rozdil mezi vsim je, ze nektera povolani neptrebujou meditaci vubec a presto ji maji aby to bylo fer vuci ostatnim...kcemu je mnichovi meditace?
Abys mel stunning fisty. to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!!
_________________ stiznosti sem -> 291472609 jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska *** ministerstvo zabavy varuje: creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
|
|
Top |
|
photter
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:35 07. Apr 2008 |
|
Joined: 21:39 17. May 2007 Posts: 1313
|
a zapomínáš na předměty s "use once per day" - zatímco pro povolání bez meditace je to bezcennej šunt, pro ty slabý prskavky to má tolik použití, kolik zvládne meditací
_________________ Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
|
|
Top |
|
igor
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:37 07. Apr 2008 |
|
Joined: 15:14 27. Apr 2007 Posts: 1047 Location: Plzeň
|
Kiri wrote: to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!! Toto je pouze Kiriho názor a nemusí se shodovat s ostatními hráči mnichů.
_________________ Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá? Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
|
|
Top |
|
Kiri
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:40 07. Apr 2008 |
|
Joined: 18:37 29. Apr 2007 Posts: 1260 Location: vsudeANDnikde
|
igor wrote: Kiri wrote: to je pekny, ale da se zit i bez nich, carodej bez kouzel je jak dite u vody. Staci lechce uklouznout a uz se topi!!! Toto je pouze Kiriho názor a nemusí se shodovat s ostatními hráči mnichů.  ty se bez nich taky obejdes... navic to srovnej/te kolik mas moznosti jaky sou uspesnosti v provnani s wiznama, klerdama....
_________________ stiznosti sem -> 291472609 jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska *** ministerstvo zabavy varuje: creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
|
|
Top |
|
Krata
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 11:49 07. Apr 2008 |
|
Joined: 18:00 28. Apr 2007 Posts: 2864 Location: Božský trůn
|
Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný.
_________________ jsem uctívač démonů jsem otec tvé smrti já vyvolávám dávné zlo já kontroluji každý jeho nádech já podněcuji vaše neštěstí zrozením i zabíjením já vyvolám armageddon krmen tisícem duší.
|
|
Top |
|
Theogil I
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 12:08 07. Apr 2008 |
|
Joined: 12:51 12. Sep 2007 Posts: 1721 Location: Brno
|
Krata wrote: Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný. Jak jednoduše se to dá napsat - snad to taky jednou dovedu - to je přesně ono, už na začátku života postavy si jeden rozmyslí jak postava bude vypadat, jaké bude mít kladné a záporné vlastnosti, co bude nosit a jak se chovat, sám si ji znevýhodní jen aby vypadala dobře a byla k obrazu tvůrce. No a do takto namalovaného obrazu, když se pak cákne černou barvou, se nedá koukat - z postavy za kterou hráč občas i dýchá se stává hybrid a krypl který hráče přestává bavit a nakonec ho znechutí tak že to prostě ukončí a je to. To je to co se mi nelíbí, člověku jemuž záleží na tom aby jeho avatar byl top a nezáleží mu až tolik na jeho příběhu budou změny trnem v oku, ale zkousne je a udělá si postavu novou a lepší jež bude naplňovat jeho představy o superhrdinovi, ten kdo se naopak snaží hrát příběh a už na začát si nastavil omezení je další zásah také trnem v oku a smiřuje se s tím mnohem hůř. Postavu si smazat nebo za ni nehrát pak znamená přijít o část sebe kterou vytváří ve fantazi světě ... přijít o sny, touhy .... atd. byť jen smyšlené postavy.
_________________ Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
|
|
Top |
|
kucik
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 12:12 07. Apr 2008 |
|
Joined: 10:42 10. May 2007 Posts: 16270 Location: Somewhere around nothing
|
Krata wrote: Už jsme se bavili s kirim že tyhle omezení jsou pro PB který vědi jak z postavy vymáčknout co nejvíce a udělat z ní supermana, ale RP hráč nebo hráč co tolik tomu povolání nerozumí nebo mu příliš nezáleži na tom aby postava byla ta nejlepší potom bude nespokojenej protože se mu ty omezení budou zdát moc špatný. ... a kdyz nahazis spatne fajtra, tak budes mit neschopnyho fajtra...to je holt tvrda realita a nevztahuje se to jen na prskavky. Hrac, kterej nechce mit z postavy supermana, se pak ale nemuze divit, ze nema z postavy supermana. Stejne jako u ostatnich classu se vsadim, ze mu nekdo muze poradit, co je lepsi a co horsi. Kouzlici povolani jsou variabilnejsi, tudiz tam je vic moznosti, co zmrskat. Imho je spatne, abych mel supermana, ikdyz pri tvorbe postavy klikam na tlacitka nahodne, podle obrazku. Primo z toho pak vyplyva, ze pokud si s tim da nekdo praci a trochu premysleni, bude mit supermana^2. @Theogil Sorry ale tohle mi prijde neskutecne zveliceny.
_________________ Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM. *********************************************** Les jambes en l'air, comme une femme lubrique, Brûlante et suant les poisons, Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique Son ventre plein d'exhalaisons.
|
|
Top |
|
Krata
|
Post subject: Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed. Posted: 12:16 07. Apr 2008 |
|
Joined: 18:00 28. Apr 2007 Posts: 2864 Location: Božský trůn
|
Souhlasim s Theogilem  , jsou PB a budou PB ale neměli by se s nimi omezovat i hráčí kterym o PB nejde a chtěji si jen zahrát a vypiplat si postavičku která bude umět i něco jiného než jen mlátit a zabíjet..
_________________ jsem uctívač démonů jsem otec tvé smrti já vyvolávám dávné zlo já kontroluji každý jeho nádech já podněcuji vaše neštěstí zrozením i zabíjením já vyvolám armageddon krmen tisícem duší.
|
|
Top |
|
Who is online |
Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests |
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot post attachments in this forum
|
|  |