Jak se připojit

 1. Instalace hry
  Potřebujete hru Neverwinter Nights včetně obou datadisků Shadows of Undrentide a Hordes of the Underdark. Vše standartním způsobem nainstalujte a updatujte na nejnovější verzi. Patch je dostupný například v sekci ke stažení nebo přes utilitu nwupdate.

 2. Registrace na webu.
  Všichni hráči musí mít svůj účet zde, na webu. Tento účet je nezávislý na registraci na fóru. Jméno účtu se musí přesně shodovat s účtem, který používáte ve hře. Nejedná se o jméno postavy! Tato registrace je zavedena z prostého důvodu, abyste nebyli překvapeni, že někdo jiný používá váš klíč a vy se nemůžete přihlásit do hry. Odkaz na Registraci naleznete v menu.

 3. Přihlášení a vyplnění údajů.
  Po registraci pokračujte přihlášením. Minimálně je požadováno vyplnění Vašeho veřejného klíče, který zjistíte pomocí této utility. (Pokud nemáte nainstalovanou javu, použijte exe) Veřejný klíč je několik znaků Vašeho klíče, se kterým jste nainstalovali hru. Tento klíč se nazývá veřejný proto, že když se připojíte na server, váš klient ho automaticky pošle a především jeho zveřejněním nemůže nikdo zpětně zjistit váše CD klíče k hrám. Nemusíte se tedy bát, že Vám je takto někdo ukradne. Klíč zadávejte výhradně s velkými písmeny! Pro větší bezpečnost je doporučeno vyplnit i IP adresu. Tu zjistíte například na http://www.mojeip.cz/.

 4. Stažení povinných věcí
  Otevřete sekci ke stažení a stáhněte si vše, co je označené jako povinné. To je minimum pro přihlášení na Thalii. Poté byste měli stáhnout i doporučené věci, ale můžete hrát i bez nich (příklad - čeština).

 5. Přečtení pravidel hry
  Pravidla jsou vypsána v příslušné sekci a taktéž na fóru. Je velmi užitečné sledovat dění na fóru, kde se dozvíte novinky a jiné důležité věci.

 6. Spuštění hry a připojení
  Spusťte hru a zvolte Více hráčů, zde zadejte jméno Vašeho účtu registrovaného na webu. Do kolonky heslo zadejte Vaše heslo v Bioware databázi - nemusí se shodovat s heslem uvedeným při registraci na Thalii. Potvrďte a zvolte Připojit k síťové hře. Klikněte na tlačítko Přímé připojení a vepište thalie.pilsfree.cz. Heslo hráče nechte prázdné.

 7. Vytvoření postavy a hraní
  Stiskněte tlačítko Nová postava a začněte vytvářet postavu. Poté, co si vytvoříte postavu, s kterou chcete hrát a stiskněte tlačítko Hrát. Pokud jste postupovali dobře objevíte se v Úvodní lokaci. Zde projdete přes jednotlivé ostrůvky, zvolíte si víru vaší postavičky a odpovíte jednoduchou otázku z reálií. Pokud se vám zobrazí hláška "Byl jsi zaveden", zkontrolujte si, zda máte správně vyplněné údaje na Vašem účtu na webu, pokud je toto správně, můžete mít špatně nastavenou rasu postavy, postava není zloděj nebo jste jí přidělili dovednostní body. Nejjednodušší je, zkusit postavu založit znovu, ale pozor, nezakládejte postavu s totožným jménem (stačí mezera před jméno).
  Podrobný návod na tvorbu postavy naleznete zde.
  Více o nastavení povolání na Nové Thalii najdete tady.

 8. Potíže s připojením
  Pokud se vám nedaří připojit, či máte jiné potíže s hrou, přečtěte si Často kladené dotazy. Pokud ani tam nenaleznete řešení, obraťte se s žádostí o pomoci na forum do příslušného vlákna. Pamatujte, že čím lépe a podrobněji svůj problém popíšete, tím spíš vám někdo dovede pomoci.
Mikes gallery Fantasy Planet