Přítelíčci a jízdní zvířata

Mazlíčci:


V Dobrodruhově krámku si můžete koupit mazlíčka - od koček, psů až po papoušky. Po nákupu obdržíte kupní smlouvu jako doklad o koupi zvirete. Přítelíček vás bude provázet navVašich cestách, můžete si s nim pohrát, pokud vám bude smutno. Pokud půjdete na nebezpečné místo, můžete vaše zvířátko nechat ve městě na bezpečném místě. Zde na vás počká, než se vrátíte. Pak si jej opět vyzvednete.

Krmení přítelíčků:


Na Thalii bylo zrušeno nesmyslné krmení druidských a mágských přítelíčků. Krmení neléčí, o vašeho přítelíčka se musíte starat a léčit ho kouzly, lektvary či lékárnami.

Jízdní zvířata:


Na Thalii si vaše postava může koupit jízdní zvíře - od poníků až po ušlechtilé koně. Jsou zde také speciální jízdní zvířata, ale ta slouží jen jako odměna od DM, jejich přítomnost bude ve hře velmi vzácná. Koně si lze koupit ve stájích. Zde máte na výběr koně a poníky všemožných druhů a barev. Když si vyberete toho pravého, stačí zaplatit a je Váš. Jak jednoduché! Poté na koni můžete jet (praktické - od věčného lítání už bolí stárnoucí dobrodruhy nohy), také ho můžete někde nechat čekat, či se ho nadobro zbavit.
Pro koně jsou ve městech připravené speciální ohrady, kde jej můžete bezpecně ustájit.
I koně mají svá pravidla. Nemůžete na nich jezdit v interiérech a v neprostorných místech. Také se na koni nesmíte proměňovat do jiné podoby. Takovéto chování bude trestáno zabavením koně.

Nová povolatelná monstra


Povolávací kouzla byla rozšířena o desítky nových potvor. Některá také byla upravena, jelikož potvory byly nepoužitelné buď vůbec, nebo je mohlo použít jen určité přesvědčení. Teď může kouzla jako je brána používat i postava dobrého přesvědčení - vyvolá totiž dobrou bytost. Někteří nemrtví byli trochu posíleni, jelikož byli oproti ostatním povolatelným bytostem ze stejného okruhu příliš slabí.
Těšit se můžete na nová monstra v kouzlech povolej bytost (summon monster) I.-IX., vytvoř nemrtvého, vytvoř silnějšího nemrtvého, svázání plání, silnější svázání plání, brána a další. Vyvolané potvory také závisí na vašem povolání a přesvědčení (např. dobrý kouzelník nevyvolá démony, druid vyvolává většinou přírodní tvory, atd.).