Řemesla

Úvodem

Na Thalii mohou postavy provozovat řemesla všeho druhu. Od zručných kovářů až po truhláře. Ke každému řemeslu je potřeba mít vhodné vlastnosti (např. slévač potřebuje velkou odolnost), načiní, dílnu a také dostatek trpělivosti. Jelikož vyrobit opravdové skvosty dá velkou práci. K mání jsou stovky originálních receptů - od obyčejných věcí až po opravdové artefakty. Systém řemesel ( angl. Craft ) se neustále zdokonaluje a přidávají se nové a nové recepty.

Obchodování

Všechny výrobky ze všech řemesel lze samozřejmě prodávat ostatním hráčům, ale také NPC.

Dílny

Dílny se nacházejí ve skoro každé rozlehlejší usedlosti. V každé z dílen jistě seženete vše potřebné pro základy ve všech řemeslech a v těch větších městech i nástroje a pomůcky pro opravdové mistrovství v daném řemesle.

Zvíře na nošení surovin

Ve městech či osadách si můžete pronajmout zvíře,, které vám může nosit suroviny a výbavu. Po splnění úkolu ho můžete vrátit zpět a dostanete vráceno část z ceny pronájmu. Zvířata jsou různá, jejich rasa závisí na oblasti, kde se nacházíte. Výběr je opravdu veliký - od obyčejných mul, prasat, medvědů až po pouštní lamy a velbloudy. Vaše tažné zvíře můžete nechat na místě a později si jej vyzvednout (Ale pozor na případné zloděje ! ).

Obecně k řemeslům

Thalijská řemesla nejsou nikterak jednoduchá. Výroba totiž není možná pomocí hromadné výroby, ale jeden výrobek vyrábíte postupně. Nelze tedy třeba za hodinu vyrobit tisíc mečů, ale třeba jen deset. Jejich cena je však určena tak, aby se na nich vydělalo tolik, aby i přesto výroba byla výdělečná. Pro všechny druhy výrobky je také nutné zakoupit u správce dílen určité přísady (např. mořidlo na kůže). Tento krok je zde proti „rozdávání" vyrobených věcí ostatním hráčům. Celý systém také nevyužívá „dialogy"( tedy mluvné slovo ) ale výrobní zařízení se ovládají pomocí jednoduchého zvolení věcí pomocí kliknutí na předmět. Tento krok výrazně omezuje „lagy" (tedy časové prodlevy), které se objevují u dialogů při velkém počtu připojených hráčů.

Systém řemeslných zkušeností

Každý řemeslník za povedenou práci dostane určitý počet zkušeností, které se mu počítají do řemesla, které právě provozoval. Při velkém počtu zkušeností se může řemeslník vrhnout do náročnějších výrobku. Počet zkušeností, které postava dostane se odvíjí od složitosti výrobku a vlastnostech jeho postavy. Pokud má jeho postava vlastnost potřebnou pro dané řemeslo velkou, bude dostávat za stejnou práci větší počet zkušeností a tedy trénovat rychleji.

 

Určující vlastnosti pro různá řemesla

Základní řemesla

ŘemesloVlastnost
Brusičství charisma
Dřevařina síla
Keramika obratnost
Koželužství moudrost
Slévárenství odolnost

Pokročilá řemesla

ŘemesloVlastnost
Kovařina síla
Krejčovina moudrost
Očarovávání inteligence
Platnéřina odolnost
Truhlařina obratnost
Zlatnictví charisma


Jednotlivá řemesla

Brusičství

Toto řemeslo využívá přírodních minerálů. Řemeslník nejprve musí nalézt nějaké vhodné ložisko minerálů a snaží se minerály zpracovat do podoby naleštěných kamenů, které dále využívají jiná řemesla.

Dřevařina

Dřevař dovede natěžené dřevo upravit do úhledných tvarů, např desek či latí, které pak mohou další řemeslnící, jako je např. truhlář či kovář použít k další výrobě.

Keramika

Řemeslo keramické zpracovává písek a jíl do různých forem a nádob. Tyto formy a nádoby jsou používané alchymisty, zlatníky a kováři pro další účely.

Koželužství

Koželuh dovede usušit a namořit vyčiněné kůže, takže je mohou další povolání, jako je například krejčí dále zpracovávat.

Slévárenství

Slévač dovede z natěžených surových nugetů vytavit daný kov a odlít je do prutů. Tyto pruty jsou pak surovinou pro ostatní řemesla, které mají co do činění s kovem.

Kovařina

Kovář zpracovává pruty kovů za pomocí jílových forem do podob čepelí, ostří a podobných výrobků, které pak opatřuje dřevěnou rukojetí a dovede tak vyrábět vlastně všechny druhy zbraní na blízku.
- více než 500 možných kombinací vlastností pro každý druh zbraně
- určitá šance, že výrobek dostane jednu z více než 20 druhů vyjímečných vlastností

Krejčovina

Krejčí dovede ušít namořené kůže do různých druhu oblečení. Jedná se o různé druhy pásků, rukavic, bot, plášťů, lehkých zbrojí a chráničů. Do takto předpřipravených výrobků ještě dovede vlepit vyleštěné kameny, které výrobkům dodávají určité magické schopnosti.
- obsahuje zhruba 90 možných kombinací vlastností pro každý druh výrobku
- určitá šance, že výrobek dostane jednu z více než 20 druhů vyjímečných vlastností

Očarování

Tento řemeslník nevyrábí žádné výrobky, ale pouze dovede upravovat již někým výrobky vyrobené. Jedná se většinou o přidávání určitých magických vlastností, jako je například elementárních zranění do chladných zbraní.

Platneřina

Platnéř je řemeslník, který dovede z prutů kovů vykovat velké plechy, ze kterých za pomocí kůží dovede vyrábět nejrůznější druhy zbrojí.

Truhlařina

Truhlář dovede zpracovávat desky a prkna do různých výrobků obsahující dřevo. Jedná se především o výrobu střelných zbraní včetně střeliva a štítů.
- obsahuje výce než 90 možných kombinací vlastností pro každý druh výrobku
- určitá šance, že výrobek dostane jednu z více než 20 druhů vyjímečných vlastností

Zlatnictví

Zlatník dovede z prutů kovů a formy udělat prsteny a amulety, do kterých pak specielní technikou dovede vkládat vyleštěné kameny. Takto vyrobené šperky mají velice unikátní vlastnosti a kvalita těch nejlepších se vůbec nedá srovnávat s věcmi prodávanými v běžných obchodech.
- obsahuje zhruba 180 možných kombinací vlastností pro každý druh výrobku
- určitá šance, že výrobek dostane jednu z více než 20 druhů vyjímečných vlastností